homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu Intrerupere Rigevidon


#1 2012-06-04 16:54:33

bianca16
New member
Inregistrat: 2012-04-11
Mesaje: 11

cu Intrerupere Rigevidon

Hey.Iau Rigevidon de 6 zile si nu m-am obisnuit cu ele,ma dor si sanii....as vrea sa le intrerup.Le pot intrerupe in a 6a zi?Nu as vrea sa le iau pana termin folia...

Offline

 



#2 2012-06-06 15:36:21

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cu Intrerupere Rigevidon

Poti, insa in 2-3 zile iti va veni iar menstra.
SFATUL MEU E SA MERGI LA UN MEDIC DE PLANNING, INAINTE DE A INTRERUPE ANTICONCEPTIONALELE.
Si, foarte important, 6 zile nu inseamna nimic, nu poti spune dupa doar 6 zile ca nu te-ai obisnuit cu ele, sinii dor fiindca cresc....asculta-ma si mergi la un medic de planning


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2012-06-29 17:11:26

doxika
Membru
Inregistrat: 2012-06-29
Mesaje: 1

Re: cu Intrerupere Rigevidon

cine o face ca mine, ca mine sa pateasca! uite ce am patit eu: am luat luna trecuta rigevidon, ca sa imi decalez putin data cm pe iunie, cand plecam la mare. am luat doar 4 pastile caci aveam dureri mari de cap. mi-a venit ciclu dupa 3 zile. poate m-am bucurat putin caci am considerat ca si asa se va muta data. dar a venit din ce in ce mai mult si dupa 5 zile era la fel. am mers la medic, mi-a dat 2 pastile de orgametril pe 10 zile, le-am luat, s-a oprit din ziua a 4 de orgametril abia, desi a continuat cu spotting tot tratamentul, cand am terminat orgametril, am mers iar la medic, caci asa mi-a zis. m-a verificat, a zis ca e bine, conform endometrului imi va veni cm in vreo 7, 10 zile. iar m-a bucurat putin caci eu aveam o fixatie in cap, cu marea. dupa doar 2 zile a venit dar nu ca ciclu ci o super hemoragie de nu imi ajungea un tampon maxim pe ora. am stat asa vreo 3 zile, apoi s-a potolit. sangerara de privatie, cica. dupa doar 6 zile, pe 26 iunie, data obisnuita a cm meu, ghici! a venit iar! si acum am, desi am fost iar, disperata la doctor, cica uterul e ok, a aparut un fibrom mic de tot, care pare-se se va retrage. acum vine putin, ca cica nu mai are de unde, dar este, de mi s-a acrit de tampoane, si evident voi merge maine la mare tot pe ciclu. nu va mai jucati cu hormonii ca nu stim niciodata ce deficiente si probleme avem si patiti ca mine, stati o luna intreaga pe sange de va tineti de pereti. chiar, docoressa, te rog, da-ti cu pararea, poate ma scapi si pe mine de necazuri. o zi buna!

Offline

 

#4 2012-07-03 13:36:54

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cu Intrerupere Rigevidon

draga mea, ma tem ca prea mult nu te pot ajuta...era bine daca ma intrebai inainte sa te apuci sa iei rigevidon, sau macar inainte sa il opresti...sorry


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.