homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Marvelon - Menstra in vacanta! Nu radeti! Pls HELP! Ms


#1 2009-07-23 16:36:06

amalutza20
New member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 8

Marvelon - Menstra in vacanta! Nu radeti! Pls HELP! Ms

Buna fetelor, am nevoie de un sfat! Trebuie sa plec la mare si o sa am menstra exact atunci, imi strica jumatate de vacanta. Eu iau Marvelon si ma gandeam sa nu mai fac pauza in a 4-a saptamana, ci sa incep o folie noua, ca sa nu mai imi vina menstruatia. Ginecologul meu e in concediu si nu raspunde la telefon, nu stiu ce sa fac. ... stiti si voi ce penibil e sa te kinui la mare cu ob-urile dupa tine prin toate toaletele alea infecte de pe plaja. Risc ceva daca fac treaba asta? Dereglari hormonale sau sarcina? Va rog sa-mi spuneti daca ati avut si voi problema mea! Va multumesc mult.

Offline

 



#2 2009-07-23 16:40:24

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Marvelon - Menstra in vacanta! Nu radeti! Pls HELP! Ms

nu risti nimic. uneste linistita foliile si distractie placuta

Offline

 

#3 2009-07-23 16:45:23

amalutza20
New member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 8

Re: Marvelon - Menstra in vacanta! Nu radeti! Pls HELP! Ms

ms camysh, deci daca le unesc, o sa iau 6 saptamani incontinuu,n-o sa imi mai vina si voi fi protejata dpdv al sarcinii;  si apoi a saptea sapt va fi menstra, corect? apoi reiau ciclul obisnuit, da?

Offline

 

#4 2009-07-23 16:55:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Marvelon - Menstra in vacanta! Nu radeti! Pls HELP! Ms

exact

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.