homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasmul la barbati...-4


#58 2011-01-03 20:31:35

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: orgasmul la barbati...

daca nu crezi, asta e lol oricum sunt convinsa ca exista astfel de cazuri, nu vad de ce nu as crede tongue la o adica daca unii pot bravo lor lol e ca si cum daca nu vine una in fata mea sa imi spuna ca ea juiseaza eu nu cred ca se poate lol si chiar daca vine in fata si imi spune, poate s aminta nu? tongue

era si pe forum la un moment dat cineva care spunea ca al ei nu ejaculeaza si este muult mai bine. dar chiar nu mai stiu cand si cine..


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#59 2011-01-03 22:06:09

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: orgasmul la barbati...

ejaculeaza sau nu, what's the difference? oricum asta nu inseamna ca poti s-o faci neprotejat, poti ramane insarcinata de la lichidul preejaculator (am un lapsus, nu mai stiu cum i se mai zice) anyday .. si de boli nu mai vorbim (in cazult in care nu esti intr-o relatie serioasa/exlusivista etc)

Offline

 

#60 2011-01-03 22:35:26

kokomal
Full member
De la: Coltul Blocului
Inregistrat: 2010-10-30
Mesaje: 109

Re: orgasmul la barbati...

Banana Split a scris:

ejaculeaza sau nu, what's the difference? oricum asta nu inseamna ca poti s-o faci neprotejat, poti ramane insarcinata de la lichidul preejaculator (am un lapsus, nu mai stiu cum i se mai zice) anyday .. si de boli nu mai vorbim (in cazult in care nu esti intr-o relatie serioasa/exlusivista etc)

Nu o lua in nume de rau , dar era vorba de orgasm fara ejaculare, nu de cum poti ramane gravida, cumnata mea a ramas gravida desi era virgina, so? What's the difference?


Toate femeile din viata mea mi-au zis ca m-au iubit, de asta am plecat inainte de a fi parasit wow

Offline

 

#61 2011-01-03 23:23:53

Izza_bella
Full member
Inregistrat: 2010-12-07
Mesaje: 310

Re: orgasmul la barbati...

Nu merge totu pe regula : "Femei complicate,barbati simpli"
rotfl2 Eu cred ca poate exista orgasm fara ejaculare,sau cu.Pana la urma orice e posibil.


cold

Offline

 

#62 2011-01-03 23:26:50

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul la barbati...

coraline  applause te-ai documentat bine....mie mi s-a intamplat de cateva ori, fara sa caut asta... sa am orgasm fara ejaculare
s-a intamplat doar pentru ca vroiam sa intarzii cat mai mult momentul ejacularii...
si sunt convins ca se poate, dar dupa muuulte ore si muulta experienta si tehnica...si poate pentru majoritatea barbatilor (ignoranti) nici atunci...big_smilebig_smilebig_smile


fucking perfect...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2011-01-03 23:46:52

kokomal
Full member
De la: Coltul Blocului
Inregistrat: 2010-10-30
Mesaje: 109

Re: orgasmul la barbati...

Draga luis daca imi zici acum ca , cu vasta ta experienta si multa practica , tehnica ajungi sa ai si multiple orgasme fara sa ejaculezi , poti sa te declari femeie  rotfl  ( sper ca o iei ca pe o gluma ) smile
banuiesc ca e o performanta sa poti sa amani momentul , deci tot acolo esti ( in ideea ce s-a discutat pana acum ) , iti venea sa ejaculezi si ai tot amanat pana sustii tu ca ai avut orgasm , deci nimic concret , concluzia mea , orgasm = ejaculare , daca ai reusit tu sa amani atat de mult incat sa ai orgasm fara , felicitari  applause

Ultima oara a fost editat de kokomal (2011-01-03 23:48:19)


Toate femeile din viata mea mi-au zis ca m-au iubit, de asta am plecat inainte de a fi parasit wow

Offline

 

#64 2011-01-03 23:56:28

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul la barbati...

Draga koko,
in primul rand nu vorbeam cu tine...dar daca tot te-ai bagat in seama, iti propun serios si cu tot respectul de rigoare sa te oferi din propie initiativa sa te convingi singur...si te rezolv big_smile
eu sunt disponibil oricand vrei tu...ca sa -ti demonstrez cum sta treaba cu orgasmul (tantric) fara ejaculare... si pe urma poti sa povestesti faza cu lux de amanunte pe forum rotfl


fucking perfect...

Offline

 

#65 2011-01-04 02:41:55

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: orgasmul la barbati...

mary_micutzadiva a scris:

Buna, uitati u articol care poate va lamureste  cu asa zisa moarte a spermatozoizilor http://www.flu.ro/articole/Sanatate_si_ … ina-2.html

excelent articol, foarte instructiv...

Offline

 

#66 2011-01-04 08:20:57

kokomal
Full member
De la: Coltul Blocului
Inregistrat: 2010-10-30
Mesaje: 109

Re: orgasmul la barbati...

