homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

FRICA DE NASTERE


#1 2010-02-14 21:47:57

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

FRICA DE NASTERE

mi este frica ca nu ies vie din spital:((


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 



#2 2010-02-14 21:56:26

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: FRICA DE NASTERE

hey corina cum sa nu iesi vie? tongue am asistat si la cezariana...si la nastere naturala...cand esti acolo o sa treaca mai repede decat te-ai gandit wink ...o sa fie bine o sa vezi puss ...gandeste-te la bebe mic si scump ce asteapta sa apara tongue

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2010-02-14 21:57:14)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#3 2010-02-14 21:59:03

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: FRICA DE NASTERE

buna fetelor
am inceput iara sa am temeri vis a vis de nastere
sunt deja in  7 luni am numai cosmare apocaliptice
si ma gandesc ca nu voi trai sa mi vad copilu
nus tiu ce am sper sa nu fie presentiment ca ma ingrozesc
am un prim medic care mi a zis in luna 4 a ca ne vdem la cezariana si m a plasat la altu careda din colt in colt ca nu inteleg daca m ia el in primire desi decartez cate 200 roni la 3 sapt la el si uite asa am citi ca in maternitatea odobescu din tm lucrurile nu stau asa bine
bani nu am decat daca ma ajuta mama si tata care nu stiu ce au dar nu se inghesuie sa mi zica cu cat si daca au de parca ar trebui sa ma milogesc la ei si uite imi fac griji cu mita asta pe care urasc sa o platesc si unii zic ca degeaba ca si cu bani dati nu te baga in seama decat daca le place mutra ta
si eu din cauza ca am avut tot timpu probleme am atacuri de stres si panica numa cand vad personal medical am stari vegetative si ma enervez ca nu si fac astia meseria si urla la tine
eu nu pot trece prin asa ceva si asa am stari depresive si la mine nu merge cu tipatu ca nu tine!
eu sunt un om care trebuie incurajat managaiat si dau rezultate bune!
voi ati avut ganduri de astea sinistre?!
cum sa ma linsitesc?!
maternitatea particulara din tm costa in jur de 1900 euro si eu am banii astia din parti! sunt o avere!


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

#4 2010-02-14 21:59:25

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: FRICA DE NASTERE

Corina cate sapt ai?

Vrei sa nasti natural sau cu cezariana?

si eu am o frica de nastere , dar ma gandesc la momentul cand o sa imi tin bebelul in brate, si imi mai trece frica.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2010-02-14 22:01:04)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#5 2010-02-14 22:08:33

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: FRICA DE NASTERE

7 luni 28 sapt e
mai ma gandesc si la faza asta pozitiva dar acu sunt in aia negativa !
eu am boala asta miozita si nu se stie cam ce va fi teoretic sunt ok sarcina merge bine am anlize bune
eu as vrea natural primu medic nici nu vroia s aauda
insa vreau sa am sansa sa nasc natural ptr mine vindecarea e muult mai usoara asa
asa ca habar nu am
ma rog la dezu sa mi dea ce crede el ca e bine ptr noi siasa ma mai linistesc


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-02-14 22:15:19

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: FRICA DE NASTERE

corina...dar nu te-ai interesat?...nu se poate in Tm sa fie toti medicii aiurea...mai intreaba pe catecineva...poate gasesti un medic rabdator care sa te faca sa te simti mai confortabil?


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#7 2010-02-14 22:19:36

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: FRICA DE NASTERE

pai asta tot caut de 10 ani si nu am gasit unu care sa nu fie tampit care sa stie sa comunice cu pacientii sa fie med bun samdp
si eu una nu am gasit
primu a urlat la mine si m am certat cu el pina la urma i am zis vreo 2
nici la al doilea set de analize nu m au trimis pe mine ma ingrijeste cu tot cu sarcina naturistul meu care e parapsihlog si in rest pe bebe il vede ginecologu atit!


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

#8 2010-02-14 22:34:35

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: FRICA DE NASTERE

offf saracutza... puss ...dar naturistul tau nu are un sfat? sau fetele care au nascut in Tm? ...macar pe undeva pe langa Tm...desi orasul e mare ...nu cred eu sa nu fie chiar nici unul?...sa fie macar un bun profesionist si sa te ajute sa treci cu bine...ca nu se poarta el frumos...uiti u imediat ce il vezi pe bebe wink


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#9 2010-02-14 22:40:56

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: FRICA DE NASTERE

problema e ca de 10 ani ma tot tratez la medici nu mai uit eu comportamentu lor
am deja stari naspa numa cand vad halate albe si transpir imed
am prietene unua s a dus anu trecut la med ei si a reusit sa nasca cu cel de garda cezariana si fiindca nu iau tratat anemia inainte a ajuns la transfuzii acuma fata e ok si bebe la fel dar sa vezi cum era in spital
ea a nascut ultima dintre proetenele mele si acu  s a dus tot la med ala al ei care nu a fost la nastre s asi bage sterilet si ia facut fara anestezie ca cica nu vroia s aaibe dureri de cap aurlat fata asta pe masa de durere
deci ce sa mai zic d medici
mai eunu si asta e al altei fete trebuia cezariana a platit dar la spital nu a mai vrut sa i faca si a chinuit o sa nasca natural si a iesit copilu strimb si a urcat o cu el iesit pe scari tipaind la ea cred ca au intrat in panica si ei ca pateste ceva in fine
cam asta am auzit in tm
iar vara lu fratesu au gresit aia si a ramas fara uter si nu mai putea face al doilea copil si a ramas zeci de ani cu dureri de menstra si de cap de pica jos la fiecare luna cand corpu stia ca trebe s ai vina ciclu numa ca nu i mai venea
asa ca ce sa mai zic!


