homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Factori care influenteaza viata sexuala-2


#20 2007-11-06 12:24:39

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

esti protejata pana in prima zi de menstra daca nu mai continui ulterior cu o folie noua din a 8-a zi. contactele dinainte nu se pun ci cele de dupa.
daca nu te-ai ingrasat cand le-ai luat de ce te-ai ingrasa cand nu le mai iei? nu iti suna putin ciudat intrebarea?


mami de minuni hjarta

Offline

 

#21 2007-11-06 14:19:33

Dulce_fluturas
New member
Inregistrat: 2007-08-15
Mesaje: 36

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

ms puss sper sa nu fie probleme smile

Offline

 

#22 2007-11-06 15:19:57

mariuta
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 67

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

poate e ciudata intrebarea lui Dulce_fluturas, dar va spun ca si eu am patit acelasi lucru.
desi mi s-a mai spus pe forum ca n-are nici o legatura ingrasatul cu intreruperea pastilelor, eu alt motiv nu vad.
intr-adevar, cat timp le-am luat n-am avut asa probleme, dar dupa ce le-am oprit (adica acum 1 an), am pus ceva kg pe mine, cam prea multe as putea spune.
poate nu are nici o legatura, dar totusi un gram de adevar o fi in toata chestia asta.
in fond fiecare organism reactioneaza in felul lui, nu?

Offline

 

#23 2007-11-06 15:21:30

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

mariuta si eu am dubiul asta...insa stiu ca doctoressa a zis ca e practic imposibil sa te ingrasi dupa ce le-ai intrerupt..sper sa fie adevarat, ca si eu le-am intrerupt dupa aproape 2 ani si fac o adevarata criza de nervi daca ma ingras, nu as suporta ideea.

Offline

 

#24 2007-11-06 15:26:53

mariuta
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 67

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

si mie mi-a zis doctoressa ca nu de la ele m-am ingrasat si nu o contrazic, doar ca deocamdata alt motiv al ingrasatului nu vad
eu le-am luat 8 ani (poate a fost prea mult)
sincer sper sa nu te ingrasi ca e asa de greu sa slabesti...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-11-06 15:33:50

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

stiu, mi-e tare frica si nici dietele nu-mi plac..

Offline

 

#26 2007-11-06 16:04:18

Dulce_fluturas
New member
Inregistrat: 2007-08-15
Mesaje: 36

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

pai daca m-as ingrasa.. ar fi cam adio modeling smile... e bine k la 1.80 nu se vad asa usor kg..da totusi mie frica neutral m-as simti penibil cu cva kg in plus neutral dar asta e smile ramane de vazut cesafac

Offline

 

#27 2007-11-06 16:53:52

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

mariuta a scris:

poate e ciudata intrebarea lui Dulce_fluturas, dar va spun ca si eu am patit acelasi lucru.
desi mi s-a mai spus pe forum ca n-are nici o legatura ingrasatul cu intreruperea pastilelor, eu alt motiv nu vad.
intr-adevar, cat timp le-am luat n-am avut asa probleme, dar dupa ce le-am oprit (adica acum 1 an), am pus ceva kg pe mine, cam prea multe as putea spune.
poate nu are nici o legatura, dar totusi un gram de adevar o fi in toata chestia asta.
in fond fiecare organism reactioneaza in felul lui, nu?

Am intrerupt de o luna AC pentru niste analize. Nu m-am ingrasat deloc, dar am pofta de mancare muuuuult mai mare decat pana sa le intrerup. Hmm smile


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#28 2007-11-09 23:16:03

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Th1nkp1nk a scris:

EE uimitor cum femeile sunt atat de diferite intre ele incat nici o regula nu se aplica fara exceptie!

Asa e. smile


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#29 2007-11-24 16:39:39

marry_e
Membru
Inregistrat: 2007-11-24
Mesaje: 1

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

sunt casatorita de 3 ani am si 2 copilasi de 2 si respectiv 1 an....iar viata mea sexuala a fost afectata in mod serios,pur si simplu nu mi mai doresc sa fac dragoste cu sotul meu iar cand facem nu simt nici o placere,din contra inceputul e chiar f dureros...sa fie din cauza venirii copiilor?

