homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale


#1 2009-08-22 17:03:02

Crocodilu
New member
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 5

anticonceptionale

buna! am luat 3 ani diane 35.dupa aceea am facut o pauza si mi-am facut un control dr. mi-a gasit o candida si mi-a dat tratament. probleme e ca acu mi-a zis sa incep sa iau yasmine, dar fara sa-mi faca analize la sange doar am fost la un control. ce sa fac? organismul meu nu e invata cu diane? credeti k o sa am probleme daca iau yasmine cum a spus dr? poate ma ajuta doctoressa  multumesc mult

Offline

 



#2 2009-08-22 22:02:36

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: anticonceptionale

pentru prescrierea de anticonceptionale nu se fac analize de sange. periodic se fac unele analize speciale pt dministrarea de anticonceptionale.
diane35 sunt in primul rand tratament. astfel ca, daca ai scapat de problema pt care ti-au fost prescrise e normal ca acum sa-ti dea altceva

Offline

 

#3 2009-10-06 23:11:44

mada54
Membru
Inregistrat: 2009-10-06
Mesaje: 2

Re: anticonceptionale

...am fost de curand la o clinica de planning...mi-a fost recomandat yaz...dupa terminarea foliei mi-a spus sa fac o pauza de 7 zile...intrand pe diverse forumuri si citind prospectul am aflat ca nu trebuie facuta pauza...acum nush ce sa fac  nustiu ..dc ma puteti ajuta..va multumesc din suflet

Offline

 

#4 2009-10-06 23:23:55

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: anticonceptionale

Pauza de 7 zile se face dupa terminarea fiecarei folii pe care o vei lua de acum inainte, pentru ca in acea pauza trebuie sa iti vina menstruatia. Asta bineinteles, in cazul folieie cu 21 de pastile.
In cazul in care folia de ac. este de 28, ultimele 7 pastile care ar trebuii sa aibe alta culoare si/sau marime, sunt placebo si pe acelea poti sa nu lei iei fiindca nu contin substante active.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.