homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nedumerire


#1 2011-09-01 12:26:44

ernutza
New member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 5

Nedumerire

Buna! Sunt Erna si sunt noua la lucruri din astea deci as avea nevoie de niste sfaturi. Sunt intr-o relatie de 4 ani cu un barbat minunat si incercam sa avem un bebe. Aseara am avut un raport sexual neprotejat si dupa calculele mele eram la ovulatie si ieri era ziua optima pt a ramane insarcinata. Stiu ca este extrem de devreme pt a imi face iluzii insa tin sa specific faptul ca doctorul meu mi-a spus ca sunt genul de femeie care sa ramana insarcinata foarte repede. Voi ce credeti? Sunt sanse sa am un bebe? Si cam dupa 10 zile pot face un test de sarcina sau as putea si putin mai repede? Multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2011-09-01 12:30:07

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Nedumerire

Daca doctorul a spus asta inseamna ca e asa cum a zis el. Sansa sa ai un bebe sunt. Cat de mari, momentan, numai Dumnezeu stie. Cel mai bine faci un test dupa 2-3 saptamani. Dupa 3 saptamani iese sigur concludent. Poti intra pe topicurile cu mamici, aspirante...acolo o sa gasesti multe raspunsuri de care ai nevoie de la fetele care sunt/au trecut prin asta si de asemenea multa sustinere. Succes!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.