homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Spaga la doctori


#1 2012-01-11 16:52:18

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

spaga la doctori

Am cautat un topic asemanator dar nu am gasit asa ca m-am gandit sa va intreb cati bani ati cheltuit la nastere in spitalele de stat? Eu am o problema, nu pot sa dau spaga. Nu am dat niciodata unui doctor/asistenta spaga desi am avut ocazia in timpul sarcinii de multe ori. Sunt tare nedumerita de ce voi face la nastere caci pe toti ce i-am intrebat au spus ca trebuie sa dau altfel nu se uita nimeni la mine!
Voi cat si cand ati dat doctorului, moasei, anestezistului(unde a fost cazul) pt nastere? Dar infirmierelor?
Eu voi naste in Ploiesti si habar nu am cum merg lucrurile. Am citit numa lucruri groaznice despre maternitatea asta dar nu cred ca e dracu atat de negru. Cel putin cand am mers eu pe acolo nu am intalnit decat o persoana mai trezita cu fata la cersaf in rest toti au fost simpatici fara sa le dau nimic. 
Doctorului o sa il pun pe sot sa ii dea daca trebuie dar infirmierelor? Au fost mamici ce nu le-au dat bani?   nustiu


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 



#2 2012-01-12 16:08:16

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: spaga la doctori

si eu aveam pb asta. pana am nascut. cand brusc am devenit f nesimtita lol si-am dat fara jena.
la mine banii dati asistentelor au contat (ma tratau mai dragut pt un 5 lei decat pe alta care nu dadea nik).
dar in mod cinstit, am dat alora care m-au tratat dragut mai mult decat alora care m-au tratat sictirit (iar uneia care vorbea numa cu "p**a" si se credea sefa tututor nu i-am dat nik, pt ca nu mi-a placut deloc de ea lol )

dr i-am dat a doua zi dupa nastere.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#3 2012-01-13 15:24:29

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: spaga la doctori

multumesc pt raspuns. puss
O sa fiu pregatita si eu cu banuti in caz ca devin nesimtita:))


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#4 2012-01-13 22:00:55

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: spaga la doctori

Copilu,din pacate ,daca nu dai,nu se cam uita nimeni la tine! Bine,isi fac datoria,dar cum...cel mai bine e sa fii pregatita,o sa ai nevoie smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#5 2012-01-13 23:07:41

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: spaga la doctori

Io cu mana mea n-am dat decat la o singura asist big_smile . Si am stat 6 zile in spital sad . Nu sunt in stare sa dau . La tanti respectiva i-am dat ca a fost fff draguta. De fapt am vrut sa-i dau cafea da mi-a fost lene sa cobor big_smile . Am vazut ca nu erau prea scarboase cu colegele de salon decat daca le contraziceai. Io aveam discutii mereu cu ele ca nu le lasam sa ma injecteze ele ci preferam sa mi le fac eu singura. MA rog, am si avut oleaca de tratament preferential

Ultima oara a fost editat de smart lady (2012-01-13 23:08:22)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-01-13 23:13:37

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: spaga la doctori

prima data am dat cand am ramas insarcinata. mi-era o imensa jena dar stiam ca "trebuie". apoi, in spital, la nastere, a devenit aproape firesc. nici macar nu trebuie sa te chinui sa o faci discret, toata lumea primeste spaga atat de natural incat nu-ti mai este nici tie jena sa o dai.

imi vine sa rad acum cand imi amintesc ca dupa operatie, cand m-au dus brancardierii la postoperator le-am zis sa astepte putin sa caut banii lol ( nu mai stiu exact cum le-am spus dar asta era ideea); si m-au asteptat cuminti si rabdatori pana i-am gasit lol dar chiar voiam sa le dau alora ca erau tare de treaba.

Offline

 

#7 2012-01-14 08:24:57

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: spaga la doctori

offtopic garga, citisem "prima data cand am ramas insarcianta" lol credeam ca ne faci si tu o surpriza tongue


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#8 2012-01-14 10:50:29

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: spaga la doctori

gargarita a scris:

, cand m-au dus brancardierii la postoperator le-am zis sa astepte putin sa caut banii lol ( nu mai stiu exact cum le-am spus dar asta era ideea); si m-au asteptat cuminti si rabdatori pana i-am gasit lol dar chiar voiam sa le dau alora ca erau tare de treaba.

vai rotfl

radem, radem, da' nu prea e de ras  forgetit


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#9 2012-03-13 21:23:38

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: spaga la doctori

Cam cat ati dat la nastere?


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.