homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Surprize...-10


#172 2010-09-20 11:25:13

suchardine
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-09-17
Mesaje: 10

Re: Surprize...

deuzza - se pare ca nu sunt singura in situatia asta lol
in weekendul acesta dupa o partida de love l-am luat asa pe ocolite ca stai sa vezi ce am visat, ca ce supriza mi-ai facut lol (stiu si eu,.. poate poate), apoi am rememorat cateva surprize din trecut... nu stiu cat efect a avut, dar macar m-am "descarcat de gandul asta" intr-un moment mai placut...
cred ca e prea prins cu serviciul, altfel nu stiu ce scuze sa-i mai gasesc... off... tot femeia e baza:))

Offline

 

#173 2011-06-26 00:22:43

Simona025
New member
Inregistrat: 2011-02-07
Mesaje: 26

Re: Surprize...

hey ... vreau si eu idei noi nu doar in pat.....ce surprize va vin prin cap sa le faceti iubiteilor?:">

Offline

 

#174 2011-07-01 21:54:45

adinaingrid
Full member
Inregistrat: 2009-10-03
Mesaje: 133

Re: Surprize...

fetelor,, am prins si eu un pic de curaj ca sa va scriu pe aces topic. Dar maine iubitul meu ramane singur si vreau sa ii fac o surpriza din pct de vedere sexual.Mi-am luat o pereche de bikini negri cu dantele si un sutien la fel de sexy. voi ce credeti ca ar fi mai bine, ce surpriza ar fi sa ii fac ca sa il aduc in cea mai buna forma, sa fie fff fericit.

Offline

 

#175 2011-07-01 23:58:53

V.
Banat
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 176

Re: Surprize...

Fa-i un mic show,ceva.Orice te face pe tine sa te simti bine,sa te simti dorita.Cu el ar trebui sa fie mai usor,ca tipii se entuziasmeaza rapid la chestiile de genul ;D

Offline

 

#176 2011-07-02 10:10:29

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Surprize...

adinaingrid ai warn pt postare multipla.
citese te rog regulamentul si respecta-l

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2011-07-02 22:29:12

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Surprize...

Am citit cuvintel cu cuvintel aceste 6 pagini smile Frumoase experiente ... smile Noi mergem la mare in doi smile daca trag o linie mai jos de toate ideile culese de pe aici, zic ca o sa avem parte de o experienta frumoasa tongue punish  big_smile  Vreau sa il surprind cu un oral (pentru prima data) la dush, o partida legat la ochi si o lengerie sexy  angel  Poate pare oarecum mecanic cum am scris eu aici, in realitate insa stiu ca o sa iasa scantei )))) cum cumbin aceste situatii, vad eu pe loc smile Sper sa petrecem aceste zile frumos smile avem cazare de practic 5* numai pentru noi + telefoanele deconectate oricum pentru ca suntem in alta tara smile Nu are ce sa iasa rau  patfierbinte


P.S: poate ca nu e chiar ontoppic, dar ma gandeam sa incep anticonceptionalele pana la vacanta asta. Intrebarea e - de ce trebuie anume sa fie prescrise de un medic ? Care sunt riscurile in caz ca le iau la recomandarea unei prietene (ex: protectie insuficienta, risc de schimbare a metabolismului) ?

Ultima oara a fost editat de Orange (2011-07-02 22:29:43)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#178 2011-07-02 22:43:19

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Surprize...

Orange, teoretic, cand te duci la medic sa iti prescrie AC, ar trebui sa te trimita sa iti faci un set de analize de sange si pe baza rezultatelor sa decida care sunt cele mai potrive. Nu stiu cati medici faci asta, mie nu mi-a cerut sa fac analize, asa ca puteam foarte bine sa iau ce imi tuna mie, dar eu m-am dus si i-am zis ca "vreau sa iau niste AC care nu ingrasa".
(Culmea, ca dupa vreo 3 ani, am luat din nou aceleasi pastile si am avut o reactie destul de nasoala la ele. )

Nu stiu de ce depinde ca unei fete sa i prescrie un fel si alteia alt fel, dar o logica trebuie sa existe ca de aceea sunt atatea tipuri de AC. Si ce i se potriveste unei prietene de-ale tale, s-ar putea sa nu ti se potriveasca si tie pt ca organismele voastre sunt diferite.

Iti doresc vacanta placuta  puss


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#179 2011-07-02 22:54:11

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Surprize...

Ideea nu e ca as fi iresponsabila, doar ca mai am doar 10 zile pana plec(respectiv 3 zile pana ar trebui sa le incep ca sa fiu acolo protejata) si niste randuri infernaaaaaaaaaale la clinica! Stiam ca incep sa le iau in prima zi de menstruatie(urmeaza sa imi vina), iar cauza din care as vrea sa le incep e ca sunt paranoica in ce priveste o posibila sarcina nedorita. Suntem ambii studenti si presati de timp si spatiu o facem relativ rar, protejandu-ne cu prezervative. Chiar si in aceste conditii am avut deja un accident(a alunecat). In perioada de vacanta nu as vrea sa am surprize pentru ca asta mi-ar strica tot cheful si ar baga o frica de zile mari in mine. Dupa vacanta, decid daca se merita sau nu sa le mai iau Daca incep sa le iau zilele viitoare(si respectiv peste 7 zile sunt deja protejata) as sta mai calma cu toate ca la prezervativ tot nu renunt. Ce credeti, se merita ?

