homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?-2


#20 2011-08-30 09:53:53

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

eu nu vreau sa spun mai multe,ca mi se ridica paru in cap de nervi...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#21 2011-08-30 11:00:21

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

Spun eu chit ca imi iau rosii in cap, ban si alte alea.
Draga mea...
1. cum poti sa te rogi Bunului Dumnezeu sa iti dea un copil cand tu ai facut inainte avorturi fara numar? Atunci tot Lui te-ai rugat sa fii bine?
2. Stiind problema pe care o ai (rh negativ) cand te-ai dat jos de pe masa aia, de nenumarate ori de altfel, de ce n-ai intrebat ce trebuie sa faci ca sa fie bine pe viitor? Sau atunci ideea unui copil te inspaimanta si atat?!
3. Acum, cand dupa mine printr-o minune mai esti insarcinata, daca tot va doriti atat de mult copilul ala de ce astepti acel card minunat ca sa mergi sa faci o simpla consultatie si cateva analize? Sau macar nu iti iei cateva zile de concediu si stai nemiscata intr-un pat acolo?
4. pentru o femeie de 30 de ani esti foarte, foarte prost informata. Un copil presupune mult mai mult wink . Puteai sa te gandesti la toate astea inainte sa ramai insarcinata...sa-ti iei card, sa va faceti analize si alte alea. In fond e vorba de copilul vostru.
N-am scris sa te judec, n-am niciun drept, in schimb am vrut din tot sufletul sa iti dau 2 palme asa poate te trezesti si incerci sa mai salvezi ceva. Momentan esti pe o cale gresita rau wink. Nu e vorba numai de tine, de o simpla raceala, ca sa astepti cardul. E vorba de viata ta, si mai important chiar decat atat, de viata celui care momentan nu se poate apara in niciun fel. Sau asta nu conteaza pentru ca mai poti face unul?!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#22 2011-08-30 11:09:44

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

au fost 3, nu chiar "fara numar" smile
in rest, sunt de aceeasi parere si insist pe:

x_ynna a scris:

3. Acum, [...] daca tot va doriti atat de mult copilul ala de ce astepti acel card minunat ca sa mergi sa faci o simpla consultatie si cateva analize?
4. pentru o femeie de 30 de ani esti foarte, foarte prost informata.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-08-30 11:11:06)

Offline

 

#23 2011-08-30 11:38:35

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

ynna tummenupp

3... e deja prea mult  neutral  sunt atatea metode prin care te poti proteja


.

Offline

 

#24 2011-08-30 11:42:21

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

Lasand la o parte parerea mea despre avorturi, in momentul in care stii ca ai rh negativ unul e prea mult, mult prea mult. Daca ai rh negativ, dupa prima sarcina, te chinui de iti iese pe ochi cu tratamente, cu grija maxima ca sa mai duci o sarcina. Ori ea n-a facut nimic nici acum. Poate sa te iubeasca Dumnezeu maxim ca neglijenta asta nu duce la nimic bun oricum ar fi.


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-08-30 12:15:35

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

3 avorturi nu sunt fara numar? wow  wow  wow ma lasi?

Dumnezeu o iubeste prea rau de i-a mai dat copil.ca noi asteptam de atata timp....si,da ,eu judec,de-aia am cap si minte...

si,anca,nu ma duc la preot acklad

na,ca nu putui sa ma abtin...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#26 2011-08-30 23:44:13

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

ok, cred ca am mai spus, si nu doar o data, ca nimeni nu intra aici ca sa fie judecat si pus la zid.
daca nu sunteti in stare/nu vreti/nu puteti sa ajutati abtineti-va!!!!
altfel, trecem la sanctiuni...
sonia, tie stiu sigur ca ti-am mai atras atentia de cateva ori

Offline

 

#27 2011-08-31 09:44:42

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

da,camy,mi-ai mai spus.cred ca singura solutie e sa nu mai intru deloc.ca tot imi propun sa nu scriu la astfel de teme si mai zice una cate ceva de-mi fierbe sangele in vene si iar nu tac.oricum e vina mea ca nu pot/stiu sa ma abtin.asa sunt si in viata.cand nu-mi convine ceva,spun.cand as putea sa ma prefac ca majoritatea lumii.ce proasta sunt!

imi pare rau de offtopic.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#28 2012-07-12 09:34:41

Irina Maria
New member
Inregistrat: 2011-10-25
Mesaje: 5

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?

Buna ziua, poate ma lamuriti si pe mine legat de o problema; sunt insarcinata in 11saptamani+ si de 2 zile am scurgeri maronii deschis, nu am dureri de burta insa sunt balonata si ma chinui cu o constipatie ingrozitoare.
Va rog din experienta voastra sa ma lamuriti ca pana ajung la doctor inebunesc.


Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa... si un suflet smuls din piept...

Offline

 

#29 2012-07-12 11:30:32

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: scurgeri maronii in timpul sarcinii,normale?


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.