Offline

 

#30 2007-11-24 17:02:23

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

ai nascut pe jos? daca da s-ar putea sa fie de custura aia. incerca sa folosesti lubrifiant

Offline

 

#31 2007-11-28 20:47:52

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

daca e vorba de dureri si cusaturi, sani lasati si kilograme in plus ... prefer sa nu fac copii niciodata


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#32 2007-11-28 21:27:44

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

flrramona21 a scris:

daca e vorba de dureri si cusaturi, sani lasati si kilograme in plus ... prefer sa nu fac copii niciodata

dar toate astea sunt compensate de catre bebei si in plus le uiti repede si mai sunt si operatile estetice

Offline

 

#33 2007-11-29 12:43:13

giumbu
Membru
De la: baia sprie,maramures
Inregistrat: 2007-11-27
Mesaje: 4
Site

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

ei nu e chiar asa...sani lasati si una alta....eu am un baietel de un an si 2 luni,am nascut normal,pe parcursul sarcinii am pus 25 de kg,aveam 50 cind am ramas insarcinata,el s-a nascut cu 3,960kg,54 cm...am avut o taietura destul de mare dat fiind faptul ca bb a fost mare...am nascut la clinica particulara,a fost greu intr-adevar...in fine...acum am 55 kg,mai am de dat jos 5 si sigur le dau,viata sexuala e ok,bine ca nu mai e timpul liber de dinainte..dar facem noi sa avem timp si unul de celalalt,foarte mult conteaza relatia care o ai cu partenerul,intelegerea lui fata de situatie.eu de ex dupa ce am nascut au trecut mai mult de 6 sapatamani pina am facut dragoste cu sotul meu,era vindecata epiziotomia...dar nu stiu...nu ma simteam io in largul meu,parca mi-era frica,aveam o retinere ,normal.dar totul s-a rezolvat cind sotul meu a aranjat o intalnire sa zic asa...romantica...flori peste tot ,lumanari..toate alea.eu cred ca si din partea sotului tre sa vina ajutorul,daca intr-adevar ii pasa.si vreau sa zic ca un copil merita TOTUL.te sacrifici,nu zic,dar doar atunci cind il ai realizezi de fapt ce e important in viata asta.cele care au copii stiu ce zic.

Offline

 

#34 2007-11-29 19:20:05

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

tot nu m-ati convins. nu fac copii. nu sunt fotomodel, dar nici nu vreau sa arat mai urat de atat. am destule defecte fizice pe care le accept, dar nu mai pot indura altele facute cu mana mea. si nu sunt asa sigura ca imi plac copii. plus ca mai am un motiv personal pt care nu imi doresc. e vorba de o boala ereditara.
dar imi promit ca daca raman vreodata insarcinata (fara sa vreau) nu o sa fac avort.

din pacate deja am ocolit prea mult topicul. factori care influenteaza viata sexuala? pai... imaginea gresita despre sine si, de ce nu, si copilul

Ultima oara a fost editat de flrramona21 (2007-11-29 19:27:26)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#35 2007-12-04 16:15:03

maggdda
New member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 67

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Am si eu o intrebare. Daca sunt baieti, mai ales pe ei ii rog sa imi raspunda! E normal ca in timpul erectiei barbatul sa fie incordat, adica sa dea senzatia ca se straduieste? Sau se poate intampla asta numai la lipsa de erectie?

Offline

 

#36 2007-12-04 16:21:00

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

dar tu nu stai incordata?sa nimereshti acolo...punctul .care te duce`n cer si n`apoi? smile normal sa se straduiasca si ei sa ajunga...ce numa` noi? hjarta

Offline

 

#37 2007-12-04 17:15:49

ciprian
New member
Inregistrat: 2007-12-04
Mesaje: 10

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

Acea incordare poate sa fie tensiunea sexuala care se poate manifesta chiar prin incordarea si tremurul muschilor, ceea ce nu e de rau, e chiar de bine, arata o atractie f. puternica.
Don't worry, be happy wink

Offline

 

#38 2008-01-09 18:17:12

cristian_elena
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 206

Re: Factori care influenteaza viata sexuala

nu se intampa nimik dak ai intarziat 4 ore.medicul spune sa nu depasesti mai mult de 12 ore,adik dak iei pastila dupa 12 ore efectul scade si se poate ramane gravida.spuneai k ai observat sangerari mici pe lenjerie,pot sa spun ca si eu am avut astkel de sangerari mici,am mers la medic si i-am spus si mi-a zis ca pana se acomodeaza organismul cu AC apar sangerari.stai linistita ca si eu am intarziat cu pastila luand-o dupa 3 sau 4 ore.
pt nirodha;)

Ultima oara a fost editat de cristian_elena (2008-01-09 18:18:40)


hjarta  IUBESC SI SUNT LA FEL DE IUBITA  hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.