homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerari intre zilele de menstruatie!


#1 2012-02-08 22:33:41

faraway
New member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 13

Sangerari intre zilele de menstruatie!

Acum doua saptamani, in prima zi de menstruatie am inceput sa iau anticonceptionale. Menstruatia mi-a trecut, dar nu am avut sangerari intre zilele de menstruatie, asa cum se spune ca ai in prima luna de anticonceptionale. Este posibil ca anticonceptionalele sa nu-si faca efectul si sa nu ma protejeze, daca nu au aparut aceste sangerari?

Offline

 



#2 2012-02-08 22:41:18

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

Cum adica intre zilele de menstruatie?Daca te referi la sangerari in timpul anticonceptionalelor dar fiind ca e prima data nu e musai sa apara,mie medicul de la plannig mi-a spus ca daca apare acel spotting inseamna ca pastila nu s-a absorbit bine si sa ma protejez si sa iau vitamina C.
Daca te referi la sangerarea din pauza(cand ai terminat folia),acea sangerare poate aparea in oricare din cele 7 zile,iar daca nu apare nu e neaparat sa fii insarcinata,daca nici la a doua pauza nu apare,atunci iti poti face griji.


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#3 2012-02-09 08:44:50

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

Johanne12 a scris:

Daca te referi la sangerari in timpul anticonceptionalelor dar fiind ca e prima data nu e musai sa apara,mie medicul de la plannig mi-a spus ca daca apare acel spotting inseamna ca pastila nu s-a absorbit bine si sa ma protejez si sa iau vitamina C.

roll

intr-adevar, spottingul poate sau nu sa apara, dar nu e semn nici ca ac-urile isi fac treaba, nici ca nu si-o fac, ci e pur si simplu o reactie a organismului la doza zilnica de hormoni cu care s-a trezit "peste noapte".


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#4 2012-02-09 10:08:16

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

Deci pe bune Yoyo ca mie asa mi-a zis aia de la planning,ca cica daca am spotting sa ma protejez 7 zile pentru ca cica nu si-a facut pastila efectul si sa iau vitamina C.neutral.De altfel,eu sunt eleva si ma tot duce cu nasul luna de luna ca imi va da contraceptive gratis si paana acum le-am tot cumparat,nici nu ma mai duc la ea sa le iau,le cumpar din farmacie.


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#5 2012-02-09 10:19:54

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

multe chestii ma depasesc pe mine forgetit
anyway, nu mai spera la ac gratis smile nici eu n-am primit niciodata, si pana la urma n-am mai mers pana acolo, m-am oprit la prima farmacie.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-02-09 10:24:21

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

exaact,plus ca era si cam tampita aia,dar in fine,doctorita mea e foarte dragutza insa aia de la plannig(chhhh), lol ,cand am fost prima data lol ,m-am speriat de ea,avea fiecare unghie de la maini alta culoare(galben,verde,roz,mov,negru) thoamnyy


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#7 2012-03-15 08:38:57

sonya 1984
Membru
Inregistrat: 2012-03-14
Mesaje: 2

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

buna fetelor! poate ma lamureste si pe mine cineva referitor la anticon logest....fac tratament cu ele in urma unei hemoragii...dr ginecolog mi-a spus sa iau 4 pastile pe zi pana la oprirea hemoragiei,iau deja de 3 zile dar nu observ nici o schimbare! credeti k ar trebui sa-i spun dr,sa le mai iau sau nu? helppp va rog! app..este prima oara candt iau anticonceptionale!

Offline

 

#8 2012-03-15 13:13:01

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

n-am mai auzit de astfel de tratament, dar nu intrerupe fara sfatul medicului (mai ales ca atunci cand intrerupi in decurs de maxim cateva zile iti vine menstruatie deci cred ca o sa faci si mai rau). suna medicul suna la cabinet/ clinica trebuie sa aiba macar un numar de fix.

Offline

 

#9 2012-03-15 13:59:30

sonya 1984
Membru
Inregistrat: 2012-03-14
Mesaje: 2

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

ok ms mult| am sa merg la un control!

Offline

 

#10 2012-03-24 17:56:48

Alessya_13
Sr. member
De la: in braţele lui :x
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 1248
Site

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

luni ar fi trebuit sa imi vina menstruatia, dar nu a aparut. in schimb, de 10 zile, zi de zi secretia mea contine cateva picaturi de sange. anticonceptionale nu mai iau de 5 luni, dar acum 4 luni am fost nevoita sa iau postinor. am avut 3 menstre dupa postinor, normale cantitativ si calitativ. ultima a intarziat 3 zile, iar acum nu mai apare. ce poate fi?


Să nu batjocorim dragostea, cu ea nu se joacă nimeni, iar ea nu se joacă cu nimeni! http://nomoreclouds.wordpress.com

Offline

 

#11 2012-03-24 18:29:08

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

ai fost la ginecolog de curand (ultimele cateva luni, nu acum jumatate de an, un an, doi...) si ai facut si ecografie? ai chisturi? dereglari hormonale? cum era menstra ta inainte sa fii luat ac vreodata? ai avut contacte neprotejate?

Offline

 

#12 2012-03-24 21:13:03

Alessya_13
Sr. member
De la: in braţele lui :x
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 1248
Site

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

contacte nu am mai avut deloc de cand am luat postinor. la gineco am fost acum 6 luni si totul era ok. eco am facut inainte de o operatie, acum 2 luni, si totul a fost ok...


Să nu batjocorim dragostea, cu ea nu se joacă nimeni, iar ea nu se joacă cu nimeni! http://nomoreclouds.wordpress.com

Offline

 

#13 2012-03-24 21:54:46

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Sangerari intre zilele de menstruatie!

ecografie pelvina vreau sa spun sau endo-vaginala, sau ma rog sa se fii uitat la ovare, uter etc. cred ca trebuie sa mergi la ginecolog din nou.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.