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

#10 2010-02-14 22:56:03

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: FRICA DE NASTERE

offf Claudia...ai si tu in jurul tau numai exemple de astea urate si in perioada asta toate iti vin in cap...dar nu e chiar asa ... eu am asistat la nasteri intr-un orasel (aproape sat)...precum Dorohoiul...si nu a fost nimic in neregula...si la nasterea naturala...unde a nascut fata aia aproape numai cu moasele...si la 2 operatii de cezariana...a fost totul mai mult decat ok...o sa fie bine si la tine o sa vezi...si insist...intereseaza-te de un medic bun...nu in Tm...undeva aproape de Tm...ca sa te simti u ok...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#11 2010-02-14 22:56:32

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: FRICA DE NASTERE

ovidiu muscoi e parapsihologu meu care are grija d esanatatea mea de 10 ani copii lui a u fost nascuti cu med de garda acu cativa ani buni! dar mie mi este teama sa nu dau de unu care e tinar si sunt pe post de cobai nu stiu acu mi este frica
asara am si papat ustutoi si pepsi mi a fost rau am avut cosmare si bebe a dat rau in mine am avut dureri
si acu is agitata si ma bag la nani langa sotu meu ca e de dimi si se scoala la 4
vb maine
noapte buna


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

#12 2010-02-15 09:30:54

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: FRICA DE NASTERE

corina eu zic sa incerci sa gandesti cat mai pozitiv

stii cum sunt eu : ma apuca uneori disperarea , etc, dar mai mult ma gandesc la fazele cu asistentele cu datul banilor, de nasterea efectiv nu imi e frica , ma gandesc cum s-a descurcat milioane de femei o sa ma descurc si eu, si tot asa ma gandesc si la copil, ca e mic, ca imi va frica sa -l iau in brate, etc, dar tot asa ma incurajez ca na , o sa capat putere si o sa fac fata....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#13 2010-02-15 14:03:39

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: FRICA DE NASTERE

adinagrig a scris:

corina eu zic sa incerci sa gandesti cat mai pozitiv

stii cum sunt eu : ma apuca uneori disperarea , etc, dar mai mult ma gandesc la fazele cu asistentele cu datul banilor, de nasterea efectiv nu imi e frica , ma gandesc cum s-a descurcat milioane de femei o sa ma descurc si eu, si tot asa ma gandesc si la copil, ca e mic, ca imi va frica sa -l iau in brate, etc, dar tot asa ma incurajez ca na , o sa capat putere si o sa fac fata....

si eu zic la fel : alea de la tara saracele nasteau si singure pe camp si n-au patit nimic nici ele si nici bebeii. eu is constienta ca o sa fie o durere mare, foarte mare, dar stiam de la inceput ca asa o sa fie. si atunci nu-mi ramane decat :fruntea sus ! pt bebe, facem orice smile


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#14 2010-02-15 15:49:31

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: FRICA DE NASTERE

dar nu de durere imi este frica am avut traumatisme si am trecut peste
mie imi este frica de doctor ca poate nu ma face cum trebuie ca poate nu i bun ca am deja o problema cu sanatatea si doresc sa ies intreaga din spital psihic si fizic cu un copil sanatos
daca va zic ca med la care mergeam si care m a expediat la altu mi a zis sa nu fac copii desi nu cunoaste boala mea nu ma trata si ginecologic sunt sanatoasa
va dati seama ca eu de mai bine de 6 ani studiez problema asta cu neurologu meu cu naturistu psihologul si homeopatul si merg la biserica si etc
si in sf voi avea ce mi doresc si cu barbatu care ma iubeste si uite acu nu am un giencolog:(


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

#15 2010-02-16 20:24:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: FRICA DE NASTERE

corina... ai un pic de INCREDERE... in Dumnezeu, in tine, in oameni... va fi ok smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#16 2010-02-18 21:41:31

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: FRICA DE NASTERE

am fost la doct in sf am un nr de telefon si a zis ca pot s al chem
am 29 sapt si un bebe de 1 300 grame
i am vazut si mutrita calumea de data asta, e maricel smile
acu mai trebe banii de cezariana si spital ceea ce nu e usor trbe sa stringem cel putin 500 -700 euro
asta e groaznic in ro
in fine...
ms de sfaturi:)


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.