homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme de erectie-3


#39 2010-06-15 12:27:19

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: probleme de erectie

Wild_Man nu te vad bine...cu siguranta daca acum nu faceti inseamna ca nici cand veti fi casatoriti nu veti face..ptr ca asa va educati si asa va obisnuiti
iar cand veti fi casatoritoi veti avea si alte griji...Eu nu inteleg de ce s-a mai culcat cu tine daca nu prea o intereseaza capitolu asta,stiai si tu una si buna ca nu faceti si gata
Idea e ca daca intervine indiferenta in relatia asta si ai zis ca a intervenit asta va duce la destramarea relatiei
Anca tu mai pe scurt il sfatuiesti pe Wild ori sa se masturbeze ori sa-si gaseasca alta....
nu cred ca tu ti-ai indemna iubitu sa-si gaseasca alta f cu care sa si-o traga ...nu cred ca ti-ar conveni
Nu stiu Wild daca nu-ti convine mai vorbeste inca o data cu ea si da-i de inteles ca se va termina ,ca ai fost destul de intelegator dar cum ea nu are motive intemeiate nu veti avea un viitor ff bun

Offline

 

#40 2010-06-15 14:10:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: probleme de erectie

ba Melany eu sa stii ca l-as lasa daca m-ar toca la cap ca vrea sex intr-una. eu n-as sta o secunda cu unu' care numai la sex se gandeste.

cred ca multi experimenteaza pase din astea in care nu iti arde sa faci sex prea des... de multe ori ele sunt trecatoare (nu e nevoie de psihoterapeut sa te "vindece"tongue, ele sunt o urmare fireasca a stresului zilnic sau a altor factori de mediu), dar pot trece cateva luni bune pana revii la normal. deci Wild_Man, ori ai rabdare sa vezi cum decurg lucrurile (nu am retinut de cat timp dureaza situatia asta), ori iti cauti alta mai activa, daca o data pe sapt nu te multumeste tongue.

Offline

 

#41 2010-06-15 14:14:44

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

O mai las 1 sapt si apoi o iau la o discutie si i zic ca se va termina totul daca ea nu va avea de gand sa se schimbe  ...oricum nu ma vad cu ea pe viitor ...nu ma prea omor cesti ce cand vad ca e asa ...  smile

Offline

 

#42 2010-06-15 14:17:23

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: probleme de erectie

eu zic o treaba: daka tipul o iubeste...si nu poate fara ea, sa-si caute o amanta, pana una alta cu chef mai des si poate asa isi revine si domnisoara si toate bune si frumoase ca la inceput.
e doar o parere, nu ma judecati prea aspru tongue


fucking perfect...

Offline

 

#43 2010-06-15 14:20:29

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

Nu pot sa zic ca o iubesc ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-06-15 14:32:13

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: probleme de erectie

si-atunci ce mai astepti? cauta-ti una de care sa te si indragostesti si care sa-ti ofere tot ce vrei.

Offline

 

#45 2010-06-15 14:36:27

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

Deci ea la inceput a fost foarte diferita fata de cum e acuma , era mai atenta la unele chestii , mai iubitoare ... deaia si m-am pus cu ea ... nu o sa mai stau mult oricum , o sa i prezint situatia in fata si sa aleaga ,daca nu e in stare sa se schimbe sa isi caute altul , ca eu oricum gasesc alta mai buna smile

Offline

 

#46 2010-06-15 15:49:08

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: probleme de erectie

Wild_Man a scris:

Deci ea la inceput a fost foarte diferita fata de cum e acuma , era mai atenta la unele chestii , mai iubitoare ... deaia si m-am pus cu ea ... nu o sa mai stau mult oricum , o sa i prezint situatia in fata si sa aleaga ,daca nu e in stare sa se schimbe sa isi caute altul , ca eu oricum gasesc alta mai buna smile

eu zic ca daca tu gandesti asa acum, cat sunteti la inceput, relatia asta n-are niciun viitor si din punctul meu de vedere e ca si terminata
mai bine i-ai pune capat, cred ca deja e prea tarziu ca ea sa mai schimbe ceva, chiar daca ar face-o

Offline

 

#47 2010-06-15 15:51:06

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: probleme de erectie

mai, dar trebuie sa ne gandim si la ea, poate si-a dat seama ca n-o iubesti...fetele, in general, au un "simt" deosebit pentru asta......si deaia nu vrea sa faca sex cu tine mai des
dar cum tu ai pus problema aici, nu ea...cel mai bine e sa nu te incurci nici tu, sa n-o incurci nici pe ea...deci, cauta-ti alta ca, sunt muuuuulte fete care deabia asteapta....

nu pierde timpul!
big_smile


fucking perfect...

