homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex. Simtiti nevoia?


#1 2007-08-31 21:40:27

Morena_
New member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 25

Sex. Simtiti nevoia?

Feteloor, caci in primul rand voua va adresez intrebarea...
Voi simtiti nevoia fizica de a face sex? Nu ma refer la cheful care te apuca cand sunteti cu iubi vostri si va sarutati, mangaiati etc... Asa, de exemplu daca sunteti intr-o pauza, fara prieten.... cum se manifesta 'nevoia" asta? Exista ea, fizic vorbind?
Va intreb pentru ca mie imi cam lipseste. Stiu ca AC scad libidoul.. dar sa fie numai asta? Adica intrebarea cealalta era: influenteaza orgasmul libidoul? Eu nu am avut orgasm pana acum, desi mi-am inceput viata sexuala de mai mult de 1 an si jumatate... Asa ca eu practic dupa fiecare act, raman "neterminata".... Cert e ca pot sta f mult, cred eu, fara a simti nevoia sa fac sex (luni). E oare ceva normal? Mi-a zis cineva ca in lipsa orgasmului, nu exista acea explozie, acea descarcare fizica si psihica... asadar nici hormonii nu au cum sa se linisteasca.. sper ca intelegeti la ce ma refer..
Astept pareri... Multumesc smile


Dragostea e precum gripa : se ia pe strada si se vindeca in pat.
                                                                         Pierre Albert

Offline

 

#2 2007-08-31 21:54:18

andrutza
Vizitator

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Da cam asa e nu prea se eleibereaza daca nu ai orgasm.....eu simt nevoia sa o fac dupa un anumit timp daca nu am pe cineva, e omeneasca nevoia asta si e in fiecare dintre noi, chit ca la unii se manifesta mai des si mai intens, iar la altii mai putin...pe mine una ma ia un fior jos acolo si pe urma prin corp cand duc lipsa smile

 

#3 2007-08-31 21:57:25

Morena_
New member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 25

Re: Sex. Simtiti nevoia?

sad la mine fiorul ala apare doar cand sunt cu prietenul meu si ne sarutam... in fine in asa zisul preludiu... In rest, pot sa nu am pe nimeni.... ca sunt ok


Dragostea e precum gripa : se ia pe strada si se vindeca in pat.
                                                                         Pierre Albert

Offline

 

#4 2007-08-31 22:34:29

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Morena_ a scris:

sad la mine fiorul ala apare doar cand sunt cu prietenul meu si ne sarutam... in fine in asa zisul preludiu... In rest, pot sa nu am pe nimeni.... ca sunt ok

subscriu.
eu una n-am stiut ce inseamna dorinta de sex inainte sa-l cunosc pe iubi (el fiind si primul). iar acum simt f des nevoia de sex, mai ales cand incepem noi si ne giugiulim big_smile in rest.. sunt ok, nu e ceva iesit din comun, nu simt ca daca n-o fac in clipa aia mor...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#5 2007-08-31 23:18:50

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Si eu simt nevoia asa cand trec cateva zile-o saptamana. Simt asa cum zicea si andrutza un fior.....si daca stau intinsa imi mai simt si asa picioarele amortite intr-un fel. O senzatie super misto, ca inainte de orgasm.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-31 23:41:46

Morena_
New member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 25

Re: Sex. Simtiti nevoia?

sad orgasm.... iar cuvantul magic... ceva ce eu nu am ajuns sa cunosc. desi m-am straduit.. Tocmai d-asta intrebam daca au astea 2 vreo legatura..


Dragostea e precum gripa : se ia pe strada si se vindeca in pat.
                                                                         Pierre Albert

Offline

 

#7 2007-09-01 00:03:58

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Morena_ a scris:

Feteloor, caci in primul rand voua va adresez intrebarea...
Voi simtiti nevoia fizica de a face sex? Nu ma refer la cheful care te apuca cand sunteti cu iubi vostri si va sarutati, mangaiati etc... Asa, de exemplu daca sunteti intr-o pauza, fara prieten.... cum se manifesta 'nevoia" asta? Exista ea, fizic vorbind?
Va intreb pentru ca mie imi cam lipseste. Stiu ca AC scad libidoul.. dar sa fie numai asta? Adica intrebarea cealalta era: influenteaza orgasmul libidoul? Eu nu am avut orgasm pana acum, desi mi-am inceput viata sexuala de mai mult de 1 an si jumatate... Asa ca eu practic dupa fiecare act, raman "neterminata".... Cert e ca pot sta f mult, cred eu, fara a simti nevoia sa fac sex (luni). E oare ceva normal? Mi-a zis cineva ca in lipsa orgasmului, nu exista acea explozie, acea descarcare fizica si psihica... asadar nici hormonii nu au cum sa se linisteasca.. sper ca intelegeti la ce ma refer..
Astept pareri... Multumesc smile

