homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionalele rigevidon


#1 2009-08-09 17:37:39

allecsandra
New member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 8

anticonceptionalele rigevidon

Paii eu nu vreau sa ma duc la medicul de familie pentru ca se intelege foarte bine cu mama si nu vreau sa afle...si sigur ii va spune...eu am 15 ani

Ultima oara a fost editat de allecsandra (2009-08-09 22:25:36)

Offline

 



#2 2009-08-09 21:03:32

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: anticonceptionalele rigevidon

pai "bune" e relativ fiindca fiecare organism reactioneaza diferit al ele...de aceea e esentiala vizita la MEDIC...nu te juca de capul tau cu ele..daca nu ai verde de la medic sa le iei

Ultima oara a fost editat de Alina Delia (2009-08-09 21:03:42)


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#3 2009-08-10 00:43:40

allecsandra
New member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 8

Re: anticonceptionalele rigevidon

nu stiu daca am facut bine sau nu ..eu deja lam cumparat ..si o sa le iau fara sa ma mai duk la ginecolog...pentru ca trebuie sa platesc si nu stiu cat este...tot asa mai ia o prietena de a mea si nu a patit nimic..asa e depinde de organism..eu tot ce`mi doresc e sa nu ma ingras...big_smile astept sa`mi vina ciclu pt a incepe sa le iau



as dori totusi sa stiu cat este o consultatie la ginecolog ? la o clinica normala smile

Ultima oara a fost editat de allecsandra (2009-08-10 00:45:10)

Offline

 

#4 2009-08-10 11:16:41

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: anticonceptionalele rigevidon

allecsandra a scris:

nu stiu daca am facut bine sau nu ..eu deja lam cumparat ..si o sa le iau fara sa ma mai duk la ginecolog...pentru ca trebuie sa platesc si nu stiu cat este...tot asa mai ia o prietena de a mea si nu a patit nimic..asa e depinde de organism..eu tot ce`mi doresc e sa nu ma ingras...big_smile astept sa`mi vina ciclu pt a incepe sa le iau



as dori totusi sa stiu cat este o consultatie la ginecolog ? la o clinica normala smile

mergi la un medic de planning, te rog, si vorbeste cu el...consultatia e gratuita in baza carnetului de elev....si ia-o si pe prietena ta cu tine...contraceptivele nu sunt bomboane, nu va jucati cu ele ca sa nu riscati sa regretati mai tirziu.
la medicul de planning familial gasesti intelegere, confidentialitate, sfaturi avizate, complete si corecte, acela e exact locul unde trebuie sa mergi pentru a discuta despre contraceptie....nu ezita


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2009-08-10 14:54:24

allecsandra
New member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 8

Re: anticonceptionalele rigevidon

multumesc de sfatt o sa ma duc puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-10 15:02:24

allecsandra
New member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 8

Re: anticonceptionalele rigevidon

da problema este ca aici unde  stau eu ,in navodari nu cred ca este medic de  planning ..in costanta ?imi puteti spune si mie daca este ? si unde va rog frumos pusspusspusspusspuss

Ultima oara a fost editat de allecsandra (2009-08-10 15:03:48)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.