Offline

 

#48 2010-06-15 15:52:37

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: probleme de erectie

luisjota a scris:

mai, dar trebuie sa ne gandim si la ea, poate si-a dat seama ca n-o iubesti...fetele, in general, au un "simt" deosebit pentru asta......si deaia nu vrea sa faca sex cu tine mai des
dar cum tu ai pus problema aici, nu ea...cel mai bine e sa nu te incurci nici tu, sa n-o incurci nici pe ea...deci, cauta-ti alta ca, sunt muuuuulte fete care deabia asteapta....

nu pierde timpul!
big_smile

de acord  wink sigur a simtit ea ceva, o femeie care nu se simte iubita cel mai adesea nu o sa se culce cu tine din acest simplu motiv, fie ea cat de excitata o fi

Offline

 

#49 2010-06-15 16:41:59

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

LadyBird a scris:

luisjota a scris:

mai, dar trebuie sa ne gandim si la ea, poate si-a dat seama ca n-o iubesti...fetele, in general, au un "simt" deosebit pentru asta......si deaia nu vrea sa faca sex cu tine mai des
dar cum tu ai pus problema aici, nu ea...cel mai bine e sa nu te incurci nici tu, sa n-o incurci nici pe ea...deci, cauta-ti alta ca, sunt muuuuulte fete care deabia asteapta....

nu pierde timpul!
big_smile

de acord  wink sigur a simtit ea ceva, o femeie care nu se simte iubita cel mai adesea nu o sa se culce cu tine din acest simplu motiv, fie ea cat de excitata o fi

Deci eu tot timpul ma port frumos cu ea , is atent , imi mentin calmul pe cat posibil cand vad ca ea se agita la lucruri marunte fara sens , si mai ales cand vad ca i zic hai sa vorbim frumos si deschis...si zice: lasa ca vb alta data, si cand deschid subiectul alta data : "vai doamne ca iara incepi" ...pai fata daca nu poti vorbi/discuta frumos cu mine acuma , cand sa vorbim (fara sa te agiti ? ..logic nu? ...deci o iau cu frumosul si i zic hai sa discutam o chestie care m-a deranjat sau ceva ce nu am terminat de lamurit ..foarte frumos i zic ) . ...si i-am zis de ce te agiti asa , nu vezi ca eu sunt calm , dc te strezezi fara rost...si primesc raspunsuri seci  smile ...si deaia am inceput sa ma port indiferent (odata am lipsit nush cat timp sa ajung la ea ..si a trecut ceva timp ca am fost plecat ..si era trista si ingandurata si moale cand am ajuns ... deci de pasat i pasa , dar de la un timp se arata numa cand is prea indiferent si nu o mai prea sun  smile )


Si iubita...hmmm odata cand am surprins-o cu un buchet frumos de flori si niste vorbe dulci frumoase , nu prea am vazut mare reactie  wink

Offline

 

#50 2010-06-15 16:45:03

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: probleme de erectie

Ba da lol

Ce legatura are iubirea cu sexul? lol

Offline

 

#51 2010-06-15 16:46:24

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: probleme de erectie

tu singur ai spus ca nu o iubesti, nu conteaza ca ii cumperi flori etc ea tot simte

Offline

 

#52 2010-06-15 21:13:50

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

LadyBird a scris:

tu singur ai spus ca nu o iubesti, nu conteaza ca ii cumperi flori etc ea tot simte

Deci scuza-ma , dar is foarte atent si ma port frumos cu ea, i vorbesc calm si pe o voce placuta  , si o mai surprind cu  mici atentii ...si ea nu are mare reactie  (nu trebuie sa o iubesc ca sa fac asta ... la inceput mi-a placut de ea , dar acuma scade in ochi mei acel placut care era la inceput )  wink

Ultima oara a fost editat de Wild_Man (2010-06-15 21:21:30)

Offline

 

#53 2010-06-16 10:19:03

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: probleme de erectie

Wild_Man a scris:

