homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Karissa fara medic ginecolog


#1 2012-05-08 17:22:39

aditsaaa
New member
Inregistrat: 2012-04-29
Mesaje: 14

Karissa fara medic ginecolog

Buna!a mai luat cineva Karissa dar fara control ginecologic si prescriptie medicala?vreau si eu sa iau dat mi'e putin teama sa nu aiba reactii negative,gen varsaturi,dureri de cap,ameteli si mai stiu eu ce....un sfat?la ginecolog nu ma mai pot duce,eu fiind deja in prima zi de menstr si as cam vrea sa le incep.... big_smile  par


hjarta Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altcuiva si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta....

Offline

 



#2 2012-05-08 17:25:17

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Karissa fara medic ginecolog

1. nu ginecologul prescrie anticonceptionale, ci medicul de planning.
2. anticonceptionalele nu se iau dupa ureche, mai bine mai asteapta o luna pana ajungi la planning sa discuti cu medicul de acolo; consultatia e teoretic gratuita pt elevi/studenti pe baza carnetului; nu ai de unde sa stii daca anticonceptionalele astea iti sunt potrivite, ai sanse sa iti faca rau.
3. pt intrebari legate de anticoceptionale se foloseste topicul asta: http://forum.anticonceptionale.ro/t3431 … nale.html, deci orice alte intrebari ai avea, posteaza-le acolo, nu deschide topicuri noi.

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.