homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!


#1 2010-12-12 16:35:05

moni91moni
Membru
Inregistrat: 2010-12-12
Mesaje: 3

vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!

asa cum am scris,vreau sa iau si eu anticonceptionale si nu stiu de care,cum sa le iau,se ia in functie de ce anume?grupa de sange sau stiu eu?ajutati-ma va rog,care sunt cele mai bune?multumesc

Offline

 



#2 2010-12-12 17:12:29

daenarys
Vizitator

Re: vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!

moni,nu putem s aiti recomandam contraceptive pe forum.mergi si vb cu un medic de planning el o sa iti explice ce si cum.

 

#3 2010-12-12 19:35:23

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!

anticonceptionalele nu se iau dupa ureche ca aspirina, trebuie sa fie recomandate de medic. cum a spus si daenarys, mergi la un cabinet de planning si ti se vor recomanda


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#4 2010-12-12 19:38:28

daenarys
Vizitator

Re: vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!

Cora total offtopic am citit ca ai avut prob cu libidoul cu ce ai schimbat mycroginonul?

 

#5 2010-12-12 20:07:24

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!

dae cu mercilon la recomandarea doctoressei. il iau de 2 ani si cum ca noua big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-12-13 23:08:52

moni91moni
Membru
Inregistrat: 2010-12-12
Mesaje: 3

Re: vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!

mda......ma gandeam k ma puteti voi ajuta......am avut o prietena kre nu a fost la nici un doctor.......a luat ea si nu a avut nici o prb,tot asa de pe internet,a citit a intrebat si......a luat.........a luat unele kre puteai sa faci sex dupa ce luai 7 zile park.....multumesc pt raspunsuri!

Offline

 

#7 2010-12-13 23:13:45

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!

nu poti sa te bazezi pe experienta prietenei tale pentru ca organismele sunt diferite si prin urmare reactioneaza diferit. Uite o situatie ipotetica: iei de pe forum un nume de AC, te duci le achizitionezi, le iei cateva luni si realizezi ca nu te simti bine, faci o analiza si rezulta ca ai dezechilibre hormonale...de ce?? pt ca acelea nu erau potrivite pentru tine.
de-aceea trebuie sa mergi la doctor, pentru ca acolo ti se vor pune tot felul de intrebari despre tine si istoricul bolilor din familia ta, poate ti se vor face si ceva analize si vei primi ceva potrivit smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#8 2010-12-13 23:14:46

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: vreau sa iau si eu si nu stiu cum,de care...help ma!

prietena ta a procedat gresit! daca s-a simtit bine cu pastilele inseamna ca a avut noroc, pt ca daca iei unele care nu ti se potrivesc poti avea reactii adverse neplacute!
tu procedeaza corect si mergi la un medic de planning!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.