homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasmul mult dorit


#1 2011-10-20 17:34:28

Loolitah
Membru
Inregistrat: 2011-10-20
Mesaje: 4

Orgasmul mult dorit

Buna,

Am o relatie minunata de 5 luni. Bun, pana aici totul ok.. Am avut orgasm doar 1-2 ori:( Nu stiu cum sa fac sa il obtin in timpul fiecarui act sexual.
Experienta sexuala nu am, prietenul actual fiind primul cu care fac sex in mod regulat. Il iubesc, simt dorinta, preiau initiativa, ii fac sex oral, dar nu ma pot relaxa, nu pot sa nu am eliberez de ganduri. Nu stiu care e problema. Ma simt putin frustrata deja:(.

Offline

 

#2 2011-10-20 17:39:13

Asd
Full member
Inregistrat: 2010-08-03
Mesaje: 731

Re: Orgasmul mult dorit

Ati incercat diverse pozitii?Incearca sa stai deaspura lui si sa te misti cum iti place


Atunci cand o usa ti se inchide,alta se deschide!  partydance

Offline

 

#3 2011-10-20 17:56:37

Loolitah
Membru
Inregistrat: 2011-10-20
Mesaje: 4

Re: Orgasmul mult dorit

da, daca sta el deasupra si eu cu picioarele pe umerii lui..sau eu deasupra dar conteaza mult unghiul de penetrare

Offline

 

#4 2011-10-20 20:37:30

Asd
Full member
Inregistrat: 2010-08-03
Mesaje: 731

Re: Orgasmul mult dorit

Eu ma refeream sa stai tu deasupra lui,astfel esti libera sa te misti cum vrei.Alt sfat nu prea as  avea...


Atunci cand o usa ti se inchide,alta se deschide!  partydance

Offline

 

#5 2011-10-21 15:30:32

Vx2
Full member
Inregistrat: 2011-10-02
Mesaje: 191

Re: Orgasmul mult dorit

Sfatul meu e sa o lasi mai moale cu.. goana asta dupa orgasm. Da, e placut, simti ca il prinzi pe dumnezeu de picior, cum vrei tu... dar e un orgasm. Nu e ca si cand intreg actul sexual e o neplacere totala si doar orgasmul te salveaza. Tine minte, cu cat (si va rog sa imi scuzati cacofonia) te concentrezi mai mult pe o chestie, cu atat exista riscul sa nu o poti obtine. Un orgasm e un orgasm, uneori il ai alteori nu.

Daca spui ca nici nu ai experienta, e... normal. Sunt femei care nu au orgasm nciiodata pentru ca sunt mereu crispate si se intreaba CAND? CUM? Ideea e sa te relaxezi si sa scapi de inhibitii,s a incetezi sa mai privesti orgasmul ca pe ceva de neatins pentru ca el vine de la sine. Odata ce incepi sa incerci cat mai multe lucruri o sa iti dai si tu seama ce iti place in pat, cum, cand iar asta o sa te apropie mai mult de un orgasm (aici presupun ca te referi la cel vaginal, ala fiind se spune, mai greu de obtinut).

Afla ce iti place si spune-i prietenului tau sa insiste pe asta.

Bafta/


" Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-10-23 22:10:39

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Orgasmul mult dorit

Incearca sa-ti dai seama ce ai facut atunci cand ai reusit sa ai, si pune in practica din nou si din nou... big_smile


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#7 2011-10-23 22:35:30

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Orgasmul mult dorit

Intr-adevar, un orgasm vaginal este greu de obtinut, in relatia mea de peste 3 ani am avut maxim 5 astfel de orgasme.  In schimb atingerile clitoridiene imi provoaca rapid orgasmul. Deci ai putea experimanta mai multe lucruri wink


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#8 2011-10-24 08:16:23

Asd
Full member
Inregistrat: 2010-08-03
Mesaje: 731

Re: Orgasmul mult dorit

Eu nici nu stiu pe care il am lol spre rusina mea...Cum iti dai seama daca e vaginal sau clitoridian?


Atunci cand o usa ti se inchide,alta se deschide!  partydance

Offline

 

#9 2011-10-24 10:23:24

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Orgasmul mult dorit

ala vaginal il simti inauntru smile stupida explicatia, dar e cea mai potrivita big_smile si pulseaza tot pe-acolo, nu doar clitorisul.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#10 2011-10-24 15:53:16

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Orgasmul mult dorit

fara suparare dar nu cred ca e exacta explicatia yoyo. cred ca tine de modul de stimulare... adica orgasmul clitoridian e cel atins prin stimularea clitorisului sau labiilor, iar cel vaginal prin stimularea punctului G. pentru ca eu de exemplu, desi o sa ma refer la masturbare pentru ca prin sex nu am ajuns la orgasm, cand stimularea este exclusiv pe exterior contractiile tot in interior le simt (plus ca tesutul clitoridian nu se rezuma la 'butonasul' ala mic din exterior, ci se extinde in interior), iar cand stimularea este exclusiv vaginala sau combinata contractiile sunt aceleasi, doar ca este putin mai intens. in orice caz nu-l simt in 'alta parte'

