homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Herpes genital in saptamana 34


#1 2011-10-13 00:54:49

anca_inu
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-20
Mesaje: 22

herpes genital in saptamana 34

Am descoperit ca am herpes genital acum 6 ani cand am avut o eruptie urata, dupa virusul a ramas latent in corp. Acum 2 zile mi-a aparut in schimb o bubita, s-a umflat si a devenit dureroasa, acum a inceput sa se retraga, nu ma ustura, nu ma mai doare, este doar acolo.
Acum problema mea, eu vreau neaparat sa nasc pe cale naturala, si vreau sa stiu daca se poate, control la doctor o sa am de abia in 10 zile, si nu mai am rabdare pana o sa imi dea un raspuns.
Virusul se transmite doar in cazul in care infectia este prezenta in secretie, vrau sa stiu daca este vreo analiza care sa confirme prezenta virusului, si daca este vreo problema ca mi-a reaparut atat de aproape de termenul nasterii.
Multumesc anticipat ptr raspunsuri.


You're my superboy!

Offline

 



#2 2011-10-13 09:33:45

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: herpes genital in saptamana 34

din cate am citit si am aflat si eu nu se poate naste natural cu herpes genital sad poate se gaseste pe aici cineva sa ti dea si o explicatie mai concludenta, eu oricum am citit majoritatea articolelor pe internet.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#3 2011-10-13 12:19:07

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: herpes genital in saptamana 34

hmmm... eu stiam ca nu poti naste pe cale naturala daca ai leziuni active la momentul nasterii, atat. cred ca cel mai in masura sa te sfatuiasca este medicul tau.  bafta!

Offline

 

#4 2011-10-13 16:32:25

anca_inu
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-20
Mesaje: 22

Re: herpes genital in saptamana 34

leziunea trece in 5-10 zile, nu de asta imi fac probleme, mai ales ca piticul meu are anticorpi de la mine, asa ca nu ii va fi usor sa se infecteze, si daca sunt leziuni studiile arata ca 3% din cazuri au probleme, dar eu vreau sa fiu sigura ca nici 3% nu exista sanse, de aceea imi fac probleme, maine intru in 35 de saptamani si vreau sa imi spuna cineva care a mai avut aceasta problema cum a rezolvat, exact, pentru ca la mine infectia cu herpes nu s-a manifestat de la primul episod pana acum. Tot ce stiu este de pe net sau din studii de specialitate.
Multumesc ptr raspunsurile de pana acum:)


You're my superboy!

Offline

 

#5 2012-04-21 17:53:10

anca_inu
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-20
Mesaje: 22

Re: herpes genital in saptamana 34

Am nascut natural, ?nainte de naștere am făcut ?ncă un set de analize care au ieșit perfecte, așa ca mi-au dat unda verde ptr naștere normala.


You're my superboy!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-04-21 18:31:36

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: herpes genital in saptamana 34

deci totul a fost bine, ma bucur. felicitari pentru bebe smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.