homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu isi mentine erectia


#1 2010-04-22 17:24:48

littlemiss.sunshine
Membru
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 3

Nu isi mentine erectia

Buna tuturor!

Am o problema si as vrea sa stiu parerea altora despre asta.

De vreo cateva saptamani am intalnit pe cineva, are 32 de ani, eu 23, ne-am inteles foarte bine, a existat atractie, si am trecut de repede la fapte, sau macar am incercat. De fiecare data cand incercam sa facem sex isi pierde erectia in momentul penetrarii. Primele dati nu reuseam sa punem nici prezervativul.

La inceput am fost intelegatoare, el mereu isi cere scuze si spune ca nu e asa mare chestie, dar pentru mine e. Desi am facut alte lucruri, foarte placute, pentru mine nu e suficient si a devenit motiv de frustrare, desi stiu ca nu e vina mea. Am reusit sa il fac sa ejaculeze o singura data prin sex oral, el pe mine sa am orgasm de multe ori prin diverse metode, dar nu prin contact direct. Nici prin sex oral nu reusesc mereu sa ii mentin erectia, imediat cum incetez stimularea pentru a incepe penetrarea, dispare. Am incercat toate metodele de stimulare pe care le stiam, si iar mi se pare frustrant pentru ca mereu am impresia ca nu ar trebui sa fie atat de greu.

Eu am avut o relatie de cinci ani, foarte implinita sexual, si alta de 8 luni, ambii fosti parteneri reusind sa tina steagul ridicat ore in sir si erectia avea loc instantaneu. Am mai avut cateva intalniri pasagere, si mi s-a mai intamplat de alte doua ori ca partenerul sa nu reuseasca sa isi mentina erectia (unul din ei a recunoscut ca are o problema medicala), nu am mai repetat episodul cu respectivii.

Sunt o partenera placuta in pat, am fost mereu foarte deschisa fata de sex, si la propunerea lui am incercat niste chestii mai extreme cu bice, catuse si tot tacamul, dar nici atunci nu am reusit sa ajungem cu erectia pana la penetrare. El se comporta ca si cum ar fi o chestie normala si mereu isi gaseste scuze, ca era obosit, ca a fumat prea mult, ca era prea deconectat, etc etc etc...

In fine, nu stiu exact ce vreau sa aflu. Daca aveti vreo idee de factor excitant, as vrea sa stiu, de asemenea, daca voi ati patit-o, daca ati gasit vreo solutie, daca e semn  s-o iau la goana si sa nu ma mai uit inapoi. Sexul pentru mine e foarte important si nu as putea sa fac compromisul de a mi se intampla asta de fiecare data.

Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi toata peroratia lol. Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

Offline

 

#2 2010-04-22 17:32:48

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Nu isi mentine erectia

eu personal cred ca are o ,,mica,, problema...
deci ori discuti cu el si vezi ce zice,pe bune...ori...depinde cat de serios esti implicata in ,,relatia,, voastra..daca zici ca sexul este ceva important...ma indoiesc ca o sa rezisti cu el mult timp


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#3 2010-04-22 18:16:22

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: Nu isi mentine erectia

Clar ca are o problema de ordin medical si de asta tot gaseste fel de fel de scuze gen fumatul ,oboseala, etc poate ca tine la relatia voastra si se teme sa nu te piarda si de asta iti ascunde adevarul, sau poate nici el nu stie exact ce are, poate n-a fost la medic dar...avand in vedere ca prestatia lui lasa de dorit mai mereu ,mi-e greu sa cred ca n-a fost el la doctor sa vada ce are, mai ales ca e vorba de un barbat tanar, cu viata sexuala activa ,dar nu stiu ce sa zic....cred ca el e constient ca, daca iti va spune ca realmente are o problema, o sa-l lasi ,asa ca....prefera sa inventeze scuze dar...pana cand???

Offline

 

#4 2010-04-22 18:17:44

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Nu isi mentine erectia

Problema apare numai cand foloseste prezervativ ? Ca am mai auzit destule cazuri
Daca nu, o problema medicala sau una de ordin psihologic... tu stii cate ceva despre trecutul lui sau despre viata lui in general, cat sa-ti dai seama ce ar putea fi ?

