homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Joc: Ce ai face daca...?


#1 2009-10-24 16:46:09

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Joc: Ce ai face daca...?

propun un nou joc...
tot asa, intrebare-raspuns...
situatii ipotetice... amuzante, enervante, frumoase sau nu tongue

so:
ce-ai face daca ai ramane fara bani si fara credit si ar trebui sa te intorci acasa?


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 



#2 2009-10-24 17:04:17

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Joc: Ce ai face daca...?

carmen_21 a scris:

propun un nou joc...
tot asa, intrebare-raspuns...
situatii ipotetice... amuzante, enervante, frumoase sau nu tongue

so:
ce-ai face daca ai ramane fara bani si fara credit si ar trebui sa te intorci acasa?

hmmm....sun un prieten/prietena cu bani si ii propun sa ma insoteasca...cum sa ma intorc acasa? tongue

intrebarea mea:ce ai face daca ti s'ar strica drumul in mijlocul masinii big_smile ...pe un drum mai putin circulat si departe de casa?

Offline

 

#3 2009-10-24 18:04:15

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Cum adică să mi se strice drumul ?n mijlocul maşinii?  chicot

Pun triunghiurile fosforescente ?n faţa şi ?n spatele maşinii, o las acolo şi apoi o iau pe jos, p?nă ajung la o benzinărie sau altceva, asta ?n cazul ?n care mi s-a terminat bateria la telefon.  big_smile


Ce ai face, dacă după 3 ani de relaţie, observi ca totul ia o altă ?ntorsătură şi singura soluţie ar fi să te desparţi de pesoana respectivă, dar nu poţi?

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2009-10-24 18:05:58)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#4 2009-10-24 18:05:47

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Joc: Ce ai face daca...?

pai n ai credit tongue

as incuia masina si as lua-o pe jos. daca as avea telefon as suna pe cineva sa vina sa ma ia.
ce ai face daca, la un salon de coafura, in loc sa te vopseasca culoarea pe care o voiai, te ar vopsi albastru?

la intrebarea cu relatia  lol e oarecum situatia mea actuala.
incerc sa imbunatatesc lucrurile atata timp cat simt ca ma iubeste, sa revenim la normal, si mai ales:vorbesc cu el
daca ar zice ca nu ma mai iubeste, as incerca sa ramanem amici, sau o vreme in stadiul "relatie deschisa". ca sa suport mai usor tongue

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2009-10-24 18:09:10)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#5 2009-10-24 18:08:43

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Am răspuns eu!  big_smile

Dacă mi-ar sta bine nu m-ar deranja.

?ntrebarea răm?ne cea de sus:


Ce ai face, dacă după 3 ani de relaţie, observi ca totul ia o altă ?ntorsătură şi singura soluţie ar fi să te desparţi de pesoana respectivă, dar nu poţi?


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-10-24 18:09:52

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Joc: Ce ai face daca...?

la intrebarea cu relatia  lol e oarecum situatia mea actuala.
incerc sa imbunatatesc lucrurile atata timp cat simt ca ma iubeste, sa revenim la normal, si mai ales:vorbesc cu el
daca ar zice ca nu ma mai iubeste, as incerca sa ramanem amici, sau o vreme in stadiul "relatie deschisa". ca sa suport mai usor tongue


ce ai face daca te ai ingrasa intr o sapt 7 kg?

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2009-10-24 18:11:13)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#7 2009-10-24 18:14:53

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Cred că m-ar duce ai mei la nebuni, nu cred că aş face faţă!  va

Dacă ma ?ngraş un kg fac ur?t, ce sa mai zic de 7! rotfl2

Ce ai face, dacă, după ce ai termina o facultate, nu ţi-ai găsi de lucru?

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2009-10-24 18:46:27)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#8 2009-10-24 20:16:22

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Joc: Ce ai face daca...?

as cauta in continuare lol Sper sa nu ma astepte asa viitor...
Ce ai face daca ai iubi din toata inima pe cineva si nu te-ai putea apropia in nici un fel de el?


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#9 2009-10-24 20:22:36

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Cred că aş renunţa, dacă nu ar exista chiar nicio şansă, dar aş suferi foarte mult!

Ce ai face, dacă te-ai simţi lipsită de puteri să mergi mai departe ?n această viaţă?

