homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Marvelon 21


#1 2010-10-18 12:18:10

roMary
Full member
Inregistrat: 2010-09-27
Mesaje: 100

marvelon 21

Buna ziua.Eu iau marvelon de cativa ani dar pana acum am luat marvelon 28 si nu ma incurcam cand trebuia sa le incep iar deoarce pe folie erau alea 7 maro care era saptamana de pauza de fapt.Astea 21 care sunt mai nou aparute sau poate acum le-am descoperit eu nu mai au cele 7 pastilute maro.De exemplu eu termin folia de 21 sambata si ar trebui sa fac pauza 7 zile adica sa incep o noua folie sambata viitoare.Dar eu stiam ca pastilele se ince in prima zi de menstruatie adica de sangerare.Daca eu le incep sambata din nou adica peste 7 zile si sangerez marti?daca eu tremin folia asta sambata asta...la 4 zile sangerez...adica marti si nu se fac 7 zile de pauza.Intrebarea mea este cand incep urmatorea folie?In prima zi de sangerare..care o sa fie marti sau astept 7 zile de pauza adica sambta?

Offline

 



#2 2010-10-18 12:19:26

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: marvelon 21

incepi folia noua in a 8a zi, dupa 7 zile de pauza, indiferent de cand vine menstra
de ex termini folia sambata, o incepi pe cea noua duminica viitoare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.