homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gradinite in Bucuresti (opinii)


#1 2010-10-05 15:51:29

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

gradinite in Bucuresti (opinii)

fetele ma gandeam sa discutam putin si despre gradinitele din oras, poate sunt mamici care au copiii mai mari si pot recomanda, oferii sfaturi, povesti ce fac copiii la gradi, ce avantaje au gradinitele aproape de casa, sau aproape de locul de munca, etc.

am cautat topic asemanator dar n-am prea gasit.
pupici.


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 



#2 2010-11-19 09:48:18

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: gradinite in Bucuresti (opinii)

Cu o luna jumate intarziere iti pot spune parerea mea despre cresele din bucuresti.
Pe langa faptul ca predomina o mentalitate extrem de invechita conform carora mie mi-au infofolit copilul cu doua bluze cu maneca lunga atunci cand a facut febra (probabil erau curioase sa vada cum face un copil cu convulsii....) asistentele mai au obiceiul sa minta. De ex. eu intreb daca piticul meu a mancat. Iar ele ma asigura ca da, ca a golit mereu farfuria. Si cand ajung cu el acasa e rupt de foame, gen urla si cere insistent orice fel de mancare. Eu il iau de la cresa la ora 5, si de obicei la 7 jumate avem cina. Ce sa mai zic ca l-am luat de doua ori dezhidratat la maxim, ca facea cute pielea pe el, si a golit doua biberoane cu apa.
A doua problema: mai ales in sezonul asta cresele si gradinitele sunt mari focare de infectii si virusi. Ai 99% sanse sa iti iei copilul seara de acolo cu vreo raceala / gripa. De o luna jumate de cand il duc, nu a stat doua zile sanatos. Il faceam bine, si a doua zi o luam de la capat. Drept urmare am renuntat, nu-l mai duc, il chinui degeaba.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#3 2010-11-19 11:20:07

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: gradinite in Bucuresti (opinii)

mda alexa e aiurea cu cresele.
insa vad ca acum zic la TV ca s-ar scurta concediul de maternitate de la 2 la 1 an in conditiile in care la gradi de stat ii primesc de la 3 ani si la gradi particulare de la 2.
e clar ca va trebui sa apelam la bone sau bunici pana se fac bebeii de gradi.
pupici.


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#4 2010-11-19 11:39:47

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: gradinite in Bucuresti (opinii)

la particular pe a mea au primit-o la 1 an si 8 luni la grupa pampers big_smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#5 2010-11-19 13:06:14

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: gradinite in Bucuresti (opinii)

Doamne ajuta! asa sper sa eu ...
sa vedem ce mai zice tata Boc referitor la concediul de maternitate redus la 1 an.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-11-19 18:36:22

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: gradinite in Bucuresti (opinii)

carra, daca ai la cine sa apelezi, atunci fa-o, si, parerea mea, alege cresa sau gradinita in ultima instanta. Mai ales cele de stat. Cat a fost fi-meu la cresa, o luna si ceva, mi-a stat numai bolnav. Azi am fost la medic iar, ca i-a revenit tusea. Mi-a si spus ca nu mai are ce antibiotic sa-i dea, ca deja ii paradeste ficatul. Am trecut pe homeopate, si de asemenea mi-a spus sa nu-l mai duc la cresa ca deja e prea mult pentru el. Acum, cautam o tanti pensionara de incredere sa vina sa stea cu el...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.