homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Triquilar vs. yasmin


#1 2011-04-09 13:33:05

biANkaa
New member
Inregistrat: 2009-08-09
Mesaje: 39

triquilar vs. yasmin

salut!eu am luat cam jumatate de an triquilar,iar apoi jumatate de an yasmin.cu triquilar m-am inteles grozav,cu yasmin am avut ceva ameteli la inceput si f f putin sangerari,dar per total am fost multumita de ambele. dupa o perioada in care m-am oprit a mai luat anticonceptionale,am inceput iar sa iau yasmin.sangerari incredibile,abundente,de peste 10 zile.m-am speriat si m-am oprit(asta cam acum un an).vreau sa iau iar triquilar in ideea k la vremea cand l-am luat prima data nu am avut nici o neplacere.exista riscul ca si de la triquilar sa am iar sangerari?am comparat prospectele yasmin si triquilar si la yasmin sunt o gramada de efecte averse ce pot avea loc,stiu  si am citit despre f multe fete care au avut sangerari perioade lungi de la yasmin,pe cand despre triquilar am auzit numai de bine si l-am testat si eu si stiu k e foarte ok.

si inca 2 intrebari:triquilar se poate lua si in alta zi inafara de cea corespunzatoare primei zile de menstruatie?daca da,in cat timp sau dupa cate pastile incepe efectul contraceptiv?pe prospect scria sau cel putin asa am inteles eu,ca daca e luat in prima zi de menstruatie protectia incepe chiar a 2-a zi.este adevarat?multumesc,sper ca puteti sa ma lamuriti.

Offline

 



#2 2011-04-09 21:45:50

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: triquilar vs. yasmin

daca iei din prima zi a menstruatiei esti protejata de atunci. daca iei in orice alta zi trebuie sa te protejezi suplimentar 7 pastile. de ce nu mergi la medic sa-ti recomande ceva? nu e bine sa iei dupa minte ta, chiar daca ai mai luat cu ceva timp in urma.. mai ales ca am inteles ca e vorba de cel putin un an-doi.. de atunci se mai schimba omul, poate acum ti se potriveste altceva


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.