Imi cer scuze anticipat daca din naivitate am zis/presupus ceva gresit


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#180 2011-07-03 00:14:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Surprize...

N-ai de ce sa-ti cer scuze. E bine ca intrebi, desi nu stiu cat de mult te-am lamurit, pot doar sa-ti povestesc din experienta mea cu ele.
Am facut recent ceva de genul asta (am vrut sa scap de ciclu ca sa ne putem desfasura in voie pt ca aveam doar o perioada scurta de petrecut impreuna si nu voiam sa fiu fix atunci la ciclu), doar ca a iesit fix pe dos, pentru ca am avut spotting serios de la ele si pt mine e la fel ca si cum as fi la ciclu - adica nu pot face sex daca exista vreo urma de sange pe acolo, asa ca le-am luat degeaba. Si nici macar nu erau urme vagi, era aproape ca la ciclu - mi-au facut o modificare hormonala de toata frumusetea. Si cum ti-am zis in postul anterior, erau luate la recomandarea medicului dar la cativa ani dupa prima tura.
Treaba cu spottigul e foarte comuna, la multe fete, in prima  luna de anticonceptionale, chiar recomandate de medic, pana se obisnuieste organismul cu ele. Daca nu va deranjeaza posibilele urme de sange, atunci go fo it.
Dar dupa mine nu merita sa-ti dai organismul peste cap pt 2-3 luni, doar daca intentionezi sa le iei pe termen lung.

offtopic Eu am hotarat ca nu mai iau decat inainte sa ma marit, incep cu 2-3 luni inainte ca sa scap si de spotting si calculez cum sa fac sa nu fiu la ciclu in ziua nuntii + luna de miere. Doar pt asta as mai face-o.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#181 2011-07-03 00:32:06

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Surprize...

Eu nu vreau sa le iau pentru a intarzia CM pentru ca oricum la acea perioada o sa se termine deja. Vroiam sa le iau pentru un plus de siguranta (din alta parte privind, o saptamana imediat dupa ciclu nu am cum fi in perioada fertila, nu ?). Si apoi, m-ai pus pe ganduri cu situatia in care as avea spotting sad Nu mai stiu... Tu nu te-ai dezamagit niciodata in prezervativ ca metoda de protecte ? Iti multumesc din suflet pentru receptivitate!


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#182 2011-07-03 09:39:26

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Surprize...

Spotting ar fi un impediment doar daca aveti o problema cu sangele, atlfel nu cred ca ar fi mare lucru. Daca ati mai facut-o in ultimele zile de ciclu si nu v-a deranjat, n-o sa fie problema nci cu spotting-ul. Si nici nu e 100% ca o sa ai si tu, dar fiind destul de comun, exisa o posibilitate.
Eu ma impac foarte bine cu prezevativul, n-am avut incidente cu ele rupte niciodata, doar vreo 2 alunecari in 5 ani, zic eu ca ok. sunt f multe motive pt care nu vreau sa iau pastile si pt care prefer prezervativul, le-am mai scris pe topicurile unde s-a discutat despre asta.

puss


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#183 2011-07-04 04:09:01

Andutssa
Membru
Inregistrat: 2011-07-04
Mesaje: 1

Re: Surprize...

Fetelor, eu sunt noua aici, dar sunt aici pt ca am o dilema. Sunt cu prietenul meu de 2 ani jumate, timp in care am experimentat destul de mult. De un an am prins curaj si am cam renuntat la inhibitii... dar acum parca suntem intr-un impas. Amandoi stam cu parintii, asa ca rar apucam sa petrecem toata noaptea impreuna, daramite sa facem ceva special. Cand se intampla, se intampla mai pe fuga vreo doua runde si gata, si mi-e tare teama ca n-o sa reusim sa iesim din pasa asta de monotonie. Iesitul din dush partial sau complet goala l-am practicat asa de des incat e rasuflata faza lol striptease'ul n-am reusit sa-l duc niciodata pana la capat big_smile, de legat nu ma lasa sa-l leg...si am facut-o si in locuri cat de cat palpitante. Nu mai am idei, si nici nu vreau ca sexul sa devina ceva monoton.


Am I a part of the cure or am I a part of the disease? hjarta

Offline

 

#184 2011-07-04 05:00:51

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Surprize...

Daca nu practicati sexul oral si nu te deranjeaza s-o faci, puteti incepe chiar acum. In lupta contra monotoniei puteti ataca prin spontanietate smile adica nu mai alegeti si planuiti momentul, iar cand se intimpla....mmmm tongue Din alta parte, cand stii ca urmeaza sa petreceti ceva timp in doi, ai putea sa ii faci niste aluzii(priviri, soapte, atingeri) inca fiind in public, cu siguranta se va aprinde si nu mai scapi cand gasiti cateva momente de intimitate. Daca problema voastra e spatiul(si a noastra dealtfel sad ), puteti merge la mare/munte pentru cateva zile smile Acolo ii faci ceva surprize placute(gen lengerie sexy, portjartiere cu dantela, atitudine dura etc.). pana la urma nu e chiar ata de rau Psmile cu dorinta, rabdare si dragoste - treceti voi peste toate ! Bafta !

Ultima oara a fost editat de Orange (2011-07-04 05:02:13)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#185 2011-11-25 23:36:57

alincik30
Membru
Inregistrat: 2011-11-25
Mesaje: 1

Re: Surprize...

try this http://www.iheartsexylingerie.com/ and everything will be just great!!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.