homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!-15


#267 2012-06-06 17:21:57

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

nu cred ca te tine doar iubirea (daca exista , in momentul cand iti faci partenera sau partenerul prost/proasta ) ... eu zic ca te tine langa el sentimentul ala ca nu ai sa mai gasesti pe altul parerea mea.

Offline

 

#268 2012-06-06 17:38:23

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Eu consider ca nu se merita sa stai intr-o relatie care merge doar din inertie sau pt ca inghiti tu multe doar ca sa nu pui punct. Ce viitor poti avea intr-o astfel de relatie?!? IceBody, ce folos ca stii tu ca te iubeste in sinea lui, daca nu-ti arata lucrul asta?? Eu zic ca de fapt, tu doar presupui ca tine la tine caci din cate spui tu, el nu face absolut nimic care sa-ti demonstreze asta, ba dimpotriva... fetelor, nu va macinati viata langa niste oameni care nu pot fi langa voi asa cum va doriti. Inteleg sa se mai schimbe omul, dragostea nu poate fi la fel de intensa ca la inceput, dar daca vezi ca oricat ai incerca sa-l faci sa se schimbe, el zace in aceeasi nepasare, renunta! Nu va mai redeveni cel de la inceput, iar tu nu vei face decat sa-ti pierzi timpul si sa-ti tocesti nervii langa el in speranta desarta ca va fi mai bine.

Offline

 

#269 2012-06-06 17:41:43

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

poate...nush,eu chiar il iubesc,si simt ca ma iubeste...dar parca e om cu 2 fete,acum te pupa acum  te injura...depinde ce fata are...sunt momente in care este painea lui D-zeu,imi face toate poftele,face ca mine,imi aduce flori dimineata ,cadouri si sunt momente in care nici nu il recunosc...nici nu stiu ce sa cred...

Ultima oara a fost editat de dark_angel2712 (2012-06-06 18:00:22)

Offline

 

#270 2012-06-06 20:51:26

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Eu ma gandesc ca ne-am cunoscut pe la 17 ani si pe parcurs ne-am maturizat,am inceput sa gandim altfel.In timpul relatiei ,dupa 2 ani ,a murit tatal lui,singurul parinte in viata  si singura lui ruda.De atunci parca s-a ascuns intr-o carapace ca sa nu mai fie ranit,consider ca din cauza acestei tragedii din viata lui,s-a schimbat f mult ,pt ca in primii 2 ani relatia a fost perfecta,nu avea griji,nu avea grija zilei de maine si practic ne traiam adolescenta.Imi aducea flori,a stat in genunchi in fata mea pt ca nu mai voiam sa fiu cu el,facea tot ce voiam eu,in conditiile in care in primul an il inselasem cu fostul si i-am spus,el m-a iertat...Eu sunt f impulsiva,am gresit f mult fata de el,eram "nemiloasa" .De aproximativ un an eu stau la el,nu contribui la cheltuielile casei pt ca nu imi gasesc de munca,insa nu ducem lipsa de nimic (mai muncim impreuna la o firma si el are pensie) .Acum el nu mai are pe nimeni,tot timpul il vad ca se framanta,dar nu spune ce il doare,il vad cum sta si se gandeste si cand il intreb imi spune "ma gandeam la ale mele",acum de ceva timp a inceput sa mai spuna.Eu sunt sigura ca gresesc fata de el,ii reprosez tot timpul ca nu ma iubeste,ca nu il mai atrag si el se enerveaza f rau cand ii spun chestiile astea...El a crescut fara mama de la varsta de 10 ani,cred ca si din cauza asta nu stie cum sa isi arate iubirea,eu i-am fost alaturi mereu dar ma deranjeaza ca atunci cand plang ma da la o parte,imi spune ca nu am motive sa plang,ca el ce sa mai zica...dar cateodata ma simt singura,simt ca fac totul pt el si ma las pe mine...


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#271 2012-06-06 21:00:22

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

si ce legatura are asta cu faptul ca nu prea va mai leaga nimic si ca igiena lui intima lasa de dorit?
eu chiar as sta sa ma gandesc mai bine...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2012-06-06 21:07:12

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Ma tot gandesc de ceva timp,dar nu ma vad fara el,nu pot sa mai exist fara el,nu vreau sa par patetica,il iubesc cu toate astea si as vrea sa ne fie bine ,dar nu stiu cum sa tratez problema.