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2009-10-24 20:23:20)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#10 2009-10-24 20:39:49

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Joc: Ce ai face daca...?

M-as gandi la ceva frumos, la un vis de-al meu, la familia frumoasa ce as vrea sa o am si as gasi eu pe undeva puterea care sa ma faca sa merg mai departe!
Tu ce ai face?


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#11 2009-10-24 20:45:46

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Eu nu cred că aş găsi ceva frumos, care să mă facă să merg mai departe, dar cred că totuşi aş continua, doar pentru că trebuie.

Ce ai face, dacă ar trebui să alegi ?ntre părinţi şi iubit?


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#12 2009-10-24 20:52:25

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Joc: Ce ai face daca...?

As alege iubitul. Si daca s-ar intampla sa fie o alegere proasta si sa nu fiu fericita cu el, parintii iarta greselile copiilor... Pe ei ii avem tot timpul.

Ce ai face daca te-ai trezi cu un barbat (frumos tipul big_smile ) pe care nu l-ai mai vazut niciodata in fata usii tale, cu un buchet imens de trandafiri, si care ti-ar marturisi iubirea, si ti-ar spune ca te urmareste de mult timp?


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#13 2009-10-24 20:54:17

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

I-aş ?nchide uşa!  forgetit  Nu cred ?n astfel de mărturisiri.

Tu ce ai face?


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#14 2009-10-24 20:57:13

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Si eu la fel lol Mi-ar fi si frica de el, mai ales dupa ce as afla ca m-a urmarit atata timp.
Ce ai face daca... ai ajunge presedintele Romaniei?


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#15 2009-10-24 21:04:07

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Joc: Ce ai face daca...?

C?te schimbări aş face, nici nu ?mi vine să le enumăr. ?n primul r?nd aş mări salariile, aş găsi soluţii pentru a desfiinţa criza asta financiară şi apoi aş interzice prostituţia, dar pe bune, iar pedeapsa pentru ?ncălcare va fi ?nchisoarea, pe urmă aş elimina ţiganii, i-aş trimite ?n India, acolo este ţara lor de origine şi etc, etc.

Tu ce ai face? ( Sunt curioasă! )  smile

Ultima oara a fost editat de D. Loredana (2009-10-24 21:06:21)


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 

#16 2009-10-24 21:12:00

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Vai ce rasista esti Lore lol Si eu as cauta solutii, vorba vine "sa traim bine" toti, si nu doar eu. As face ceva si pe la invatamantul asta neutral As vedea atunci ce pot sa fac; acum din afara vreau sa fac multe, cand as fi acolo as vedea cum stau defapt lucrurile in realitate si ce e cu tara asta.
Ce ai face daca fiica ta s-ar indragosti de un tigan?


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#17 2009-10-24 21:19:48

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Hmmm lol Sunt optimista, si cred ca as eduaca-o in asa fel incat sa aleaga ce e bine pentru ea, dar daca s-ar intampla, in primul rand m-as intreba unde am gresit, daca am gresit cu ceva, daca i-am dat un exemplu bun, as incerca sa aflu ce gaseste la el, ce ii place la el, as indemna-o sa iasa in alte cercuri, sa isi faca alt gen de prieteni.

Ce ai face daca te-ar insela sotul tau dupa multi ani de casnicie?


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#18 2009-10-24 21:31:45

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Joc: Ce ai face daca...?

Chiar daca el a gresit, m-as intreba unde gresesc eu si unde si de ce nu sunt buna de trebuie sa mearga la alta. moralul meu ar fi un numar negativ:| Si nu stiu ce as face... Cred ca as ierta, ca proasta:| mai ales daca l-as iubi mult.

Ce ai face daca ar trebui sa mergi intr-un capat de lume unde ai avea absolut tot ce iti trebuie doar ca nu ai avea pe nimeni drag, nici prieteni, nici iubiti, nici parinti, si nu i-ai mai vedea niciodata, dar ai trai fara nici o grija acolo. Ai merge?

Ultima oara a fost editat de aadriana (2009-10-24 21:32:17)


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#19 2009-10-24 21:34:38

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Joc: Ce ai face daca...?

desi suna frumos, nu cred ca as merge.. pt ca la un moment dat as ceda psihic, neavand pe nimeni langa mine.
ce ai face daca ai afla ca esti adoptata ? tongue


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.