homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Postinor - 2


#1 2012-04-17 09:40:49

Kindskopfe
New member
Inregistrat: 2012-04-17
Mesaje: 8

Postinor - 2

Buna dimineata , as dori daca se poate sa discutam , si timpul va permite sa ma ajutati si pe mine cu cateva intrebari , trec printr-o perioada

destul de grea, si m-ar ajuta putin un sfat , va multumesc din suflet , astept sa fiu contactat !



Am intretinut un contact sexual neprotejat cu prietena mea , prin urmare s-a intamplat ce s-a intamplat. (Undeva in jurul orei 11 spre pranz)

A doua zi , la ora 11 ( tot spre pranz ) - m-am dus la o farmacie si am cumparat , pastila de 72 de ore "Postinor 2"

Am administrat pastila , la ora 12:45 , iar cea de a doua la interval de 12 ore.



Toate bune si frumoase , totul s-a intamplat pe 10 aprilie , dupa accea la 6 zile , adica ieri . Prietena mea a inceput sa sufere

dureri de burta , in zona osului pubian si buric , adica intre , toata accea bucata.



Eu m-am speriat , si am cautat pe internet ceva sindromuri ale unei sarcinii , gasesc sangerari vaginale , dupa care am intrebat-o daca

a sangerat , si imi spune ca da.



In schimb a avut o stare de voma , este posibil ca postinor 2 sa ii fi dereglat menstruatia , si sa ii fi venit mai devreme ciclul?



Ea de obicei avea un ciclu intre 21-26 , o singura data i-a venit pe 26 , in general undeva pe 21-23 , luand postinor pe 10 , menstruatia venind pe 16

sa zicem ca i-a scurtat-o cu circa 5 zile .



Este posibil sa fie insarcinata , sau sa fie doar dereglarea menstruatiei?

Offline

 



#2 2012-04-17 10:06:07

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Postinor - 2

De obicei postinor deregleaza menstruatia, deci in principiu acesta este motivul pt toate simptomele ei.Daca a fost administrat corect, asa cum spui tu, atunci 90% este efectul postinorului si nu sarcina .


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#3 2012-04-17 10:16:24

Kindskopfe
New member
Inregistrat: 2012-04-17
Mesaje: 8

Re: Postinor - 2

Pai a fost administrat undeva la 13 ore , de la contactul sexual .

In schimb ea se vaita de burta , si de stomac , si spune ca ii vine sa vomite.

Iar culoarea ciclului este maro , ar trebui sa fiu putin speriat de treaba asta?

Offline

 

#4 2012-04-17 12:42:34

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Postinor - 2

cam orice modificare a ciclului si implicit a menstruatiei poate fi pusa pe seama postinorului; ar trebui sa se astepte la dereglari saptamani bune de acum inainte, desi nu e obligatoriu.
pt linistea voastra, spune-i sa faca un test la 3 saptamani de la contact.

pt alte intrebari, foloseste topicul: http://forum.anticonceptionale.ro/t5501 … TINOR.html

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.