homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ma simt singura-3


#39 2011-01-14 13:11:26

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Ma simt singura

eu_tatic, si la mine apare in google "ma simt singura".... sisunt singura femeie din casa lol e chestie de google;) afiseaza cele mai cautate combinatii wink deci nu sotia ta a cautat wink bafta!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#40 2011-01-14 21:12:37

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Ma simt singura

sleeping_beauty a scris:

blue eu sunt convinsa ca in sufletul tau sperai ca lucrurile sa fie mai bine si sa nu ajungi la divort...in sensul asta m-am referit...era mai util daca venea cu niste sfaturi nu cu idei din acestea de consolare ca nu a mers si ca hai repede la divort

Asta asa e puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#41 2011-01-17 11:20:03

Nody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-06-25
Mesaje: 461

Re: Ma simt singura

Adina, eu azi am citit ce ai scris tu aici...fetele ti-au dat sfaturi bune...
Cum mai merg treburile?


bb1-  baietel 4 ani
bb2 - baietel 31 +  gravida

Offline

 

#42 2011-01-17 11:41:14

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Ma simt singura

nody, smile am scris mai sus. e mai bine...
multumesc !

Offline

 

#43 2011-03-26 23:39:32

SofySofia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 812

Re: Ma simt singura

Adina,cum se mai comporta sotul tau dupa ce a venit Anita pe lume? puss


Strong reasons make strong actions!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-04-27 20:17:17

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ma simt singura

Adina cum mai esti ? kram


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#45 2011-04-27 21:20:44

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Ma simt singura

Adina...sper ca bine puss


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#46 2011-05-10 16:53:51

eu_tatic
Membru
Inregistrat: 2011-05-10
Mesaje: 1

Re: Ma simt singura

salut nu am mai intrat de ceva timp pe acest forum si astazi curiozitatea m-a impins sa o fac .Sunt f curios sa stiu cum  au decurs  lucrurile .Adina84 felicitari pt bebe sa iti traiasca si sa aiba parte de tot ce e mai frumos pe lumea asta ,in primul rand sa fie sanatos si in al doilea rand sa aiba parte de dragostea  ambilor parinti .Fetelor eu nu am vrut sa ii inspir ideea de divort Adinei ci doar sa o fac sa isi inteleaga f bine situatia.Din toata inima sper ca ea si toate femeile de pe acest site sa fie super implinite si fericite in relatiile/casniciile lor .Ceea ce vroiam sa subliniez este faptul ca in f multe relatii se fac f multe compromisuri incat uitam de noi insine si de fericirea noastra.Motivul pt care ne amagim la nesfarsit in astfel de relatii este FRICA de a reincepe viata de unul singur ,OBISNUINTA ,DEPENDENTA.Sunt sigur ca fiecare dintre noi am avut nelamuriri de genul acesta, problema este ca fugim mai mereu de problema.Voi ce preferati ?sa traiti pana la sfarsit cu jumatati de sentimente facand compromisuri sau sa puneti capat unei relatii trecand peste frica ,obisnuinta si dependenta? bineinteles sperand ca intr-o zi va aparea si jumatatea ' perfecta'.
sleeping_beauty NU SUNT SOTUL ADINEI si e bine sa existe in toate discutiile de aici pareri pro si contra astfel resusim sa cantarim mai bine lucrurile
P.S.:V-am pupat mamicilor si  sper sa fiti foarte implinite din toate punctele de vedere
Oare eu cand voi fi tatic?

Offline

 

#47 2011-05-11 11:59:09

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Ma simt singura

Hmmm.. nu stiu cum de am descoperit abia acum topicul asta smile  ; Adina, eu iti spun ca lucrurile astea nu se schimba... cel putin, in cazul meu, e la fel de rau ca la inceput ( de cad a venit bb, acum 1 an jumate ) ; sa-ti fac un rezumat : suntem casatoriti de 6 ani si impreuna de 9; cu mine e ff atent, imi ia periodic flori, bomboane, dak il trez in miezul noptii sa-mi faca masaj sau sa-mi aduca ceva de papa, o face fara probleme; in skimb, dak il rog sa iasa cu bb afara 1 h face o fata de zici ca-l trim la spanzuratoare; e f nervos cu copilul, vorbeste urat, se enerveaza rpd, se joaca cu el f rar si dak eu am treaba si il rog sa se ocupe de bb MACAR 2-3 h in weekend, e plouat ca o gaina, e suparat, morocanos, i-am spus ca atitudinea asta ii face rau copilului, el tb sa ne vada veseli, vioi, nu suparati... acum sunt gravi iar si crede-ma ca nu se oboseste sa se ofere sa iasa el cu copilul la plimbare, mie fiindu-mi destul de greu cu ditamai burtoaia sa alerg pe afara 2-3 ore dupa un copil de 1 an jumate... abia am reusit sa-l conving sa-l spalam pe bb in fiecare zi ( dush care dureaza 10 mn !! ) pt ca in fecare seara ma lua la rost ca ce... acuma stam toata ziua buna ziua sa-l spalam... si lista ar putea continua... cocluzia e ca situatia asta e aceeasi de un an jumate incoace, stiiu ca nu se va schimba ever... tb doar sa fiu eu strong si sa nu-l iau la bataie intr-o zi, asa cum as vrea lol; ma consolez cu faptul ca se poarta frumos cu mine, ca e harnicut, cumintel, la locul lui, nah... in principiu nu e un om rau, doar ca atata poate, probabil, asta e.

Ultima oara a fost editat de Crssy85 (2011-05-11 12:03:06)


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#48 2011-07-22 00:31:12

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Ma simt singura

Scuze fetelor care au intrebat de mine. Nu am mai intrat de cateva luni la topicul asta.
S au intamplat multe.... Am inyeles si eu mai multe... Incerc sa ma schimb in aspectele care nu s tocmai ok la mine. El la fel. E greu. Nu vreau sa il barfesc iar smile Cert e ca incercam sa schimbam lucrurile in bine.
Multumesc pt grika voastra.

Crissy, sad eu sper ca se va atasa si ocupa de fetita mai mult cand creste mai mare. Acum eu ma ocup de ea. El sta putin cu ea, exceptand timpul cand eu trebuie sa ies pt mai mult timp, 1-2 ore...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.