homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme de incepatoare!


#1 2011-03-18 00:21:23

lejeradetot
Membru
Inregistrat: 2011-03-17
Mesaje: 1

Probleme de incepatoare!

Buna, am cateva intrebari sa va adresez, intrebari care ma cam macina de ceva vreme.
Am inceput sa iau anticonceptionale Yasmin la recomandarea medicului si tocmai am terminat primul blister.
Sunt primele pastile contraceptive pe care le iau. Una din primele probleme ar fi ca in mod normal pe prospect scrie ca iti regleaza sebumul si ca iti dispar cosurile, dar mie mi-au aparul fff multe atat pe fata cat si pe brate si pe piept destul de mari si dureroase. Nu am mai avut niciodata asa ceva. O alta problema ar fi ca abea in ultimele zile din luna mi-au trecut greturile (care au fost puternice de-a lungul lunii).
Sunt reactii normale ?? sau sunt reactii adverse?   bebe  cesafac

Offline

 



#2 2011-03-18 07:23:24

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: Probleme de incepatoare!

Fiind primul blister greata&co pot fi reactiile de acomodare a organismului cu pastilele care dispar in 3 luni de zile de utilizare a pastilelor.


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#3 2011-03-20 18:22:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Probleme de incepatoare!

problema cosurilor mari si dureroase e o problema...si nu e normal deloc.
Mergi si vorbeste cu un medic de planning...nu amina


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2011-03-28 02:44:54

Amdra
New member
Inregistrat: 2011-01-15
Mesaje: 78

Re: Probleme de incepatoare!

lejeradetot a scris:

Buna, am cateva intrebari sa va adresez, intrebari care ma cam macina de ceva vreme.
Am inceput sa iau anticonceptionale Yasmin la recomandarea medicului si tocmai am terminat primul blister.
Sunt primele pastile contraceptive pe care le iau. Una din primele probleme ar fi ca in mod normal pe prospect scrie ca iti regleaza sebumul si ca iti dispar cosurile, dar mie mi-au aparul fff multe atat pe fata cat si pe brate si pe piept destul de mari si dureroase. Nu am mai avut niciodata asa ceva. O alta problema ar fi ca abea in ultimele zile din luna mi-au trecut greturile (care au fost puternice de-a lungul lunii).
Sunt reactii normale ?? sau sunt reactii adverse?   bebe  cesafac

Nu le trec tuturor cosurile de la anticonceptionale. Mie mi-au trecut de ex de la Diane, pentru ca erau foarte puternice dar cand am luat Yasmin mi-au aparut din nou (bine, nu asa grav ca in cazul tau). Cat despre greturi, alea nu mi-au trecut nici dupa 5 luni, ce sa mai zic de 3. Cel mai bine ar fi sa te duci la dermatolog pt problema cosurilor si daca nu te simti bine cu Yasmin, sa le schimbi. EU asa am facut si am facut foarte bine.

Offline

 

#5 2012-06-28 19:13:24

Daniela_C
Membru
Inregistrat: 2011-12-07
Mesaje: 4

Re: Probleme de incepatoare!

Salut! Sunt in vizita pe acest site si scriu de pe profilul prietenei mele.
Am 18 ani si trei luni si am relatii sexuale cu prietenul meu, care a fost si primul baiat, de 1 an. De trei luni am inceput sa iau ac si as avea o intrebare: e normal ca dupa ce termina el si iese sa curga si sperma din mine? Precizez ca pana a incepe ac foloseam prezervativul si nu am avut situatii din astea, dar acum trebuie sa stau cu prosopul pregatit si nu e prea placuta. Se mai intampla cuiva sau e o problema la mine? Help please...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-06-28 19:24:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Probleme de incepatoare!

este normal sa se scurga sperma la exterior.

Offline

 

#7 2012-06-28 21:25:25

Daniela_C
Membru
Inregistrat: 2011-12-07
Mesaje: 4

Re: Probleme de incepatoare!

Multumesc mult, caci incepusem sa ma gandesc ca am o problema.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.