LadyBird a scris:

tu singur ai spus ca nu o iubesti, nu conteaza ca ii cumperi flori etc ea tot simte

Deci scuza-ma , dar is foarte atent si ma port frumos cu ea, i vorbesc calm si pe o voce placuta  , si o mai surprind cu  mici atentii ...si ea nu are mare reactie  (nu trebuie sa o iubesc ca sa fac asta ... la inceput mi-a placut de ea , dar acuma scade in ochi mei acel placut care era la inceput )  wink

inteleg asta, dar tu nu intelegi ce vreau eu sa-ti comunic. unele femei nu se excita daca nu se simt iubite, sau, se excita, fizic, dar emotional exista ceva ce le taie cheful.. nu stiu cum sa-ti explic. nu a avut cine stie ce reactie pt ca te-a citit. nu subestima o femeie, intotdeauna simte. poate o deranjeaza faptul ca vede ca pe tine te afecteaza asa de tare chestia cu sexul , intr-atat incat sa incepi sa nu mai tii la ea ca adinioara.
incearca sa vezi problema in profunzimea ei. also, daca ea iti spune ca ~nu sunteti casatoriti ca sa o faceti de mai multe ori pe saptamana, sau cum s-a exprimat ea, poate ca ea sufera pt ca simte ca tu nu esti cel cu care ea se va casatori, poate vrea sa se marite, exista acel punct in viata unei femei cand nu mai vrea relatii pasagere, ci ceva serios, care sa aiba potential si sa poata duce la casatorie. daca nu simte asta cu tine...
no, eu vorbesc aici ipotetic, nu stiu daca ea se incadreaza in tiparul acesta sau nu. spun doar ca problema ar putea fi mult mai complexa, decat "nu are chef de sex decat o data pe saptamana"

Offline

 

#54 2010-06-16 12:21:02

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: probleme de erectie

LadyBird a scris:

Wild_Man a scris:

LadyBird a scris:

tu singur ai spus ca nu o iubesti, nu conteaza ca ii cumperi flori etc ea tot simte

Deci scuza-ma , dar is foarte atent si ma port frumos cu ea, i vorbesc calm si pe o voce placuta  , si o mai surprind cu  mici atentii ...si ea nu are mare reactie  (nu trebuie sa o iubesc ca sa fac asta ... la inceput mi-a placut de ea , dar acuma scade in ochi mei acel placut care era la inceput )  wink

inteleg asta, dar tu nu intelegi ce vreau eu sa-ti comunic. unele femei nu se excita daca nu se simt iubite, sau, se excita, fizic, dar emotional exista ceva ce le taie cheful.. nu stiu cum sa-ti explic. nu a avut cine stie ce reactie pt ca te-a citit. nu subestima o femeie, intotdeauna simte. poate o deranjeaza faptul ca vede ca pe tine te afecteaza asa de tare chestia cu sexul ,

tru, tru....big_smile nu stii cata dreptate ai, Lady


fucking perfect...

Offline

 

#55 2010-06-16 12:37:28

Wild_Man
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 248

Re: probleme de erectie

Mersi Jessica_M , eu am luat lucrurile logic si zic ca nu am gresit cu nimica (si cand am gresit , rar ... am stiut cum sa ma revansez si sa ma port) ...

Acuma fiecare cum vede , ma bucur ca esti de aceeasi parere cu mine . Oricum nu cred ca o sa mai stau mult impreuna cu ea smile

Offline

 

#56 2010-06-16 13:29:31

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: probleme de erectie

dar eu nu te-am invinovatit cu nimic, si nu ii dadeam ei dreptate
spun doar ca problema nu e asa simpla pe cat pare
de aia sugeram sa vorbiti mai deschis despre asta, sa gasesti o cale de a te apropria de ea
pentru ca, din cate mi-ai spus, iti "convine" persoana ei in celalalte ipostaze, mai putin in cea din dormitor..
insa avand in vedere ca tu nu o iubesti, si problema aceasta te face chiar sa iti scada interesul pentru persoana ei, e clar ca in relatie sunt si alte probleme.. altfel, nu te supara pe mine, cred ca tratezi putin superficial relatia. sexul e foarte important dar nu face toata relatia

Offline

 

#57 2010-06-16 13:53:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: probleme de erectie

depinde pe ce se bazeaza relatia, cat sunt de puternici ceilalti lianti ai ei ( daca exista smile ).

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.