homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?-25


#457 2010-10-04 10:44:24

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

bluebunny a scris:

mdaa..nici un raspuns, mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative deci nu sunt insarcinata...ultimul contact sexual a avut loc acum o saptamana(duminica) si stiu ff bine ca am luat pastilele la ora exacta si nu am uitat nici una ..deci nu s-ar pune problema unei sarcini..dar acum am alta problema sambata dupamiaza mi-a curs dintr-odata 1 minut sange curat rosu cu niste cheaguri (cam 1-2 lingurite eram pe buda ca sa fac treaba mare si ma incordam sa iasa ceva..big_smile) si apoi nimic...nu a mai curs..apoi am observat duminica dimineata usoare urme de sange dar mai inchis la culoare..si curge si acum dar fff putin. Ce inseamna chestia asta? astept acum sa imi vina ciclu marti ..miercuri ar fi normal   astept cu nerabdare un raspuns

eu zic sa te duci si sa lamuresti problema la medic...esti sigura ca deacolo a curs sange su nu de la fundulet...poate cum teai chinuit sa spart ceva venisoare..eu o spun asta din propie experienta...totusi dute la medic


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 



#458 2010-10-04 11:55:36

bluebunny
New member
De la: deva
Inregistrat: 2008-02-03
Mesaje: 27

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

mi-am facut programare la ginecolog luni dupamiaza doar atunci avea liber sa vad ce se intampla cu mine.. ce sa fac sa intrerup ac? sau sa le iau in continuare ? eu as vrea sa fac pauza acum sa vad ce imi zice si doctora da  pana ajung la ea ar trebui sa incep o folie noua

Ultima oara a fost editat de bluebunny (2010-10-07 10:45:14)

Offline

 

#459 2010-10-12 11:44:19

bluebunny
New member
De la: deva
Inregistrat: 2008-02-03
Mesaje: 27

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

heei buna:) vin cu vesti noi... am fost ieri la ginecolog, am facut un control si mi-a facut si o ecografie transvaginala si mi-a spus aca am ovare polichistice:( nu stiu eu prea bine ce inseamna chestia asta am citit ceva pe net.. mi-a zis sa nu mai iau ac ca mai rau imi fac si sa iau acid folic cate 1 pe zi

Ultima oara a fost editat de bluebunny (2010-10-12 15:49:57)

Offline

 

#460 2011-12-29 08:58:56

brunvert
New member
Inregistrat: 2011-12-20
Mesaje: 50

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

Buna ! Am si eu o intrebare... Am inceput sa iau ac de 16 zile si din prima zi de menstruatie. Doar ca in ziua cand am luat prima pastiluta de ac am terminat si tratamentul cu antibiotice. Am auzit ca le scade efectul. La 6 zile distanta (adica trebuia sa inghit a 6a pastiluta si imi trecuse menstruatia de 2 zile) am avut contact sexual cu ejaculare. Acum la 2 saptamani ... am senzatie de oboseala...in general seara si ametesc. greturi nu prea am (sau am dar am senzatia ca se intampla doar ca ma gandesc eu prea mult la asta si sunt paranoica). Este vre-un pericol sa fiu gravida?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.