homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Inflamatie col uterin !!


#1 2012-09-24 20:49:45

oanandreea
New member
De la: Galati
Inregistrat: 2012-09-24
Mesaje: 10

Inflamatie col uterin !!

Buna seara! In urma cu 1 luna jumatate am fost la primul control ginecologic(mi-am inceput viata sexuala acum 3 ani si am avut 2 parteneri stabili) si mi s a descoperit o rana pe col..am facut testul papanicolau si mi-a iesit inflamatie...flora bacilara...si asc-h...si la recomandari era trecuta colposcopia...am facut o si pe aceasta la care dna doctor mi a dat tratament cu cervucid ...dar mi a spus f ambiguu ca nu si da seama ce e acoolo si sa vin la biopsie dupa tratament..mie mi s a parut oarecum ciudata atitudinea ei..in acest timp fac tratamentul cu ovule..am avut 2 condilidoame ..le-am tratat cu codylin..au disparut...iau nijte imunostimulatoare..dna doctor nici nu a vrut sa mi dea un tratament de cresterea imunitatii ca mi a zis ca in caz de am hpv se elkiimina singur...si eu stiind ca am imunitatea la pamant iau...La sf tratamentului vreau sa mi repet testul pap..si o tipare hpv...cred...si daca mai e rana aia..as vrea sa apelez la o crioterapie..nu prea se practica in multe clinici...si as dori daca aveti cunostinta de aceasta metoda sa ma sfatuiti unde sa ma duc sa ma interesez..si cum credeti ca ar trebui sa procedez dupa tratament? Va multumesc din Suflet!


Invata sa-ti scrii tristetile pe nisip si bucuriile pe stanca...

Offline

 



#2 2012-09-24 20:51:41

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Inflamatie col uterin !!

ai warn pt postare multipla; citeste regulamentul si respecta-l!

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.