homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Efecte Rigevidon


#1 2011-03-12 11:17:49

oakoak
Membru
Inregistrat: 2011-03-12
Mesaje: 1

Efecte Rigevidon

Iau Rigevidon de aproape 6 luni si nu ma pot acomoda cu el. Medicul mi-a zis ca asta mi se potriveste dar eu ma simt mereu balonata, am pus vreo 4 kg in plus pe mine, ceea ce nu s-a intamplat pana acum indiferent de cat si cand mancam si ce e mai rau e ca am niste stari de indispozitie care vin si pleaca dupa bunul plac.  cesafac  cesafac
O sa trec din nou la prezervativ dupa ce termin blisterul dar mi-e frica si de faptul ca iar o sa am dureri la menstruatie dupa ce intrerup Rigevidonul.
Nu exista si ceva care sa nu aiba atatea efecte secundare?

Offline

 



#2 2011-03-12 18:59:34

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Efecte Rigevidon

pot fi alte pilule, dar nu poti sti pana nu le incerci. nici doctorul nu poate sti ce ti se potriveste. daca te hotarasti sa incerci si alte AC, mergi la alt medic (de planning), spune-i ce ai patit cu rigevidonul si poate iti prescrie altceva.

Offline

 

#3 2011-03-13 18:02:12

Amdra
New member
Inregistrat: 2011-01-15
Mesaje: 78

Re: Efecte Rigevidon

anca90 a scris:

pot fi alte pilule, dar nu poti sti pana nu le incerci. nici doctorul nu poate sti ce ti se potriveste. daca te hotarasti sa incerci si alte AC, mergi la alt medic (de planning), spune-i ce ai patit cu rigevidonul si poate iti prescrie altceva.

Yeap,cea mai buna varianta e ori sa vorbesti cu acelasi medic si sa insisti sa ti le schimbe ori sa mergi la alt medic.
Incearca sa mergi la consult pana sa termini blisterul tocmai ca sa continui direct cu altceva daca nu vrei sa intrerupi tratamentul.
Eu nu mai stiu cat am luat Rigevidon dar am trecut prin acelasi lucru cu toate pastilele.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.