Ce onoare, multumesc de invitatie , dar prefer sa raman la parerea mea , de aia se numeste forum nu? Sa aiba fiecare parerea lui smile


Toate femeile din viata mea mi-au zis ca m-au iubit, de asta am plecat inainte de a fi parasit wow

Offline

 

#67 2011-01-04 10:29:01

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: orgasmul la barbati...

kokomal a scris:

cumnata mea a ramas gravida desi era virgina

spranceana cum asa?

Offline

 

#68 2011-01-04 10:36:33

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: orgasmul la barbati...

va da, chiar, cum a rămas?

Offline

 

#69 2011-01-04 10:47:33

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: orgasmul la barbati...

presupun ca prin joculete tongue petting


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#70 2011-01-04 11:10:41

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: orgasmul la barbati...

anca90 a scris:

kokomal a scris:

cumnata mea a ramas gravida desi era virgina

spranceana cum asa?

si o prietena de-a mea!

Offline

 

#71 2011-01-04 11:14:26

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: orgasmul la barbati...

iris2 a scris:

anca90 a scris:

kokomal a scris:

cumnata mea a ramas gravida desi era virgina

spranceana cum asa?

si o prietena de-a mea!

Cum naiba??  signof10

Offline

 

#72 2011-01-04 11:30:44

kokomal
Full member
De la: Coltul Blocului
Inregistrat: 2010-10-30
Mesaje: 109

Re: orgasmul la barbati...

A facut baie cu prietenul ei de atunci , si ce s-au jucat ei pe acolo si a ramas gravida , banuiesc ca sunt cazuri rare , partea proasta e ca oricum s-a dezvirginat la avort rotfl2


Toate femeile din viata mea mi-au zis ca m-au iubit, de asta am plecat inainte de a fi parasit wow

Offline

 

#73 2011-01-04 11:43:29

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: orgasmul la barbati...

kokomal a scris:

Banana Split a scris:

ejaculeaza sau nu, what's the difference? oricum asta nu inseamna ca poti s-o faci neprotejat, poti ramane insarcinata de la lichidul preejaculator (am un lapsus, nu mai stiu cum i se mai zice) anyday .. si de boli nu mai vorbim (in cazult in care nu esti intr-o relatie serioasa/exlusivista etc)

Nu o lua in nume de rau , dar era vorba de orgasm fara ejaculare, nu de cum poti ramane gravida, cumnata mea a ramas gravida desi era virgina, so? What's the difference?

eu am luat ce m-a interesat din topicul asta lol nu vad rostul efectiv pentru un barbat sa nu ejaculeze  nustiu si singurul ar fi fost folosirea acestei metode in scop contraceptiv, da oricum, cum ziceam, nu e eficienta

Offline

 

#74 2011-01-04 12:00:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: orgasmul la barbati...

sexul tantric spune ca, cu fiecare ejaculare, barbatul isi pierde din "energia vietii", ajungand astfel sa imbatraneasca mai repede. daca iti reprimi senzatia de ejaculare, pastrezi forta vitala si astfel orgasmul este mai exploziv iar fizic persoana se simte mai bine.
nu practic sexul tantric, nu m-a interesat niciodata, numai ca am citit despre el si stiu cam le ce se refera tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#75 2011-01-04 13:34:44

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: orgasmul la barbati...

DC, parerea ta.
dar intelege ca exista...
faptul ca tu consideri ca e o aberatie si ai avut o experienta neplacuta cu abstinenta pe care ai practicat-o (desi sunt chestii diferite: ABSTIN?NȚĂ, abstinențe, s. f. 1. Faptul de a-și impune restricții de la m?ncare, băutură, satisfacerea unor necesități fiziologice etc.; iar SEXUL TANTRIC e cu totul altceva, are legatura cu prelungirea duratei actului sexual si amanarea ejacularii,  cu uniunea intre parteneri, conexiunea dintre inima, minte, corp si spirit ...), nu inseamna ca nu exista.
mie personal mi se pare superficial sau cel putin ignorant, sa spui ca e o aberatie smile, dar e o parere personala, sper sa nu deranjeze pe nimeni smile


fucking perfect...

Offline

 

#76 2011-01-04 13:48:48

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: orgasmul la barbati...

sunt de acord luis, e ca si cum as spune eu ca este o aberatie sexul anal pentru ca poti face fisuri anale, hemoroizi si multe altele. dela sexul nroaml poti face candida, rani pe col, cancer de col uterin. de la sexul oral cancer in gat rotfl2
sexul manual, scurta la mana rotfl2)
nu e nimic pe lumea asta fara riscuri tongue dar fiecare face ce doreste smile si atata timp cat exista lume care practica si nu au nimic... bravo lor big_smile inseamna ca nu este asa de rau pe cat il vedem noi din exterior
nu e nimeni obligat sa incerce

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-01-04 13:49:55)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.