Offline

 

#5 2010-04-22 18:45:02

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: Nu isi mentine erectia

Acuma cativa ani ,povestea o colega de clasa ca tot asa, cand incerca sa faca dragoste cu prietenul ei, el pierdea erectia si cica cu alte fete inaintea, nu a avut astfel de probleme, si-atunci vazand ca n-ajung nicaieri, au hotarat ca el sa-ncerce cu altcineva si s-a dus la un bordel si a zis ca totul s-a petrecut normal si a fost ok.Pe urma nu stiu ce s-a mai intamplat si ce-au mai facut, poate a fost el la medic si si-a rezolvat problema ,caci acum au un baietel impreuna deci.....marele moment a avut loc odata si odata.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-04-22 21:43:52

CoffeeCup
New member
Inregistrat: 2010-03-24
Mesaje: 40

Re: Nu isi mentine erectia

Asa am patit si eu.La inceput chiar nu reusea.Am patit asa de vreo 3-4 ori,el se simtea foarte prost fata de mine,eu chiar nu aveam nicio problema,nu mi se parea asa mare chestie.
Dar dupa aceea,si-a revenit si acum nu mai are nicio problema.Mi-a spus ca era foarte emotionat si ca vroia foarte mult din cauza asta nici nu putea.

Offline

 

#7 2010-04-23 08:44:57

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: Nu isi mentine erectia

Se poate sa fie si din cauza emotiei, doar ca in cazul prietenei mele el nu era la prima lui experienta in ale sexului si in cazul asta nu cred ca se mai poate vorbi de o emotie foarte puternica ,ca doar nu-i prima data si la fel si in cazul lui littlemiss, el avand 30 si ceva de ani, ma indoiesc sa cred ca e la prima sa experienta si e pudic, de asta tind sa cred ca ar fi binevenit un control la medic.

Offline

 

#8 2010-04-23 09:15:24

daenarys
Vizitator

Re: Nu isi mentine erectia

barbatii cand au o partenera noua chiar au si ei emotii...induferent de varsta...
cum zicea heim...vezi daca are efectul asta asupra lui prezervativul.sau are o problema medicala.diabetul poate sa dea astfel de probleme smile

 

#9 2010-04-23 12:51:57

littlemiss.sunshine
Membru
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 3

Re: Nu isi mentine erectia

Multumesc mult pentru raspunsuri, fetelor.

@heimdall: Nu, nu apare doar cand foloseste prezervativ, desi se pare ca prezervativul grabeste si mai tare "descurajarea" si din cate am vb cu el e sanatos, diabet sigur n-are.

@roxiii & coffeecup: imi mod clar nu este pudic si in mod clar nu e la primele lui experiente

@daenarys: Da, m-am gandit si eu la asta, cel putin cand s-a intamplat prima oara, ca sunt ceva nou, nu e obisnuit cu mine, dar deja s-a intamplat de 4/4 si incep sa ma ingrijorez.

El imi tot spune cat de frumoasa sunt si cat de senzuala si cat de mult ma doreste, dar cand vine vorba de a actiona pe baza acestei dorinte, nu e "up for the task" si desi ma asigura mereu ca eu sunt perfecta, doar ca are el un moment prost, mereu ma tot gandesc ca poate fac eu ceva care e turn off pentru el. In rest, e foarte dornic sa ma satisfaca si mereu are grija ca eu sa termin, prin alte metode. Din pacate, asta imi ofera doar descarcarea fizica.

