homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne sarcina


#1 2009-09-23 10:38:02

cucubau188
New member
Inregistrat: 2009-09-23
Mesaje: 30

Semne sarcina

Neata

Vroiam sa stiu si eu la cat timp dupa conceperea copilului ati avut primele semne de sarcina?
Eu am 28 de ani si am facut 2 avorturi pana acum, nu am avut complicatii, dar am ramas cu o frica referitoare la faptul ca nu as mai putea sa raman insarcinata. Iar acum imi doresc un copil. Am lasat pastilele de vreo 3 luni si nu raman insarcinata.
Mi-am facut toate analizele, totul e perfect...dar nu se intampla nimic.
Doctorul mi-a spus sa am rabdare, dar imi este imposibil.
Weekendul care a trecut sper ca am conceput un bebe.....dar tot astept diverse semne.....Azi de exemplu sunt ft obosita, dar cred ca ma simt asa de obsedata ce sunt  rotfl2 , nu din cauza ca as fi insarcinata sau ceva...

Offline

 



#2 2009-09-23 10:40:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Semne sarcina

buna... vezi ca mai sunt topicuri asemanatoare, probabil pe al tau or sa il inchida moderatoarele.

simptomele de sarcina difera de la persoana la persoana... oricum, teoretic, tre sa apara dupa nidare... deci cam la vreo 10-14 zile de la conceptie, cel putin

eu una am avut bafta de o sarcina fara simptome... singurul care m-a pus pe ganduri si m-a facut sa incerc un test a fost durerea de sani, mult mai persistenta decat inainte de ciclu. dar repet... depinde de la femeie la femeie wink

multa bafta!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.