homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anestezia locala scade efectul anticonceptionalelor?


#1 2009-11-13 16:08:18

anduta 24
New member
Inregistrat: 2009-10-31
Mesaje: 17

anestezia locala scade efectul anticonceptionalelor?

buna.am si eu o problema.acum 2 saptamani am fost operata de nevi pigmentari si nu am intrerupt pastilele pentru ca a fost o operate de scoatere a nevului cu anestezie locala care nu a presupus repaus deloc. azi cand am fost la un control ginecologic medicul meu m-a intrebat daca le-am intrerupt pentru ca conform spuselor sale asa se procedeaza, i-am spus ca chirurgul a zis ca nu.intrebarea mea este urmatoarea.operatia a avut loc pe data de 2 noiembrie, iar la o saptamana dupa am avut contact sexual cu prietenul meu.eram in perioada de pauza, iar dupa mi-a venit menstruatia.este posibil sa raman insarcinata chiar daca mi-a venit menstruatia?

Offline

 



#2 2009-11-14 09:03:33

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: anestezia locala scade efectul anticonceptionalelor?

intr-adevar, anestezia locala nu cere renuntarea la ac.
daca ti-a venit menstruatia normal, nu e sarcina

Offline

 

#3 2009-11-14 09:26:18

anduta 24
New member
Inregistrat: 2009-10-31
Mesaje: 17

Re: anestezia locala scade efectul anticonceptionalelor?

dar este posibil sa ramai insarcinata daca ai avut contact sexual inainte cu 4 zile de ati veni menstruatia?stiu ca antibebe e altfel

Offline

 

#4 2009-11-17 16:35:55

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: anestezia locala scade efectul anticonceptionalelor?

anduta 24 ai warn pt postare multipla. citeste regulamentul si respecta-l.
topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.