homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex-2


#20 2012-06-23 20:46:45

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

eu zic ca va agitati cam mult si va dati cu presupusul, poate s-a saturat de sex, poate chiar inseala, nu putem acum sa incepem sa ne certam si sa ne luam unii de altii din niste presupuneri.
poate la fel de bine cei 2 sa nu fie compatibili, el sa vrea ceva, ea altceva, amandoi oameni de treaba insa impreuna nu dau bine, de ce sa fie el de vina ca nu o intelege sau ea ca nu vrea? eu nu cred ca trebuie blamat nici unul din ei.
din cate vad eu comunicarea este slaba, nu stie nici unul din ei ce vrea celalalt si de aici apar intrebari si probleme.

Ultima oara a fost editat de coraline (2012-06-23 20:47:16)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#21 2012-06-24 11:49:02

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

nu imi dau cu parerea in privinta faptului ca nu vrea sa faca sex cu tine, sub acest aspect sunt multe de spus si sunt mult prea putine date pentru a aborda subiectul. Dar in legatura cu faptul ca nu se schimba cu tine in camera, personal nu mi se pare ceva iesit din comun, mai ales ca si eu sunt una dintre acele persoane care nu se schimba  de fata cu nimeni. Si ca sa intelegi mai bine pot sa iti dau exemplu relatia actuala in care sunt de aproape 6 ani si in tot acest timp nu m-am schimbat niciodata in fata partenerului, desi sa umblu goala sau aproape goala in fata partenerului nu imi creaza nici un disconfort.

Offline

 

#22 2012-06-24 11:54:10

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Corn, nu inteleg care e faza cu schimbatul? Din moment ce nu ai jena sa umbli goala sau aproape goala, de ce ti-e jena sa te schimbi de fata cu el??


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#23 2012-06-24 12:33:28

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

nu e vorba de jena sa ma schimb in fata lui, pur si simplu asa procedez.

Offline

 

#24 2012-06-24 14:29:09

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

Corn, si mi se par normal, intr un fel sa nu te schimbi de fata cu partenerul in cazul femeilor, si nici al barbatilor...nu stiu cum sa zic..pai daca ne si schimbam de fata cu ei..unde mai ramane misterul partenerului..si cred ca e mai atragator sa nu te schimbi cu el in camera..nu mereu macar..o femeie trebuie sa si pastreze putin misterul si secretele..e ceva ce tine de intimitate..parerea mea..

Asd da. bine spui.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2012-07-20 01:42:56

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: Suntem de 4 luni impreuna si nu vrea sa facem sex

sincer nu stiu ce sa zic acum ma dau si eu cu parerea si ma pun in situatia fetei.
te-ai gandit vreodata ce e in sufletul ei? atatia barbati au inselat-o de unde sa stie ea ca nu esti si tu ca ei? poate la un moment dat pur si simplu nu poti sa mai ai incredere intr-o persoana oricat de buna eeste acea persoana cu tine.
tu zici ca acei barbati au inselato ca poate ea nu facea nimic cu ei. ei bine sexul nu este tot intr-o relatie si poate asteapta pe cineva care sa aibe rabdare cu ea asa cum este. si sincer chiar daca nu mai e virgina asta nu inseamna hopaaaa gata imediat ce intra intr-o relatie sa o si consume.
alta ipoteza ar fi  ideea ca poate are o mica problema vaginala si o doare la contactul sexual si inca nu e tratata dar ii este rusne sa iti spuna.
si nu cred ca e bine sa insisti asupra sex-ului pana la urma se va supara si va crede ca numai de asta esti interesat. incearca sa ii spui ca esti nelamurit si vrei doar sa discutati si ca este inregula daca ea nu vrea dar macar sa iti explice de ce.
     sper sa se clarifice lucrurile intre voi 2 si sper sa nu fii roata de rezerva

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.