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#273 2012-06-06 21:13:07

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

crede-ma ca poti trece peste, nimeni nu e buricul pamantului si daca nu iti dai seama acum...te destepti ca mine, dupa 30 de ani, cand o sa plangi dupa tineretea ta.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#274 2012-06-06 21:16:01

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

pffffffff ,mai am 7 ani pana la 30 lol


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#275 2012-06-07 12:24:45

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

heheee ce ziceam si eu o data ca nu pot trai fara si ca suport orice ca nu pot sa ma desprind si ce usor m-am desprins cand am gasit pe altul lol orice cui poate fi scos wink crede-ma, la mine au fost 8 ani, de la 17 ani. si n-ai idee ce bine mi-a fost cu altul si cum s-a dus din viata mea cu toata iubirea si trecutul nostru. pentru ca tot ce mai tine o relatie veche prafuita si proasta lipita este obisnuinta si cotidianul. daca ne-am vindeca de asta, n-ar mai exista bariere.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#276 2012-06-07 16:15:31

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Poate dupa ce o sa iti gasesti un loc de munca bun si o sa iti mai cresti putin stima de sine iti vei da seama ca de fapt nu te mai retine nimic in relatia actuala si nu iti va fi chiar asa de greu sa ii pui punct.
Din moment ce spui ca nu iti vezi viata fara el e clar ca aici trebuie sa schimbi ceva, la felul in care vezi tu lucrurile. Si pana cand nu o sa realizezi ca meriti mai mult decat primesti acum nu o sa pleci, am trecut si eu prin asta si stiu cum e.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#277 2012-06-07 16:42:19

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Sunt perfect constienta de ceea ce spuneti,dar zici ca am o bila de fier legata de picior cu un lant,inca nu am gasit momentul potrivit.
Asa fac si cand ma apuc de vreun regim de slabit,astept sa imi vina vointa maxima...dar si cand vine....sa te feresti rotfl2)
Consider ca sunt un om f bun,prea fraier de bun,fac mancare,sunt maniaca de curatenie,ieri i-am spalat adidasii si lui si mie ,cred ca toate lucrurile astea conteaza,mie nici mama nu imi face chestiile astea si drept rasplata nu primesc niciun fel de apreciere,oricum nu m-as hranii cu aprecieri si multumiri atata timp cat eu sunt impacata cu mine si am fost poate peste asteptarile mele in tot ceea ce fac,ma strica doar faptul ca nu am un loc de munca stabil ca sa imi ocup timpul
El are o prietena dinainte sa ne cunoastem noi,am fost despartiti o luna de zile,apoi ne-am impacat si mi-a spus la un momentdat ca el a  vrut sa fie cu tipa aia,dar ea l-a refuzat,pt ca evident aia vorbind cu el frumos si ascultandu-l probabil omul si-a facut sperante,ea are bani,are masina,cine stie ce filme si-a facut.Eu am vb cu ea,a ajuns sa ma jigneasca si sa imi vb ironic si de sus,mi-a spus ca nu a fost nimic intre ei si ca nici nu o sa fie.E clar,fata nu are nicio vina ,dar eu nu pot sa o mai suport,cand o mai vad mi se intoarce stomacul pe dos,imi tremura mainile si ma indispune f rau.I-am cerut lui sa nu mai vb cu ea si el continua spunand ca l-a ajutat sau ca s-au ajutat reciproc cand au avut nevoie,asta desi el nu avea nevoie de ajutorul ei atata timp cat eu eram langa el ( e mai bagacioasa de fel si ii place sa se laude cu ocupatia parintilor ei,e snoaba ).Ea cu prietenul meu lucreaza la o firma si au diverse proiecte impreuna si el imi spune ca vb cu ea doar strict profesional,dar eu nici asa nu pot sa accept,mi se ridica parul in cap cand aud ca il suna ,imi aduc aminte ca a vrut sa fie cu ea si ma intreb "ce are ea si nu am eu ? sau ce i-a placut la ea ? "Banii?! Totul se rezuma la bani in viata asta ? Mare pacat....Imi pare rau pt ca poate ca sunt singurul om care ii vrea binele si i-a fost alaturi neasteptand sa primesc ceva in schimb. sad
Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai enervez cand vb cu tipa aia ,el m-a facut sa fiu geloasa desi nu aveam nicio problema cu chestia asta,eu eram genul de persoana funny,care nu punea la suflet,care atunci cand nu imi convenea ceva imi luam jucariile si plecam si ma cauta el,acum parca s-au inversat rolurile.Latru si nu musc,ceva de genul lol

Ultima oara a fost editat de IceBody (2012-06-07 16:46:27)


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#278 2012-06-07 16:49:03

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

mama parca sunt eu acum cativa ani sau cateva luni lol

o sa te lamuresti singura pana la urma ca nu merita tongue o sa vezi... ea nu are intr-adevar nici o vina. o sa gasesti tu momentul potrivit mai devreme sau mai tarziu. ai nevoie doar de un imbold puternic si atunci nici nu vei mai stii ca a existat.  si chiar iti zic din experienta tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#279 2012-06-07 17:00:07

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Eu tot sper ca o sa se aseze lucrurile si ca o sa fie bine,dar cum speranta moare ultima...e cam trista asteptarea asta.
Oricum eu cred ca atunci cand lucrurile nu merg bine intr-un cuplu,adevarul e pe undeva pe la mijloc si consider ca ambii sunt vinovati ,ma gandesc ca poate sunt eu infantila,poate am un ton suparator cand ii fac observatii,poate sunt prea suparacioasa,plangacioasa si cum oi mai fi.Stiu ca de obicei cauti sa te invinovatesti pe tine ca sa il scoti pe celalalt basma curata dar totusi,vreau sa cred ca gandesc realist


