homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme erectie


#1 2009-09-24 14:19:23

Danyel24
Membru
Inregistrat: 2009-09-24
Mesaje: 2

Probleme erectie

Salut. Am si eu nevoie de niste sfaturi. As aprecia mult ajutorul vostru. 
Am 24 ani si nu demult mi-am inceput viata sexuala.Ma inteleg foarte bine cu prietea  si tin mult la ea. Dar nu pot sa zic ca sunt incantat de performanta mea sexuala. Problema mea este ca imi pierd erectia atunci cand eu trebuie sa folosec prezervativul atata timp cat nu am prezervativul este ok si nu inteleg  dece se intampla asta.Va rog un ajutor daca se paote.
Si va rog fara misto.
    Va multumesc

Offline

 

#2 2009-09-24 14:29:30

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: Probleme erectie

Danyel24 a scris:

Salut. Am si eu nevoie de niste sfaturi. As aprecia mult ajutorul vostru. 
Am 24 ani si nu demult mi-am inceput viata sexuala.Ma inteleg foarte bine cu prietea  si tin mult la ea. Dar nu pot sa zic ca sunt incantat de performanta mea sexuala. Problema mea este ca imi pierd erectia atunci cand eu trebuie sa folosec prezervativul atata timp cat nu am prezervativul este ok si nu inteleg  dece se intampla asta.Va rog un ajutor daca se paote.
Si va rog fara misto.
    Va multumesc

pai treceti pe anticonceptionale:D o sa dispara problema,crede`ma..been there,done that


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#3 2009-09-24 14:55:04

Danyel24
Membru
Inregistrat: 2009-09-24
Mesaje: 2

Re: Probleme erectie

Da ai perfecta dreptate dar prietena nu este de acord cu anticonceptionale ii este frica pentru eventuale complicati pentru mai tarziu sa nu mai poata sa ramana insarcinata nustiu cat e adevarat si cat nu. Pe o parte sunt de acort cu ea.

Multumesc BratzG

Offline

 

#4 2009-09-24 15:16:02

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Probleme erectie

Informati'va bine pe net despre anticonceptionale.

Cred ca la tine ptoblema este din subconstient atata timp cat fara e totul ok.Atunci cand pui prezervativul stii ca e posibil sa revina problema si atunci sigur revine.
Poate dupa ce pui prezervativul e bine ca prietena sa te mai tachineze,sa aiba grija de tine ca sa nu se duca momentul si dupa sa treceti la fapte mai serioase.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#5 2009-09-24 16:59:00

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: Probleme erectie

life a scris:

Informati'va bine pe net despre anticonceptionale.

Cred ca la tine ptoblema este din subconstient atata timp cat fara e totul ok.Atunci cand pui prezervativul stii ca e posibil sa revina problema si atunci sigur revine.
Poate dupa ce pui prezervativul e bine ca prietena sa te mai tachineze,sa aiba grija de tine ca sa nu se duca momentul si dupa sa treceti la fapte mai serioase.

Sa stii ca nu e doar subconstientul.Pe a lu` iubi jur ca nu sta prez:))de nici o culoare;deaia am si apelat la anti bebe
Daniel draga,alea is idei de acum 10 ani.Nu are ce sa pateasca daca i le prescrie un medic,daca nu are probleme de sanatate(in prezent),daca isi face analize  o data la 6 luni.Cum a spus si Life,mai interesati`va despre anticonceptionale.Aici pe forum suntem zeci de fete care iau anticonceptionale,care au si nascut.Dupa cum vezi,nu au aparut complicatii.Personal cred ca e cea mai tare inventie in medicina:))

P.s:Cel mai bine este sa o inviti pe forum,sa vada si ea ce si cum:D majoreta

Ultima oara a fost editat de BratzG (2009-09-24 17:00:49)


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-09-25 09:08:13

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: Probleme erectie

si a lu' ubu tot asa facea  skitarg  prima data cand am pus prez... ko   s-a dus naiba treaba big_smile
    asa ca si eu iau anti bebe si de atunci stau mai linistita si nu mai e nevoie de prez  happy

Ultima oara a fost editat de andreutza89.dreaming (2009-09-25 09:08:32)


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#7 2009-09-25 11:14:01

Dienuk
Full member
Inregistrat: 2007-08-31
Mesaje: 465

Re: Probleme erectie

subscriu andreutza si BratzG tongue

Offline

 

#8 2009-09-25 13:45:54

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: Probleme erectie

eu in total am folosit 3 prez,toate s`au spart in momentul de glorie:))noroc cu anti bebe:X


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#9 2009-09-26 22:55:19

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Probleme erectie

Cand nu se termina se poate vorbi tot de o problema erectila? chicot Si nu inteleg de ce nu se termina! Actiune e....


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#10 2009-09-26 23:08:31

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: Probleme erectie

aadriana a scris:

Cand nu se termina se poate vorbi tot de o problema erectila? chicot Si nu inteleg de ce nu se termina! Actiune e....

E mai degraba vorba despre ejaculare intarziata, ca erectie are, dupa cum spui. Cauzele pot fi ori de natura medicala (boli precum diabetul, tratamente cu betablocante etc), ori de natura psihologica. De exemplu, unii barbati se obisnuiesc sa ajunga la orgasm si deci, sa ejaculeze, doar prin masturbare.

Offline

 

#11 2009-09-26 23:40:05

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Probleme erectie

V's bunny a scris:

aadriana a scris:

Cand nu se termina se poate vorbi tot de o problema erectila? chicot Si nu inteleg de ce nu se termina! Actiune e....

E mai degraba vorba despre ejaculare intarziata, ca erectie are, dupa cum spui. Cauzele pot fi ori de natura medicala (boli precum diabetul, tratamente cu betablocante etc), ori de natura psihologica. De exemplu, unii barbati se obisnuiesc sa ajunga la orgasm si deci, sa ejaculeze, doar prin masturbare.

