homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pete maronii pe fata !


#1 2010-08-13 10:22:46

lora_c10
New member
Inregistrat: 2010-08-08
Mesaje: 15

Pete maronii pe fata !

Buna, am pete maronii mari ,pe toata fata mai putin pe langa nas. Fiecare obraz este pigmentat in maro ,la soare se accentueaza si in interiorul petei sunt pete mai mici mai deschise la culoare, cat un bob de mazare. Nu stiu ce sa mai folosesc. Iau anticonceptionale yasmin, anii trecuti luam alte anticoncept. si de atunci parca mi-au aparut. Am folosit diverse creme Uniton 4 ,Bioderma , crema de inalbire de la farmacie - dar tot degeaba. Ce sa mai folosesc sa scap de aceste plagi maronii de pe fata? ( Am facut analize, ficatul e ok). Trebuie sa existe un tratament, va rog sa ma ajutati.

Offline

 



#2 2010-08-13 10:46:05

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: Pete maronii pe fata !

si eu am in coltul unui ochi o pata destul de marisoara,dar o am de foarte mult timp,nu stiu daca dintotdeauna dar oricum.....am fost la dermatolog si am intrebat-o pe doc si a zis ca nu orea ai ce sa ke faci la astea si mi-a recomandat o crema care costa in jur de 80 lei se numeste "white objective crema" dar a spus ca nu imi garanteaza succesul si nu am luat-o pt ca este prea scumpa...daca o incerci sau altceva care isi face efectul...poate imi spui si mie smile


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

#3 2010-08-14 14:02:09

lora_c10
New member
Inregistrat: 2010-08-08
Mesaje: 15

Re: Pete maronii pe fata !

Buna, andutu
si mie mi-a recomandat medicul crema aceea, White objectic de la Bioderma dar nu foloseste doar putin mai reduce din intensitatea petelor- este crema de zi si serul de noapte care e cam 1 milion si crema cam 800.000 lei. Nu imi trec petele si am pe frunte tip plagi si pe amandoi obrajii , cuprinde aproape tot abrazul. E f. inestetic si nu stiu cu ce sa ma mai dau. Eu zic ca trebuie sa fie vre-un remediu si pe aceasta cale cer ajutor tuturor care stiu cum dispar aceste pete mari de pe fata. Va rog din suflet sa imi raspundeti cele care stiu cum trec petele.
Va multumesc.

Offline

 

#4 2010-08-17 19:26:23

lora_c10
New member
Inregistrat: 2010-08-08
Mesaje: 15

Re: Pete maronii pe fata !

Buna, Va rog sa imi spuneti ce as putea face ca sa-mi dispara petele maronii de pe fata. Astept raspuns.

Offline

 

#5 2010-08-17 19:59:09

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Pete maronii pe fata !

mergi la dermatolog...cel mai bine  tummenupp

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-09-16 15:08:00

teosea
Membru
Inregistrat: 2010-09-16
Mesaje: 4

Re: Pete maronii pe fata !

am avut si eu pete maronii..de fapt daca luati anticonceptionale nu este recomndata expunerea la soare( cititi despre melanina)....am luat crema de albire din gama skincode,cam scumputa dar a meritat toti banii,a fost singura din multe altele incercate care a facut minuni,o recomand din inima!!!
in cazul in care este de la soare cum a fost a mine....fetelor incercati skincode...va spun sincer ca da rezultate....cauza de cele mai multe ori este expunerea excesiva la soare ..mie mi au aparut dupa ce am inceput sa folosesc anticonceptionale si chiar scrie in prospect ''evitati expunerea la soare"
crema de la skincode se numeste uv-protective whitening cream spf 12 ? 50 ml

Ultima oara a fost editat de teosea (2010-09-18 20:50:49)

Offline

 

#7 2011-01-06 17:52:36

lora_c10
New member
Inregistrat: 2010-08-08
Mesaje: 15

Re: Pete maronii pe fata !

Violete.Purpurii a scris:

mergi la dermatolog...cel mai bine  tummenupp

Draga Violeta am fost pe la dermatologi si mi-au recomandat Unitone 4 si serul+crema de la Bioderma si, crede-ma nu sunt de nici o treaba, nu dau deloc rezultate.

Offline

 

#8 2011-01-06 18:36:48

lora_c10
New member
Inregistrat: 2010-08-08
Mesaje: 15

Re: Pete maronii pe fata !

multumesc Teosea, am sa incerc de pe acum skincode.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.