homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Irigatii alcaline


#1 2010-10-14 15:37:30

Nody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-06-25
Mesaje: 461

Irigatii alcaline

Buna ziua,
Imi dpresc sa raman insarcinata cat mai repede, dar vreau sa incerc tot ce e posibil pt a avea baiat. M-am mai documentat pe forum si pe net. Ciclul meu este scurt, cam 24,25,26 zile. Ultima menstruatie a venit pe 8oct2010 si din calculele mele voi avea ovulatia in jurul datei de 18oct2010. Pentru a fi mai sigura de data ovulatiei mi-am luat si teste de ovulatie Qview pt 5 zile si voi incepe sa masor de maine 15oct2010. O sa incerc sa am contact sexual exact in ziua ovulatiei pentru a avea mai multe sanse sa fie baiat. Am auzit ca este importanta si alimentatia, ar trebui sa mananc mai bogat caloric, mai mult potasiu si sodiu (banane,ansoa,masline,sunca,salam,somon afumat,orez,cartofi,carne prelucrata,paine si produse de patiserie), sa folosesc mai putina sare, etc. Stiu ca mediul vaginal alcalin favorizeaza spermatozoizii masculini si as dori sa stiu cum pot obtine un mediu alcalin in afara de alimentatie.
1.Am auzit de irigatii vaginale dar nu stiu cu ce substanta ar fi bine sa fac pt un mediu alcalin si cum mai exact.
2.De asemenea am citit ca pot masura PH-ul cu ajutorul unor benzi indicatoare de PH, dar nu stiu unde le pot gasi sau daca exista.
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu aceste informatii...va tin la curent daca imi reuseste sau nu incercarea.
Mersi mult


bb1-  baietel 4 ani
bb2 - baietel 31 +  gravida

Offline

 



#2 2010-10-14 17:23:28

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Irigatii alcaline

eu nu cred asa ceva, si cred ca ar fi bine sa nu faci irigatii prea multe (mai ales cu nush ce substante zici tu) pt ca iti vei distruge flora vaginale iar apoi infectiile se pot instala foarte usor. Eu zic sa va iubiti si sa lasi deoparte miturile astea ca pana la urma e vb de noroc, depinde de gigelul ala musculos care poate sa pentreze ovulul, si nu de mediu sau altele. Intr-adevar se zice ca spermatozoizii care dau baiat sune mai rapizi decat cei care dau fata dar mor mai repede si pt baiat ar tb contact cat mai aproape de ovulatie, dar tot de noroc pana la urma depinde.  goodluck


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.