Offline

 

#10 2010-04-23 14:30:21

Dienuk
Full member
Inregistrat: 2007-08-31
Mesaje: 465

Re: Nu isi mentine erectia

eu am 23, prietenul meu 31 si exact problema asta am avut-o si noi timp de 2 luni. nu reusea sub nicio forma sa isi mentina erectia, mai ales cand era vorba de prezervativ. a fost la medic, nicio pb de sanatate, era doar pe plan emotional. si acum avem o viata sexuala cat se poate de ok. oricum, ar trebui sa-l vada un medic, desi stiu ca barbatilor le e foarte frica/rusine cand e vb de "soldatelul" lor

Offline

 

#11 2010-04-23 14:41:22

littlemiss.sunshine
Membru
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 3

Re: Nu isi mentine erectia

Dienuk a scris:

eu am 23, prietenul meu 31 si exact problema asta am avut-o si noi timp de 2 luni. nu reusea sub nicio forma sa isi mentina erectia, mai ales cand era vorba de prezervativ. a fost la medic, nicio pb de sanatate, era doar pe plan emotional. si acum avem o viata sexuala cat se poate de ok. oricum, ar trebui sa-l vada un medic, desi stiu ca barbatilor le e foarte frica/rusine cand e vb de "soldatelul" lor

Si cum ati reusit sa treceti peste momentul nepotrivit emotional?

Offline

 

#12 2010-04-23 16:05:06

Dienuk
Full member
Inregistrat: 2007-08-31
Mesaje: 465

Re: Nu isi mentine erectia

greu...au fost intr-adevar tensiuni, doar ca tineam f mult la el si chiar imi doream sa trecem peste. si perseverenta tongue la inceput nu functiona deloc, apoi suficient pentru petting, si din una in alta, s-a ajuns si la penetrare big_smile

Offline

 

#13 2010-05-02 23:44:14

laurentiu2
Full member
Inregistrat: 2008-11-22
Mesaje: 102

Re: Nu isi mentine erectia

littlemiss.sunshine a scris:

Buna tuturor!

Am o problema si as vrea sa stiu parerea altora despre asta.

De vreo cateva saptamani am intalnit pe cineva, are 32 de ani, eu 23, ne-am inteles foarte bine, a existat atractie, si am trecut de repede la fapte, sau macar am incercat. De fiecare data cand incercam sa facem sex isi pierde erectia in momentul penetrarii. Primele dati nu reuseam sa punem nici prezervativul.

La inceput am fost intelegatoare, el mereu isi cere scuze si spune ca nu e asa mare chestie, dar pentru mine e. Desi am facut alte lucruri, foarte placute, pentru mine nu e suficient si a devenit motiv de frustrare, desi stiu ca nu e vina mea. Am reusit sa il fac sa ejaculeze o singura data prin sex oral, el pe mine sa am orgasm de multe ori prin diverse metode, dar nu prin contact direct. Nici prin sex oral nu reusesc mereu sa ii mentin erectia, imediat cum incetez stimularea pentru a incepe penetrarea, dispare. Am incercat toate metodele de stimulare pe care le stiam, si iar mi se pare frustrant pentru ca mereu am impresia ca nu ar trebui sa fie atat de greu.

Eu am avut o relatie de cinci ani, foarte implinita sexual, si alta de 8 luni, ambii fosti parteneri reusind sa tina steagul ridicat ore in sir si erectia avea loc instantaneu. Am mai avut cateva intalniri pasagere, si mi s-a mai intamplat de alte doua ori ca partenerul sa nu reuseasca sa isi mentina erectia (unul din ei a recunoscut ca are o problema medicala), nu am mai repetat episodul cu respectivii.

Sunt o partenera placuta in pat, am fost mereu foarte deschisa fata de sex, si la propunerea lui am incercat niste chestii mai extreme cu bice, catuse si tot tacamul, dar nici atunci nu am reusit sa ajungem cu erectia pana la penetrare. El se comporta ca si cum ar fi o chestie normala si mereu isi gaseste scuze, ca era obosit, ca a fumat prea mult, ca era prea deconectat, etc etc etc...

In fine, nu stiu exact ce vreau sa aflu. Daca aveti vreo idee de factor excitant, as vrea sa stiu, de asemenea, daca voi ati patit-o, daca ati gasit vreo solutie, daca e semn  s-o iau la goana si sa nu ma mai uit inapoi. Sexul pentru mine e foarte important si nu as putea sa fac compromisul de a mi se intampla asta de fiecare data.

Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi toata peroratia lol. Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

Cel mai bine ar fi sa mergeti la un control sa vedeti daca hardware-ul lui este functional la parametri normali. In caz ca e okay, problemele nu pot fi decat de ordin cerebral.

Nu e rarisim sa intalnesti barbati care la primul, eventual la primele doua, trei experiente sexuale cu o partenera noua, au de suferit emotional prin hiper excitabilitate, ejaculare precoce, incapacitatea mentinerii erectiei, etc dar mi se pare ca in cazul vostru situatia nu poate fi pusa pe seama emotivitatii sexuale a partenerului tau care nu e nici foarte tanar, din ce zici nici neexperimentat.

Offline

 

#14 2010-11-19 14:10:45

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Nu isi mentine erectia

***

Ultima oara a fost editat de ryanna22 (2010-11-24 16:07:37)

Offline

 

#15 2010-11-19 14:41:42

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Nu isi mentine erectia

ryanna22 a scris:

editat

Am si eu aceeasi problema in ceea ce priveste prezervativul...ma gandesc ca acum fac pauza de pastile si 5 ani am facut fara protectie si acum cu plasticul asta (cum il numeste el) nu ma simte... daca gasesti o rezolvare te rog sa ma anunti. sexinpat


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#16 2010-11-19 15:21:03

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Nu isi mentine erectia

ryanna, si eu caut o solutie la chestia asta... deocamdata iau pastile, cand n-oi mai lua nu stiu ce o sa fac
poate sterilet ? altceva nu-mi vine in minte

Offline

 

#17 2010-11-19 15:29:57

acelasi
New member
Inregistrat: 2010-08-06
Mesaje: 70

Re: Nu isi mentine erectia

fluturascrys ... cauza ...la varsta lui nu cred ca e medicala:) ..cu toate ca n-ar strica un control ca sa fii sigura.
...si eu am trecut prin aceeasi problema cu 2 fete/femei  (una la 16 ani ..cand n?aveam experienta si a fost din cauza emotiei) si cealalta foarte recent.
   Cauza la mine era atractia mentala ...adica eu o vedeam mediocra ca persoana si mi se taia tot chefu...si am patit de vreo 3 ori (cu aceasta persoana) exact aceeasi chestie ..adica n-aveam probleme la oral in schimb pana la penetrare "murea". NU cred ca asta este si cazul tau, deoarece am observat felul cum ai scris si cred ca esti  o fata inteligenta. lol
    O alta cauza ar putea fi conditionarea (ca`n experimentu` cu cainele ..al lui Pavlov)...adica daca e obisnuit (sa zicem dupa o relatie lunga) ..sa faca sex doar in pat, la o anumita ora ...si cu o anumita persoana (rutina) ..atunci nu se poate deconecta mental de la conditionare inca.
  Daca ai facut`o fara prezervativ sau oral si se intampla asa..si dupa penetrare , ar trebui sa te apuci de exersat muschii vaginului, sa poti micsora constient diametrul la penetrare (avantajele sunt de ambele parti dar mai ales de partea ta..ca ajungi mai repede la orgasm iar pentru el senzatiile sunt mai puternice).Are nevoie de stimuli puternici pentru a-si putea mentine erectia, deocamdata, dupa aceea nu vei mai avea probleme ... decat daca e o conditie medicala, incearca cu niste vin sa`l relaxezi lol .
Succes.
@ryana ..exact aceeasi chestie...exerseaza muschii vaginului sa poti sa ti`l mulezi pe grosimea lui ..si vei avea surprize.smile

Ultima oara a fost editat de acelasi (2010-11-19 15:31:51)

Offline

 

#18 2010-11-19 15:44:04

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Nu isi mentine erectia

***

Ultima oara a fost editat de ryanna22 (2010-11-24 16:08:04)

Offline

 

#19 2010-11-19 16:17:15

acelasi
New member
Inregistrat: 2010-08-06
Mesaje: 70

Re: Nu isi mentine erectia

ryanna22 a scris:

editat

.. exact cum nu tote femeile "pot" avea orgasm .... nu se pot concetra la actu in sine ..nu se lubrifiaza etc... (toate din cauze psihice) ..similar e si la barbati:)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.