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-10-24 16:18:27)

Offline

 

#11 2011-10-24 15:55:33

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Orgasmul mult dorit

mna, atunci reformulez: in cazul meu, la orgasmul vaginal pulsatiile sunt in interior si mai sus decat la celalalt.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#12 2011-10-24 16:16:15

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Orgasmul mult dorit

aaa, inteleg. scuze yoyo, cred ca am descoperit misterul. la mine, punctul G cred ca este destul de jos (il pot atinge singura cu un deget si na, eu nu-l pot introduce decat jumatate tongue ) astfel incat se confunda senzatiile. posibil si la Asd sa fie o situatie asemanatoare...

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-10-24 16:16:45)

Offline

 

#13 2011-10-24 16:19:54

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Orgasmul mult dorit

ooo, esti norocoasa lol
al meu e sus sus, si undeva in dreapta.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#14 2011-10-24 23:14:46

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Orgasmul mult dorit

Am vazut recent o emisiune despre orgasmul feminin. Se pare ca clitorisul nu e doar ceea ce vedem la suprafata. Acesta se intinde, prin 2 fasii ce trec prin dreapta si stanga vaginului si se unesc in spatele acestuia. Se situeaza cam la 2 cm, la nivelul adancimii vaginului. Deci orgasmul vaginal e de fapt provocat si el de clitoris, care se intinde ca 2 corzi.
       
am gasit o parte din emisiune in care vedeti ce am povestit mai sus. Mi se pare foarte interenant si util wink


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#15 2011-11-07 17:40:34

clala81
New member
Inregistrat: 2011-10-06
Mesaje: 61

Re: Orgasmul mult dorit

Eu am orgasm de fiecare data, intotdeauna gasesc o modalitate de a avea
In 90% din cazuri nu e nevoie sa intervin si eu, sotul meu se descurca de minune.
Exact cum s-a spus si mai sus nu mai fugi dupa orgasm (nici bine nu incepeti si tu deja te ingrijorezi daca de data asta o sa ai sau nu). Lasa-te dusa de val, inchipuie-ti lucruri pe care nu le poti face atunci, sau nu ai curaj (fanteziile tale ascunse), fa lucruri care te excita la maxim. De exemplu mie imi place sa ne vorbim, sa ma domine, sa ma mangai si eu odata cu el.............. nu stiu, tu stii mai bine. Si in pat nu iti bagi problemele, numai iubitul! Crede-ma ca problemele tot acolo vor fi dupa ce veti termina, nu te ingrijora.

Offline

 

#16 2011-11-07 17:49:11

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Orgasmul mult dorit

dar dincolo de astea clala, pot fii si impedimente strict fizice. el sa nu fie potrivit pentru ea, sa nu poata rezista in pozitiile care ar aduce-o pe ea la orgasm, sa nu le fii descoperit inca etc. desi sunt doar 5 luni si deja spune ca a avut orgasm nu stiu de care, asa ca nu-i bai tongue

Offline

 

#17 2011-11-07 21:02:11

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Orgasmul mult dorit

foarte interesant, elena tummenupp

Offline

 

#18 2012-01-12 09:14:27

lolly_zuzzy
New member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 6

Re: Orgasmul mult dorit

Loolitah a scris:

Buna,

Am o relatie minunata de 5 luni. Bun, pana aici totul ok.. Am avut orgasm doar 1-2 ori:( Nu stiu cum sa fac sa il obtin in timpul fiecarui act sexual.
Experienta sexuala nu am, prietenul actual fiind primul cu care fac sex in mod regulat. Il iubesc, simt dorinta, preiau initiativa, ii fac sex oral, dar nu ma pot relaxa, nu pot sa nu am eliberez de ganduri. Nu stiu care e problema. Ma simt putin frustrata deja:(.

vezi ca exista geluri speciale care stimuleaza orgasmul.  daca il iubesti pe prietenul tau trebuie sa te relaxezi pentru ca nu ai de ce sa iti faci griji. macar cnd faceti sex uita de problemele cotidiene..
daca ti-ai inceput recent viata sexuala nu te astepta la mare pranza pt o perioada.. si eu eram frustrata. iar apoi cnd imi era lumea mai draga a aparut si mult asteptatul orgasm. si de atunci foarte rar se intampla sa nu apara

multa bafta:* Mr O o sa isi faca aparitia

Offline

 

#19 2012-01-12 11:15:48

Loolitah
Membru
Inregistrat: 2011-10-20
Mesaje: 4

Re: Orgasmul mult dorit

Mersi mult de incurajari. Inca nu s-a schimbat situatia dar sper sa invat si eu in timp sa imi cunosc corpul si sa reusesc sa ma simt cat mai bine.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.