homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nelamurire legata de administrarea unor alte anticonceptionale


#1 2011-09-01 17:59:49

crysayulya
Membru
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 2

Nelamurire legata de administrarea unor alte anticonceptionale

Buna. sunt noua pe forum si am si eu o nelamurire in legatura cu administrarea anticonceptionalelor. Iau Diane 35 de 3 ani (nu am facut nici o pauza in acest timp), le iau la indrumarea medicului... cu analize cu tot ...nu de capul meu. Acum am fost la control si datorita unor sangerari de pe parcursul administrarii, mi.a spus ca ar fi cazul sa le schimb si mi.a recomandat Microginon. Doctora mi.a spus ca pot lua in continuare normal, ca si cum as incepe tot cu diane, din ziua cand trebuia sa le incep.
  Este ok....asa fara nici o pauza...tinand cont ca schimb pastilele??? aaa si pe prospectul de la Microginon scrie ca se incepe din prima zi a ciclului, chiar daca s.au mai utilizat inainte alte anticoncep.

Offline

 



#2 2011-09-01 19:04:29

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Nelamurire legata de administrarea unor alte anticonceptionale

da e ok sa le iei in continuare la fel cum luai Diane dupa 7 zile de pauza


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#3 2011-09-01 19:58:06

crysayulya
Membru
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 2

Re: Nelamurire legata de administrarea unor alte anticonceptionale

Ok. Mersi. de maine ar fi trebuuit sa incep o folie noua de diane si asta inseamna ca o sa incep una de microginon.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.