homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale dupa sarcina


#1 2010-12-07 23:25:56

Devi
New member
De la: Ialomita
Inregistrat: 2007-05-02
Mesaje: 10

anticonceptionale dupa sarcina

Buna fetelor
Am nascut acum 2 luni si la sfatul medicului trebuie sa iau anticonceptionale Cerazette care sunt speciale pentru alaptat. Intrebarea mea (pentru ca am uitat s-o intreb pe doctorita mea) este daca le pot incepe acum sau trebuie sa astept sa-mi vina menstruatia (doctorita a zis ca acum ar trebui sa apara "menstruatia mica"). Sunt sanse sa raman din nou gravida inainte sa-mi vina aceasta menstruatie daca nu iau anticonceptionalele?


Nobody is what it appears to be!

Offline

 



#2 2010-12-18 21:50:30

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: anticonceptionale dupa sarcina

daca alaptezi integral(adica daca nu ii dai decit lapte, la toate mesele, puiului tau) atunci eu zic sa astepti linistita menstra....daca nu prea mai alaptezi si lohiile s-au terminat(adica nu ii dai lapte la fiecare masa, si doar lapte) atunci poate ca e mai bine sa incepi sa iei cerazette...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2011-01-30 23:11:20

anaidmikutza
Membru
Inregistrat: 2011-01-30
Mesaje: 2

Re: anticonceptionale dupa sarcina

buna..as avea si o io mare rugaminnte ...este vb despre AC..si as vrea sa stiu dak inlocuirea marvelon 21 cu desorelle..este buna...si dak am gresit luand pastilele dupa cum luam marvelonu..adik nu incep de la unu ci nr de la nr de zile din sapt asa cum era marvelon....si dak starile de greata care le am acum sunt normale ...mai ales ca am fc inlociurea..multumesc  ...as aprecia mult dak miar rasp cineva

Offline

 

#4 2011-01-31 08:21:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: anticonceptionale dupa sarcina

e ok daca ai luat desorelle in loc de marvelon, au aceeasi concentratie si e ok ca le-ai luat exact cum ar fi trebuit sa iei marvelonul.

Offline

 

#5 2011-01-31 12:30:21

anaidmikutza
Membru
Inregistrat: 2011-01-30
Mesaje: 2

Re: anticonceptionale dupa sarcina

tine si pe timpul menstruatiei? curat2

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-01-31 12:50:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: anticonceptionale dupa sarcina

ce sa tina?

Offline

 

#7 2011-02-04 02:42:46

pusica05
Membru
Inregistrat: 2011-02-04
Mesaje: 4

Re: anticonceptionale dupa sarcina

Buna fetelor,am si o rugaminte,alaptez si iau cerazette ,problema e ca am avut contact sexual di prima zi de cand le-am luat dar nu a lasat in mine,asta s-a intamplat pe 25 decembrie iar p 2 ianuarie mi-a venit menstruatia,ar fi trebuit pana azi sa-mi vina iar dar nimic,se pune problema de vreo sarcina?sa-mi iau totusi un test?astept raspuns, va rog!

Offline

 

#8 2011-02-04 11:58:42

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: anticonceptionale dupa sarcina

pusica05 a scris:

Buna fetelor,am si o rugaminte,alaptez si iau cerazette ,problema e ca am avut contact sexual di prima zi de cand le-am luat dar nu a lasat in mine,asta s-a intamplat pe 25 decembrie iar p 2 ianuarie mi-a venit menstruatia,ar fi trebuit pana azi sa-mi vina iar dar nimic,se pune problema de vreo sarcina?sa-mi iau totusi un test?astept raspuns, va rog!

nu cred ca se pune problema de vreo sarcina, menstra poate sa nu apara cind iei contraceptive doar cu progesteron....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2011-02-04 12:25:32

pusica05
Membru
Inregistrat: 2011-02-04
Mesaje: 4

Re: anticonceptionale dupa sarcina

multumesc mult pentru raspuns si sper sa nu fie  vreo sarcina.atunci pot sa stau linistita chiar daca nu imi apare menstra?  cred ca de la anticonceptionale(cerazette) am dureri de cap si uneori niste scurgeri maroni?

Offline

 

#10 2011-02-08 00:53:10

pusica05
Membru
Inregistrat: 2011-02-04
Mesaje: 4

Re: anticonceptionale dupa sarcina

buna,am si eu o intrebare:alaptez ,si vreu sa stiu daca pot sa raman insarcinata daca nu am avut menstruatie?pentru ca am avut contact sexual neprotejat iar dupa 8 zile a aprut si menstruatia,m-a tinut 8 zile .va rog ajutati-ma pt ca zilele astea ar fi trebuit sa-mi vina iar menstruatia dar nimic.sa-mi iau totusi un test?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.