homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa incep sa iau ac..


#1 2011-07-29 14:03:20

myrela23
New member
Inregistrat: 2011-03-30
Mesaje: 12

vreau sa incep sa iau ac..

de cateva luni tot ma tin sa incep sa iau ac..am fost la doctora acum vreo 3 luni pentru analize si atunci am intrebat de ac si mi-a zis sa incerc karissa..ideea e ca nu am facut analize de sange, insa unei prietene pentru a-i da ac i-a cerut analizele..
vroiam sa stiu daca sa iau karissa cum mi-a zis..sau sa ma duc din nou pentru analize? sau sa incerc la un cabinet de planning? e vreo diferenta?

Offline

 



#2 2011-08-01 13:17:10

amy_cute
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-06-22
Mesaje: 9

Re: vreau sa incep sa iau ac..

Daca ti-au fost recomandate de medic cred k este ok...eu tot karissa iau la recomandarea Doctoressei si vad ca ma simt bine cu ele pana acum.

Daca ai facut deja cat de cat recent analizele de sange nu cred k trebuie neaparat sa faci iar, insa daca te simti mai linistita te poti duce la un cabinet de planning si iti iei si rezultatul analizelor la tine sa le arati doctorului si vezi ce spune.

Pentru a lua AC nu e musai sa faci analize inainte din cate stiu eu...ci mai apoi dupa vreo 3 luni pentru a vedea ca este totul ok.

Mai asteapta pareri totusi si de la fetele cu mai multa experienta ca mine puss


Ce rost are timpul, daca nu suntem noi
Pentru iubire-i nevoie de doi.
http://www.youtube.com/watch?v=GMy5wrkZ130

Offline

 

#3 2011-08-03 10:45:14

myrela23
New member
Inregistrat: 2011-03-30
Mesaje: 12

Re: vreau sa incep sa iau ac..

mersi frumos..nu am facut analizele de sange daia intrebam daca pot sau nu sa iau.

Offline

 

#4 2011-08-03 11:10:06

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: vreau sa incep sa iau ac..

nu trebuie sa-ti faci analize de sange; ac-urile se prescriu pe baza istoricului medical smile la planning tre' sa mergi, acolo ti se vor pune cateva intrebari, iar dupa aceea ti se va recomanda un anume tip de pastile.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#5 2011-08-03 12:09:12

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: vreau sa incep sa iau ac..

si eu iau ac de multi ani si mi-au fost recomandate doar pe baza istoricului medical, fara analize


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-08-05 22:35:53

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: vreau sa incep sa iau ac..

mie tare mi e ciuda pe cei care fac analize.daca ar fi obligatorii de ce nu le face toata lumea? sunt unii dotori care isi alinta prea mult pacientii. eu la cati medici am fost (4 , deci am schimbat de 4 ori anticonceptionalele) nu mi s au luat niciodata analizele la sange. mi au fost date in functie de problemele care le aveam . acum iau stodette la insistentele doctoritei ca are o foarte mica concentratie de hormoni si asa nu mi dau peste cap organismul( le iau si pentru contraceptie si pentru tratarea unui chist. tot pentru problema asta, alta data am luat diane38. dar am luat si novinette si marvelon cand ... nu aveam nicio problema de tratat si mi au fost date asa .... ca sa mi fie date .... ptr un ciclu mai scurt , ptr contraceptie. nu ma plang de nici unele, nu mi au creat niciun fel de probleme).


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.