homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

NEGII GENITALI-45


#837 2011-12-06 15:10:42

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: NEGII GENITALI

am auzit si eu un caz cand ea avea genitali si el pe mana... si eu cred ca e posibil sa existe tulpini care sa atace si corpul dar si zonele genitale. neutral

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-04-19 01:13:17)

Offline

 



#838 2011-12-06 15:20:37

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: NEGII GENITALI

frankie, nici unul dintre noi n-am avut alti parteneri sexuali, ma-sa e sanatoasa, maica-mea e sanatoasa smile
de aia zic ca nu-i hpv la el; oricum il are de dinainte sa-i rapesc virginitatea lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#839 2011-12-06 15:31:41

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: NEGII GENITALI

yoyo te cred, aveti motive serioase sa nu fie hpv, mai ales ca tie nu ti-au iesit in cati ani aveti impreuna. btw, super draguta povestea voastra hjarta
jeannie am un prieten bun care luase de la o fata multi negi de aia inofensivi, prin zone inofensive, si cum el e anti-medic, ce facea: taia negii cu caterul dezinfectat bine si ascutit, negii nu trebuie sa fie durerosi (adica daca dor nu sunt negi din cate stiu eu), si punea superglue peste, dupa ce dezinfecta. acum stiu ca suna mega-creepy, dar superglue a fost inventat pentru chirurgie numai ca pana la urma nu a ajuns sa fie folosit la scara larga pentru ca contine nu stiu ce toxina. totusi pentru ceva minor, un neg, mai multi ma rog, nu lipit taieturi facute cu bisturiul nu cred ca o sa lesine cineva de la toxina aia continuta. el asa a facut cu fiecare in parte si a scapat definitiv de ei. asta in caz ca nu vrea la medic, ma refer doar la cei de pe corp, cu ceilalti trebuie sa verifice de care sunt, sau daca tratamentul medicului este ineficient. (precizez ca maica-sa e asistent medicala si la el acasa zici ca-i spital in bai tongue si el mi-a tratat eficient o afta bucala si ceva minor stomatologic big_smile )

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-12-06 15:33:52)

Offline

 

#840 2011-12-06 15:52:19

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: NEGII GENITALI

asta cu cater si super glue e cam extrem. big_smile in cazul unei persoane cu sute de negi, poate dermatologul are vreo idee cum sa ii inlature, poate cu vreo crema sau solutie nustiu. ma gandesc si ca scoaterea lor brusca (gen cauterizare sau substante chimice puternice) s-ar lasa cu semne care trec greu sau deloc.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-04-19 01:15:26)

Offline

 

#841 2011-12-06 15:57:22

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: NEGII GENITALI

nu cred ca se iau; am avut o colega cu o tona de negi naspa pe maini si in talpi, n-am luat de la ea si am facut multe impreuna (nu va ganditi la prostii punish )
a incercat "creme si solutii" si tot la inghetare si cauterizare a ajuns.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2011-12-06 18:12:15

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: NEGII GENITALI

dar el daca nu ii vrea nu a facut nimic pana acum? ca doar nu i-au aparut toti 1000 odata tongue rotfl ma gandesc ca daca facea ceva la primii aparuti poate nu ii mai ieseau si restul... si sincer cauterizarea sau inghetarea pentru mine = taiat si lipit rotfl numai ca de catre medic.

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-12-06 18:13:18)

Offline

 

#843 2012-01-10 14:28:56

vladut89
Membru
Inregistrat: 2012-01-10
Mesaje: 4

Re: NEGII GENITALI

Buna ziua,in primul rand felicitari pentru acest forum de mare ajutor pentru multe persoane.Problema mea este ca mi-au aparut cam de doua luni negi genitali in orificiul uretral extern,la inceput unul mic pe care nefiind informat l-am rupt,a sangerat iar acum sunt vreo doi ceva mai mari.Din cauza sarbatorilor si a faptului ca nu am fost niciodata la un medic ginecolog nu am fost nici acum.
Nu sunt prea multe informatii despre negi la barbati,trebuie neaparat sa ma prezint la medic daca nu exista tratament sau imi puteti recomanda un tratament pentru disparitia negilor?
Daca chiar e nevoie sa ma prezint la un medic(pentru un consult si pentru detectie HPV)sa merg la un medic ginecolog sau dermatolog?Imi puteti recomanda un medic in jud.Sv?
   Va multumesc!