subscriu cuvant cu cuvand...zici ca yo am scris big_smile


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#8 2007-09-01 00:17:22

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Eu nu cred k au legatura chiar atat de mare. Adica mie pur si simplu imi place sa fac dragoste cu iubi si atat, chiat k am sau nu orgasm. Daca am (si de cele mai multe ori am) e cu atat mai bine. Dar s-a intamplat sa si nu am si partida a fost la fel de buna. Eu nu asociez sexul cu orgasuml.....il asociez cu iubi


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#9 2007-09-01 00:33:20

Morena_
New member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 25

Re: Sex. Simtiti nevoia?

angelaflory a scris:

Morena_ a scris:

Feteloor, caci in primul rand voua va adresez intrebarea...
Voi simtiti nevoia fizica de a face sex? Nu ma refer la cheful care te apuca cand sunteti cu iubi vostri si va sarutati, mangaiati etc... Asa, de exemplu daca sunteti intr-o pauza, fara prieten.... cum se manifesta 'nevoia" asta? Exista ea, fizic vorbind?
Va intreb pentru ca mie imi cam lipseste. Stiu ca AC scad libidoul.. dar sa fie numai asta? Adica intrebarea cealalta era: influenteaza orgasmul libidoul? Eu nu am avut orgasm pana acum, desi mi-am inceput viata sexuala de mai mult de 1 an si jumatate... Asa ca eu practic dupa fiecare act, raman "neterminata".... Cert e ca pot sta f mult, cred eu, fara a simti nevoia sa fac sex (luni). E oare ceva normal? Mi-a zis cineva ca in lipsa orgasmului, nu exista acea explozie, acea descarcare fizica si psihica... asadar nici hormonii nu au cum sa se linisteasca.. sper ca intelegeti la ce ma refer..
Astept pareri... Multumesc smile

subscriu cuvant cu cuvand...zici ca yo am scris big_smile

Aoleu.. si tu? sad Nasol... Chiar ma macina de mult problema asta.. in fine.... mai asteptam pareri....
Multumesc pt raspunsuri...


Dragostea e precum gripa : se ia pe strada si se vindeca in pat.
                                                                         Pierre Albert

Offline

 

#10 2007-09-01 01:40:47

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Sex. Simtiti nevoia?

daca ar fi dupa mine as face in fiecare zi dragoste ,mama mai ales cand vad pe unii la tv ca se pupa imediat sar la prieten in brate si mergem sa ne "jucam "un pic.(mereu ma intreaba ,cand am pofte din astea nebanuite,"iar ai vazut ceva interesant la tv"lol
cand  sunt suparata, atunci nu vreau sa fac dragoste si chiar ma supar daca el vine la mine si-mi spune ca vrea sa facem dragoste.acesta cred ca e singurul moment in care nu vreau sa fac dragoste .in rest prietenul meu e fff fericit;winklol.

Ultima oara a fost editat de disguise (2007-09-01 01:41:52)


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#11 2007-09-01 12:48:09

Morena_
New member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 25

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Si totusi... din cate citesc, majoritatea celor care au raspuns pana acum se aprind in 1 rand cu gandul la iubitul lor.. dar daca sunteti singure, daca nu aveti prieten? Vi se "aprind calcaiele" dupa o perioada mai mare fara sex?.
Si mie mi se mai intampla eu stiu vazand vreun film cu o scena mai hot sa simt la randul meu o fierbinteala "jos".... dar in rest nimic... Mama imi zicea cand era virgina: odata ce incepi sa faci sex, nu o sa te mai poti lasa... intervin dorinte fizice, dureri de cap etc.... Numai ca eu nu simt nimic din toate astea big_smile


Dragostea e precum gripa : se ia pe strada si se vindeca in pat.
                                                                         Pierre Albert

Offline

 

#12 2007-09-01 12:57:55

Morena_
New member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 25

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Nu cred ca e... sau daca e cu tine, e si cu mine lol
Se spune ca trebuie ca respectivul baiat sa aiba acel "ceva" care sa te faca sa iti fiarba sangele in tine big_smile O prietena a mea a stat ani e zile cu un tip.. si de cele mai multe ori nu stia ce inseamna orgasm etc.. Iar acum de 2 luni e cu un tip.. pfaaaa... fac intruna sex... sunt innebuniti, ea zicea ca abia mai merge lol. Si de cele mai multe ori are cel putin un orgasm... se intampla sa faca dus aman2 si el doar sa o atinga acolo si ea sa aiba orgasm.... E o atractie f mare intre ei... Ea de cand l-a cunoscut zicea ca se viseaza cu el in pat big_smile


