homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Urgent TRATAMENT pentru Ureaplasma


#1 2010-06-20 15:01:17

Sonia_22
New member
Inregistrat: 2010-03-27
Mesaje: 15

Urgent TRATAMENT pentru Ureaplasma

Buna-ziua as vrea sa stiu cum as putea sa obtin o informatie de la doctoressa?Problema mea este k am o analiza in care mi-a iesit pozitiv ureaplasma si medicul mi-a prescris sumamed 500 mg in doza unica.Dar eu nu stiu ce presupune asta, adik cum le iau.Pe reteta sunt trecute 2 pastile si am citit ca in prospect scrie ca se ia pentru infectii cu transmitere sexuala in priza unica.Eu ce trebuie sa fac,sa inghit ambele pastile deodata sau se le iau la anumite intervale de timp.Doctorul meu ginecolog a intrat in concediu si nu pot lua legatura cu el, iar in farmaciste nu prea am incredere plus ca atunci cand am cumparat medicamentul farmacista mi-a dat o cutie intreaga ce contine 3 pastile de sumamed 500 mg.As vrea sa stiu urgent cum iau in doza unica azitromicina pentru ureaplama,plsssss!!!

Offline

 



#2 2010-06-20 21:02:36

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Urgent TRATAMENT pentru Ureaplasma

ai warn pentru postare multipla. te rog sa citesti regulamentul si sa-l respecti

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.