homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgeri maronii


#1 2012-05-31 13:24:07

luniko
Membru
Inregistrat: 2012-05-31
Mesaje: 1

scurgeri maronii

Buna!
Am 28 de ani si iau anticonceptionale Mercilor de 1 an. Ciclul mi-a venit pe 25 mai si a tinut 4 zile. In aceasta periada in loc de sange am avut niste scurgeri maronii amestecate cu sange. Mentionez ca am o viata sexuala activa. Sunt cumva insarcinata???? Va rog fff frumos sa imi raspundeti.

Offline

 

#2 2012-05-31 13:54:28

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: scurgeri maronii

menstruatia se modifica atunci cand iei ac. Daca le-ai luat corect nu ai de ce sa-ti faci griji


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#3 2012-05-31 13:56:32

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: scurgeri maronii

daca iei anticonceptionalele corect, nu exista risc de sarcina.
prin corect ma refer la:
administrare la aproximativ aceeasi ora, fara pastile uitate
fara gref/sunatoare/antibiotice/barbiturice (sau in caz de administrare, respectarea perioadei de protectie suplimentara)
fara vomitat in primele 4 ore de la administrare
fara scaune apoase intre 2 pastile (mai mult de 4 scaune)

pe viitor citeste regulamentul si incearca sa-l respecti! nu se deschid topicuri noi pt intrebari care se incadreaza la alte topicuri deja existente.
intrebarea ta se incadra aici: http://forum.anticonceptionale.ro/t3431 … onale.html
orice nelamuriri ai mai avea legate de anticonceptionale, posteaza acolo.

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.