homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Diane sau rigevidon?


#1 2011-01-01 22:48:26

gyngyn
New member
Inregistrat: 2011-01-01
Mesaje: 41

diane sau rigevidon?

Buna,sunt noua pe forum si as dori sa ma sfatuiti in legatura cu o problema.am luat diane35 timp de 1an jumate in scop contraceptiv.in tot acest timp nu m-am confruntat cu nicio problema,dimpotriva,cosurile care imi apareau in zilele de menstruatie au incetat s imi mai apara,parul nu mi se mai ingrasa,nu am luat in greutate decat 2-3kg...dupa acest an si jumatate le-am schimbat cu rigevidon la recomandarea unei farmaciste care mi-a spus ca diane nu sunt folosite in scop contraceptiv.e a doua luna knd folosesc rigevidon,dar in primele zile m-am simtit f rau,am avut stari de voma,dureri de cap,ameteli,insa acum nu mai am aceste stari,dar spre deosebire de perioada knd foloseam diane,acum imi apar cosuri in perioada menstruatiei.nu stiu ce sa fac....sa trec iar la diane?sau sa continui cu rigevidon?e adevarat k diane nu se folosesc in scop contraceptiv?va rog,ajutati-ma....  cesafac

Offline

 



#2 2011-01-02 00:31:33

dark_beee
Full member
De la: Oradea
Inregistrat: 2009-01-22
Mesaje: 114

Re: diane sau rigevidon?

Diane se iau k tratament hormonal si eu am luat diane timp de un an jumate apoi tot cu rigevidon le-am schimbat la recomandarea dr de la planning deci nu stiu in ce masura era capabila farmacista sa iti spuna c e potrivit pt tine...stari de voma si de rau....hmmmm...weird,, organismul tau nu prea s-a inteles cu rigevidon...du-te la un cabinet de planning/ ginecolog sa discuti problema asta...da cum de ai luat diane? ai avut vreo problema hormonala?


have a nice day wink

Offline

 

#3 2011-01-02 12:41:26

gyngyn
New member
Inregistrat: 2011-01-01
Mesaje: 41

Re: diane sau rigevidon?

aveam nevoie de un anticonceptional si diane mi-au fost recomandate ca anticonceptional,fara sa am vreo probema hormonala..insa farmacista mi-a spus sa le schimb ca nu se folosesc pe post de anticonceptional.si mi-a dat rigevidon.acum nu stiu....la inceput am avut stari aiurea de la rigevidon,dar in prezent nu mai am.crezi k s-a obisnuit organismul cu ele?ce sa fac?sa le mai iau?mie mi-au placut mult diane-le....ms....o zi buna

Offline

 

#4 2011-01-02 18:57:52

daenarys
Vizitator

Re: diane sau rigevidon?

eu zic sa mergi sa vb cu un medic de planning

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.