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#280 2012-06-07 17:13:24

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

cum sa nu tongue realist este sa incepi sa vezi si greselile lui nu doar ale tale. realist este sa iti dai seama daca relatia mai are sanse sau nu. ca asa o relatie veche da, este greu de terminat, insa supa reincalzita aproape niciodata nu mai e buna. si daca ambii sunt de vina nu inseamna neaparat ca fac ceva gresit, doar ca sunt pe alte lungimi de unde. asta e prostia cu relatiile din frageda pruncie, oamenii cresc, evolueaza diferit si nu prea mai sunt la fel la final. am auzit asa de multe relatii incepute in liceu care mai apoi s-au terminat.... a mea credeam ca va dura o vesnicie si m-am simtit cel mai bine cand in sfarsit s-a terminat desi fetele de pe forum stiu cat am tras cu ea si de ea, cat boceam plangeam ma invinovateam... ai grija doar sa nu astepti prea mult.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#281 2012-06-07 17:21:27

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Stiu ce zici.De asta imi este si mie frica pt ca la 17 ani gandeam intr-un fel si acum ne-am schimbat.nu mai vedem lucrurile la fel,nu prea avem activitati impreuna,nu prea mai impartim aceleasi idei,suntem f diferiti,dar el imi spune "contrastele se atrag" .
La inceput el era cel care nu vedea viata fara mine si acum sunt eu ,ce se schimba omul....
Acum eu m-am cumintit,nu l-am mai inselat,incerc sa fac totul bine,incerc sa nu fiu cicalitoare,geloasa si cu toate eforturile mele,el nu misca un pai.Imi spune ca nu putem sa vorbim despre viitor atata timp cat eu nu am un loc de munca stabil...


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

#282 2012-06-07 17:26:00

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

stiu si eu ce zici smile zici ca eram doi straini, fiecare cu viata, prietenii si activitatile lui, nu ne intersectam deloc. nici sex nu mai faceam de 2 ani, nu mai exista atractie sub nici o forma. si am incercat sa ii fiu pe plac, sa slabesc, sa ma coafez, sa arat bine, sa nu fiu geloasa mereu fiind foarte geloasa eu de fel, sa nu ii ingradesc activitatile, sa incerc sa discut cu el, sa ii explic..din asta reiesea ca ii barai tongue
cand nu merge poti sta si in cap si sa nu mai mearga. acum poate tu vei avea mai mult noroc, eu una sunt fericita de alegerea mea de a o termina. acum in sfarsit simt ca o iau de la capat, ca traiesc si sa ca fac ce vreau eu fara sa ma chinui constant sa fac pe plac cuiva indiferent fata de nevoie mele. bafta buna iti urez big_smile sa iei decizia cea buna si sa iti fie bine


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#283 2012-06-07 17:27:17

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

nu l-ai MAI inselat? adica l-ai inselat odata? daca da, naspa (scuze, acum vad in primul post din pagina asta ca l-ai inselat... daca acum ar face si el la fel cu aia cu care are proiecte comune la munca si dupa si-ar cere iertare, ti-ar conveni..?)

cu locul de munca, intr-un fel are si el dreptate, nici eu nu as putea vorbi despre un anume viitor daca situatia materiala nu o permite... dar aia nu inseamna sa renunti la a-ti cauta un job

Ultima oara a fost editat de sub (2012-06-07 17:31:01)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#284 2012-06-07 17:32:25

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Sti vb. aceea: "Ai grija pe cine investesti cu putere pentru ca o va folosi impotriva ta" wink
El se foloseste de faptul ca tolerezi tot ce face el, il face sa se simta sigur pe el, stie ca orice ar face tu treci peste, chiar daca suferi si se pare ca nici nu il intereseaza prea mult de cum te simti.
Cu siguranta ca ai foarte multe calitati si trebuie sa fi constienta de asta si sa te apreciezi corect, dupa ce faci tu, nu dupa cum te apreciaza el.
Daca o relatie nu mai merge nu inseamna ca nu esti o persoana demna de iubire sau de respect. Pur si simplu te aflii langa persoana nepotrivita.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#285 2012-06-07 17:33:57

IceBody
Full member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 360

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

L-am inselat in primul an de relatie cu fostul,iar el a ales sa ma ierte...na fiecare om isi are greselile lui,dar consider ca m-am "revansat"cu varf si indesat pt greseala aia.Situatia materiala o permite sa vb despre un vuutor,chiar daca nu am un loc stabil de munca,m-am descurcat...dar ce totul se rezuma la bani? Nu am momentan un loc de munca pt ca se gasesc f greu si nu vreau sa muncesc ca orice,am terminat o facultate si vreau ceva serios,de viitor,cu posibilitate de avansare in timp


Dear Cupid,next time hit both !

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.