homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Diane-35-11


#191 2012-02-06 23:58:47

nyana
Membru
Inregistrat: 2012-02-06
Mesaje: 1

Re: diane-35

Buna,
sunt noua pe forum, dar pot sa va spun ca eu am luat Janine, apoi mi-au fost schimbate cu Harmonette si la 2 ani de la intreruperea tratamentului inca am dureri (mari) de sani cu vreo 2 saptamani inainte de menstra. E normal?

Acum, in urma unei ecografii, mi s-au prescris Diane 35, dar nu sunt prea incantata sa incep tratamentul, desi ma confrunt si cu o acnee care a devenit destul de severa. Totusi, mi-e frica de efectele adverse ale pilulelor..

De la Janine am capatat durerile de sani( dar am scazut in greutate..), iar Harmonette mi-au crescut colesterolul..
E posibil ca Dianele sa imi trateze aceasta sensibilitate de la nivelul sanilor?

Offline

 



#192 2012-02-07 07:19:09

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: diane-35

durerea de sani poate fi un spm, nu cred ca ai ramas cu aceasta sensibilitate in urma anticonceptionalelor

eu sunt la prima folie de diane, am luat vreo 9 pastile pana acum iar menstruatia mea s-a transformat in spotting si ma dor sanii. dar aceste efecte adverse sunt normale la inceput

Offline

 

#193 2012-02-09 17:12:15

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: diane-35

pe langa faptul ca s-au umflat sanii foarte tare, azi am vazut o pata foarte mica de sange pe lengerie..mai am si stari de voma seara, nu-s foarte puternice, dar sper sa treaca dupa o vreme. Sunt trecuta de jumatatea blisterului, deja-s protejata,nu ?


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#194 2012-02-09 17:59:47

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: diane-35

esti protejata
pata aceea de sange e, probabil, spotting
si eu m-am trezit de vreo 2 ori, noaptea, cu senzatie de greata/ rau..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.