Offline

 

#844 2012-01-11 16:57:31

SoarecuDinti
New member
Inregistrat: 2011-11-19
Mesaje: 23

Re: NEGII GENITALI

Vladut89 ,tu nu ai treaba cu ginecologul .Barbatii cand au o problema genitala se adreseaza urologului sau in cazul tau dermatologului.
Multa bafta!

Offline

 

#845 2012-01-13 18:34:55

vladut89
Membru
Inregistrat: 2012-01-10
Mesaje: 4

Re: NEGII GENITALI

Multumesc!

Offline

 

#846 2012-01-20 10:51:27

llory
New member
Inregistrat: 2010-09-09
Mesaje: 32

Re: NEGII GENITALI

Am o intrebare, va rog.....singura cauza a condiloamelor este virusul HPV?
Am avut , acum cativa ani,  un condilom foarte mic,  a fost vazut de un medic ginecolog ( eram pentru un alt motiv acolo ), l-a observat dar nu a spus nimic de virusul HPV, sau ca ar trebui sa fac vreun test.
Acum de curand , iar mi-a aparut unul mic, (acum s-a mai retras), la fel a fost vazut de un alt medic ginecolog, dar nu s-a ingrijorat, a spus ca daca vreau imi poate da trimitere la dermatologie.
Daca medici nu s-au ingrijorat, eu ar trebui sa-mi fac griji pt virusul HPV?

Offline

 

#847 2012-02-25 00:05:17

howasid
Membru
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 1

Re: NEGII GENITALI

Whao!!!! great information about the topic i like to watch it when people need it more as a guider.. hmm great posting ?
*reclama*

Ultima oara a fost editat de gargarita (2012-02-25 00:08:32)

Offline

 

#848 2012-02-25 00:09:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: NEGII GENITALI

howasid ai ban o zi pentru reclama

Offline

 

#849 2012-03-05 15:32:20

roxannik
Membru
De la: iasi
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 2

Re: NEGII GENITALI

buna ....in urma cu cateva luni am depistat si eu neg care se afla chiar langa intrarea in vagin...la inceput habar nu aveam ce este....am incercat sa il tai...dar sau inmultit....nu va mai zic ce mancarimi si usturimi imi produceau....am fost la doctor si mia spus ca sunt infectata cu hpv....am crezut ca lesin...habar nu aveam ce asta si nici doctorul nu mia explicat prea multe....mia dat o reteta.CONDYLINE,am aplicat pe negi si in maxim 5 zile miau disparut cu totii....nu am mai avut probleme dupa aceea....ce ma deranjeaza pe mine este faptul k mai am cativa inauntru si nu stiu cu ce sa ii tratez.doctorul mia zis sa iau o oglinda si sa aplic condyline dar cine poate sa faca asta......nnu mia zis nimeni de nicun test papes....nu ma deranjeaza cei de dinauntru nu simt nimik,sunt vreo doi sau trei....dar ma sperii deoarece am citit pe internet ca pot sa fac cancer de col....am fost in germania la doctor...mia luat probe de la nivelul vaginului si mia zis ca ma contacteaza daca este ceva suspect...nici acesta nu ma contactat....am o intrebare...oare uleiul de ricin pot sa il aplic inauntru pe zona aceea cu negi???va multumesc si astept rasp..........

