homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu se mai gaseste marvelon!?! help!!


#1 2011-01-18 22:06:32

deeea
New member
Inregistrat: 2006-05-15
Mesaje: 24

Nu se mai gaseste marvelon!?! help!!

Buna! Am si eu o nelamurire: in seara asta am cautat Marvelon 21 la 6 farmacii, nici una nu mai are...cica nu se mai gaseste Marvelon, nici in depozite nu mai au... eu maine termin pauza de 7 zile si ar trebui sa incep o noua folie, folie pe care nu o am grater o farmacista mi-a zis ca as putea sa inlocuiesc cu Desorelle, cica ar avea aceeasi compozitie, doar numele si firma producatoare e diferit... Eu o sa mai caut si maine la alte farmacii, poate mai gasesc pe stoc. Nu as vrea sa le inlocuiesc, dar nici sa fac pauza sau alte tampenii....Acum intrebarile mele sunt:
1. Pot sa inlocuiesc Marvelon 21 cu Desorelle? Chiar sunt la fel?
2. Stie cineva daca nu or sa se mai gaseasca deloc? Sau care e fenomenul?
Daca imi poate raspunde cineva cat mai repede, va multumesc!!

Offline

 



#2 2011-01-19 10:08:02

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Nu se mai gaseste marvelon!?! help!!

da, desorelle au aceeasi concentratie ca marvelon
a raspuns doctoressa la unul din topicuri ca a fost o problema cu distributia, dar de luna viitoare ar trebui sa se gaseasca din nou

Offline

 

#3 2011-01-21 01:30:00

iuanutza
New member
De la: CLUJ-NAPOCA
Inregistrat: 2008-10-21
Mesaje: 26

Re: Nu se mai gaseste marvelon!?! help!!

Buna, am exact aceeasi problema ca si Deeea, ma scuzati pt ca subliniez problema, insa raspunsul nu mi s-a parut destul de explicit...am inteles ca desorelle au exact aceeasi compozitie( la fel mi s-a spus si mie de catre o farmacista), insa ma intrebam, totusi trebuie sa fie ceva diferente, mai ales ca desorelle e mult mai ieftin decat marvelon , desorelle costa in jur de 15 lei, iar marvelon e mai spus cu aprox 10 lei, normal ca si aceasta diferenta ridica unele intrebari...nu vreau sa par prea exagerata , insa cunosc sentimentul de a fi grijulie cand vine vorba de propriul corp, nu vrem sa ne jucam cu sanatatea noastra...intrebarea mea este urmatoarea:daca pana la urma desorelle are aceeasi compozitie cu marvelon, si mai ales ca, costa si mai putin(criza asta), sa incep sa iau desorelle de acum inainte chiar daca se va gasi intr-un final marvelon( eu am intrerupt anti de aprox 8 luni din motive ca sa le zic asa "sentimentale" )?


"Dumnezeu iti da mereu doar cat poti duce, insa tare mi-ar placea sa nu mai aiba atata incredere in mine din cand in cand...

Offline

 

#4 2011-01-21 08:13:30

M.D.
New member
Inregistrat: 2010-12-05
Mesaje: 7

Re: Nu se mai gaseste marvelon!?! help!!

Marvelon este produsul original, Desorelle este copia patentată făcută ?n Ungaria. Deci, Desorelle este mai ieftin dec?t Marvelon din aceleaşi motive pentru care Loganul este mai ieftin dec?t Renault-ul: cheltuieli mai mici de cercetare, salarii mai mici ale muncitorilor, etc.

Offline

 

#5 2011-01-21 10:30:23

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: Nu se mai gaseste marvelon!?! help!!

am cumparat 11 cutii de doserelle ptr orice eventualitate big_smile


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.