Ce groaznic lol Pana acum eram eu in depresii ca ar fi vina mea, dar am renuntzat sa mai cred asta. La oral se termina! Deci nu intra in categoria aceea de barbati. Ce sa pot fac?!


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#12 2009-09-26 23:54:25

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: Probleme erectie

Atunci e o problema de ordin psihologic. Si prietenul meu isi dadea drumul foarte greu in mine cand am inceput sa iau ac-uri fiindca inainte de asta ii spuneam la fiecare partida sa nu-si dea drumul fiindca mi-era teama de-o sarcina si probabil se blocase in subconstient lol Insa, cu timpul, s-a relaxat si acum nu mai e nicio problema. Probabil ca asta ar trebui sa faca si iubitul tau, sa se concentreze mai mult pe actul in sine si cu timpul, va reusi. Tu poti incerca sa-l exciti cat mai mult, prin atingeri, prin vorbe mai murdare sau incearca sa descoperi ce pozitie il excita cel mai mult si sa insisti pe ea wink

Offline

 

#13 2009-09-27 01:10:58

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Probleme erectie

V's bunny a scris:

Atunci e o problema de ordin psihologic. Si prietenul meu isi dadea drumul foarte greu in mine cand am inceput sa iau ac-uri fiindca inainte de asta ii spuneam la fiecare partida sa nu-si dea drumul fiindca mi-era teama de-o sarcina si probabil se blocase in subconstient lol Insa, cu timpul, s-a relaxat si acum nu mai e nicio problema. Probabil ca asta ar trebui sa faca si iubitul tau, sa se concentreze mai mult pe actul in sine si cu timpul, va reusi. Tu poti incerca sa-l exciti cat mai mult, prin atingeri, prin vorbe mai murdare sau incearca sa descoperi ce pozitie il excita cel mai mult si sa insisti pe ea wink

cine stie unde-i cu gandul el neutral punish
Thx V`s bunny puss


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#14 2009-10-04 18:14:34

vanessaanna
New member
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 15

Re: Probleme erectie

eu as zice sa consultati impreuna un ginecolog si sa vorbiti deschis cu el despre aseasta problema.o sa va ajute tongue...cu ocazia asta puteti face si un control smile

Offline

 

#15 2009-10-04 23:26:47

papushik
Full member
Inregistrat: 2008-02-17
Mesaje: 579

Re: Probleme erectie

eu cred ca e normal la inceput tongue dupa un timp o sa dispara problema

Offline

 

#16 2009-10-05 00:38:35

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Probleme erectie

vanessa eu as zice mai bine sa consulte un sexolog sau un psiholog.Ginecologul se ocupa cu altele..

Offline

 

#17 2009-11-05 22:58:00

vanessaanna
New member
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 15

Re: Probleme erectie

sunt in totalitae de acord cu ce spui melany,dar totusi un control la ginecolog nu le-ar strica in plus prietenei lui ii poate da ceva pastilutze...parerea mea este , ca e bine sa faca un control ...

Offline

 

#18 2009-11-10 23:41:04

1ul1an
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-08
Mesaje: 420
Site

Re: Probleme erectie

Danyel24 a scris:

Salut. Am si eu nevoie de niste sfaturi. As aprecia mult ajutorul vostru. 
Am 24 ani si nu demult mi-am inceput viata sexuala.Ma inteleg foarte bine cu prietea  si tin mult la ea. Dar nu pot sa zic ca sunt incantat de performanta mea sexuala. Problema mea este ca imi pierd erectia atunci cand eu trebuie sa folosec prezervativul atata timp cat nu am prezervativul este ok si nu inteleg  dece se intampla asta.Va rog un ajutor daca se paote.
Si va rog fara misto.
    Va multumesc

Se pare ca multa lume intampina aceasta problema la inceput. Si din punctul meu de vedere, solutia pare a fi tot folosirea anticonceptionalelor. Daca sunt altii care au trecut peste aceasta problema printr-o alta metoda decat trecerea timpului si incercari repetate, ii rugam sa ne impartaseasca si noua.  coffestudiu


                  O femeie ar dori ca un singur barbat sa-i satisfaca toate dorintele, pe cand un barbat                                                                   si-ar dori ca toate femeile sa-i satisfaca singura lui dorinta diablo

Offline

 

#19 2013-03-11 18:17:30

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Probleme erectie

buna, am si eu o mica-mare problema smile
in vara am avut o relatie de 2 saptamani cu un tip, timp in care am ajuns la sex o singura data, dar a fost totul ok. Apoi nu ne-am mai vzt (fiind din localitati diferite) dar am mai tinut legatura.
Weekendul asta ne-am intalnit iar, si aseara am vrut sa trecem la fapte. A avut erectie, pana in cand am vrut sa punem prezervativ, moment in care s-a terminat si erectia lui, si nici cum nu s-a mai trezit.

Si in vara am folosit prezervativ, si atunci nu a fost nicio problema.
Si totusi care a fost motivul?el zice ca nu i s-a mai intamplat asta. nu a fost nici stresat zilele astea, ba din contra, a fost un weekend in care ne-am relaxat impreuna, si cred ca se simte bine cu mine. Tot ma gandesc ca nu se simte atras de mine?! desi el a fost cel care intotdeauna m-a cautat si a vrut sa fim impreuna.

Asta seara e ultima data in care ne vedem, eu urmand sa plec iar, si mi-e cam teama de cum o sa decurga lucrurile. Aseara nu prea am fct caz pe tema asta, am lasat-o asa, ca sa nu se simta nici el prost, desi mi-am dat seama ca se simtea aiurea.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.