Offline

 

#850 2012-03-12 20:27:02

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: NEGII GENITALI

roxannik, hpv-ul este o boala cu transmitere sexuala se poate lua si prin atingeri exclusiv ale zonelor genitale in mod direct, si poti sa iei virusul acum de la un partener si sa iti apara negi abia peste 2 ani depinde si de imunitatea ta. trebuie sa ai grija cu viitorii parteneri sexuali sa le spui adevarul este foarte contagioasa si trebuie sa stie. testul se numeste babes-papa-nicolau, nu papes, si nu se face special pentru hpv, ci este un test de rutina pe care orice femeie incepand de la 18 ani sau chiar mai devreme daca este activa sexual, trebuie sa-l faca macar anual, pentru a verifica sanatatea colului. tu va trebui sa-l faci chiar mai des, si daca iti iese ok de fiecare data poti sa stai linistita, nu e obligatoriu sa faci nici un cancer exista doar o posibilitate mai mare.

Offline

 

#851 2012-04-19 11:29:25

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: NEGII GENITALI

Vreau sa ma lamuresc cu ceva.nodulii si negii genitali sunt una si aceeasi sau difera?daca sunt aceeasi chestie ii simt,te dor?daca sunt diferiti,unul dintre doare,adica simt ceva disconfort inauntru?


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#852 2012-05-08 17:00:55

lovelly_miss
New member
Inregistrat: 2010-12-31
Mesaje: 12

Re: NEGII GENITALI

Buna ziua, am si eu o neliniste in legatura cu o mica excrescenta dureroasa aparuta pe una dintre labiile mici; a aprut ca o umflatura, un cos, in apropierea menstruatiei s-a umflat si a devenit rosie si dureroasa la atingere, la un moment dat s-a retras si acum a iesit iar la menstra; la milocul menstrei s-a facut mai moale dar e tot dureroasa si tr sa am grija cand ma spal sa nu o rascucesc ca e dureroasa.

mentionez ca am descoperit de vreun an de zile o bucatica de carne asemanatoare pe interiorul labiilor,la intrarea in vagin, care devine dureroasa la atingere si care se inflameaza in perioadele de aciditate vaginala crescuta; in jurul ei simt niste perisori ca niste pori crescuti; pana acum nu au evouat in nicun fel si la niciun examen nu mi-a iesit nimic; Papnicolau fac anual si analizele de secretie de cateva ori pe an; ar putea fi Papiloma, daca nu am avut contact sexual neprotejat in ultimele aproape 4 luni, si a aparut abia acum?

si daca nu e papiloma ce ar putea fi?

va multumesc anticipat! smile

Offline

 

#853 2012-05-09 09:48:18

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: NEGII GENITALI

ar putea fi o glanda al carei canal excretor e infundat si de aceea se umfla...
nu e papiloma, aproape sigur...
cel mai bine insa, mergi la medic, in realitate, asa, pe descriere, ne dam doar cu parerea si nu e in regula


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#854 2012-05-09 10:28:47

lovelly_miss
New member
Inregistrat: 2010-12-31
Mesaje: 12

Re: NEGII GENITALI

multumesc frumos pentru raspuns doctoressa!
mentionez ca acea excrescenta mi-a disparut peste noapte, fara sa ramana absolut nimic in locul in care s-a aflat... este chiar foarte ciudat
voi merge la analize oricum ca este perioada in care tr sa le fac

multumesc inca odata!

Offline

 

#855 2012-05-09 17:36:26

crid
Full member
Inregistrat: 2012-01-03
Mesaje: 329

Re: NEGII GENITALI

cred ca a mai intrebat cineva ceva asemanator la inceputul topicului dar mi-ar fi de folos raspunsul vostru.
in cazul in care am negi pe degete exista riscul sa apara si in zona genitala? sau sa ii dau prietenului si sa ii apara pe corp sau, mai rau, in zona genitala? El nu are astfel de probleme in prezent.
ideea e ca acum aproximativ 3 ani mi-a aparut unul pe deget si cand a capatat aspectul de conopida luasem de la farmacie o solutie care l-a uscat cumva si l-am putut scoate, rupe din zona aceea. de atunci mi-au mai aparut 2, unul pe acelasi deget si unul pe un deget alaturat. acum i-am "scos" pe toti 3 dar probabil in cateva luni or sa apara iar sad
am tot citit despre negii genitali si ma cam inspaimanta ideea ca pot sa ii "mut" dintr-o zona a corpului in alta

Multumesc anticipat!


That which doesn't kill us makes us stronger!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.