Dragostea e precum gripa : se ia pe strada si se vindeca in pat.
                                                                         Pierre Albert

Offline

 

#13 2007-09-01 13:00:29

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Morena_ a scris:

Nu cred ca e... sau daca e cu tine, e si cu mine lol
Se spune ca trebuie ca respectivul baiat sa aiba acel "ceva" care sa te faca sa iti fiarba sangele in tine big_smile O prietena a mea a stat ani e zile cu un tip.. si de cele mai multe ori nu stia ce inseamna orgasm etc.. Iar acum de 2 luni e cu un tip.. pfaaaa... fac intruna sex... sunt innebuniti, ea zicea ca abia mai merge lol. Si de cele mai multe ori are cel putin un orgasm... se intampla sa faca dus aman2 si el doar sa o atinga acolo si ea sa aiba orgasm.... E o atractie f mare intre ei... Ea de cand l-a cunoscut zicea ca se viseaza cu el in pat big_smile

asa sunt eu cu iubitul meu.cateodata nu trebuie decat sa ma atinga usor acolo si gata big_smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#14 2007-09-01 13:06:06

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Sex. Simtiti nevoia?

mai dese sunt cele clitoridiene iar vaginal nu am avut decat unul pana acum(sex fac de cam 8 -9 luni iar orgasm am inceput sa am cam dupa 4 luni de la inceperea vietii sexuale) dar a foat pe departe cel mai misto.ma simt foarte bine in timpul actului sexual(dar asta se datoreaza si lui care este foarte atent si avem un preludiu mai mult decat eficient).incercati sa stati voi deasupra la mine functioneaza big_smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#15 2007-09-01 13:08:07

andrutza
Vizitator

Re: Sex. Simtiti nevoia?

da si la mine functioneaza daca stau eu deasupra sau cu spatele la el ca imi e f usor sa ma mangai...si asa pot avea smile

 

#16 2007-09-01 13:22:18

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: Sex. Simtiti nevoia?

marissa nu stiu daca neaparat experienta partenerului va fi acel ceva de care ai nevoie sa ajungi la orgasm.baiatul chiar dc e experimentat daca u nu-i spui ce vrei, el o sa faca ceea ce-i place lui si uneori poate sa-ti zica ca el termina si nu te poate astepta.
e important ca u sa stii ce vrei de la el in timpul actului si sa va intelegeti bine in pat ca sa poti ajunge in acelasi timp la orgasm cu partenerul.
eu una am parte de un partener excelent nu l-as schimba pt nimic in lume,nu ma incing imediat cum ma atinge,asa cum ati spus voi fetelor, n-am ajuns la performanta, de a ma atinge 1data si sa ating punctul culminant:))e ok ca ajung de fiecare data:)) ,cand dureaza mai mult intai ajung eu de cate ori ma tine si apoi  el,cand dureaza mai putin ajungem in acelasi timp.


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#17 2007-09-01 13:27:25

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Sex. Simtiti nevoia?

eu ii spun de fiecare data ce vreau si asta ajuta poate ca am eu noroc dar este suficient nu mereu doar sa ma atinga si sa ma excit smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#18 2007-09-01 13:46:35

Morena_
New member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 25

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Thx girls smile


Dragostea e precum gripa : se ia pe strada si se vindeca in pat.
                                                                         Pierre Albert

Offline

 

#19 2007-09-01 14:16:40

zambet
New member
Inregistrat: 2007-01-26
Mesaje: 70

Re: Sex. Simtiti nevoia?

Mai feteeee...eu nu stiu dak am ajuns sau nu. Cert e ca ma simt bine cu el si imi place cum "se joaca " cu mine, si numai putin sa ma atinga si de solduri, sau sa ma ia in brate si repede imi vine cheful sa sarim in pat ...dar nu am ajuns niciodata la orgasm. Ma gandesc de multe ori ca sunt prea concentrata sa il fac pe el sa se simta bine si de mine cam uit. Care e diferenta intre o simpla umezire si "mult-visatul"? Pt ca atunci cand sunt in perioada fertila el spune k sunt "apa curgatoare" jos, dar ce trebuie tot nu vine. Ce sa fac?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.