homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O mica intrebare


#1 2012-08-27 12:22:26

sweet_kisses
Membru
Inregistrat: 2012-08-27
Mesaje: 3

O mica intrebare

Salut ! Sunt noua pe forum si as fi vrut sa va intreb ceva. Iau AC de 1 an si jumatate. Am facut acum, in august o pauza de o luna. Dupa acea pauza, miercurea trecuta, in prima zi de ciclu am luat prima pastila din blister. Dupa cum stiam eu, dupa cum am citit in prospect (iau Yasmine) si dupa cate am citit aici, esti protejata de la prima pastila, atata timp cat o iei in prima zi de ciclu. Ei....dupa cum va spuneam, eu am luat-o chiar in prima zi iar ieri, in a 5 a zi, am avut contact sexual neprotejat cu sotul meu. Nu ar trebui sa fie nici o problema nu ?  Stiu ca probabil suna a intrebare de blonde, dar am vrut sa mai cer o parere smile Multumesc mult !

Offline

 



#2 2012-08-27 12:25:30

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: O mica intrebare

ai fost protejata din prima zi.
PS: pauzele se fac doar daca ai probleme de sanatate care sa impuna renuntarea pt o perioada la ac, altfel deregleaza organismul inutil.

chiar daca esti noua, ar trebui sa citesti regulamentul si sa-l respecti.
nu se deschid topicuri noi pt orice intrebare smile intrebarile legate de anticonceptionale se posteaza aici: http://forum.anticonceptionale.ro/t3431 … ionale.htm

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.