homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare


#1 2011-05-15 19:55:01

ralucad
New member
Inregistrat: 2010-03-09
Mesaje: 16

intrebare

Am luat anticonceptionale Diane 35 timp de un an, pentru probleme medicale, apoi am facut pauza 3 luni, si am inceput sa iau Yasmine.E a 2 luna cand iau Yasmin dar am o senzatie de greata de la ele, as vrea sa iau din nou Diane 35. Sunt in perioada de 7 zile de pauza. Intrebarea mea este daca trebuie sa nu mai iau o luna anticonceptionale apoi sa iau Diane 35 sau pot sa le iau de luna asta. Si daca le iau de luna asta, sa le iau de cand imi vine menstruatia sau din a 8 zi?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri

Ultima oara a fost editat de ralucad (2011-05-15 19:55:51)

Offline

 



#2 2011-05-17 13:10:13

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: intrebare

ralucad, Diane 35 se iau doar pt tratarea anumitor afectiuni, nu strict ca metoda de contraceptie.

in ceea ce priveste yasmin, esti in perioada de acomodare acum, care se intinde pe parcursul a 3 luni. eu zic sa iei in continuare, dupa o singura folie nu poti sti daca iti priesc sau nu

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.