homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale desorelle-2


#20 2012-09-30 13:13:09

Sheri
Full member
Inregistrat: 2010-03-02
Mesaje: 176

Re: anticonceptionale desorelle

Asta e problema, ca nu stiu exact, nu pot sa determin cauza exacta pt ca aparent nu exista una. Tocmai de aia am ajuns sa dau vina pe ele. Multumesc pentru parere! O sa vad ce si cum si pbb le schimb ca daca si in trecut am avut probleme si acum par sa am, probabil ca e ceva ce nu merge bine si nu mi se potrivesc.

Offline

 



#21 2012-09-30 20:58:06

BabyG
New member
Inregistrat: 2011-12-29
Mesaje: 9

Re: anticonceptionale desorelle

Buna fetelor.
Am si eu o mare problema... iau desorelle de 1 an si jumatate. au functionat perfect inca de la prima luna de administrare (ma refer ca nu am avut niciun efect advers gen dureri de cap etc), doar faptul ca m am cam ingrasat de la ele sad ok, am trecut peste.. INSA acum 2 zile am observat o scurgere maronie, abia vizibila.. apoi a disparut. azi, a treia zi, iar a aparut si cand eram in dus, a curs un mic cheag...tot maroniu.. toate astea s au intamplat cand mai aveam 2-3 pastile si terminam folia... saptamana asta trebuie sa imi vina ciclul, cum vine de obicei cand termin folia... insa m am speriat foarte tare de scurgerea aceea neutral nu am avut niciodata spotting, sau orice altceva cu care vad ca se confrunta lumea pe aici sad habar nu am ce este, ce mi s a intamplat sau de la ce ar putea fi... cert e ca sunt cam speriata si confuza.. any ideas?..

Offline

 

#22 2012-09-30 22:24:58

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: anticonceptionale desorelle

poate ca nu mai sunt potrivite pt tine... ar trebui sa vorbesti cu medicul care ti le a recomandat, sau cu un medic de planning.

Offline

 

#23 2012-10-01 09:53:09

BabyG
New member
Inregistrat: 2011-12-29
Mesaje: 9

Re: anticonceptionale desorelle

Da..asa este insa saptamana asta imi va fi imposibil sad si tot saptamana asta trebuie sa imi vina si menstruatia (joi)... iar eu nu stiu ce sa fac.. ma gandesc la toate tampeniile... daca nu imi vine? ce fac? continui cu ac asa cum trebuie sa le iau? daca scurgerea asta e de fapt menstruatia? ca vad ca si in dimineata asta am avut un pic... ar trebui sa iau pastilele de acum sau in ziua in care trebuie sa le incep iar? sad

Offline

 

#24 2012-10-01 10:02:48

Sheri
Full member
Inregistrat: 2010-03-02
Mesaje: 176

Re: anticonceptionale desorelle

Eu zic sa te linistesti, si eu am patit acelasi lucru cu AC atunci cand nu mi s-au mai potrivit. Am fost la doctor si mi-a prescris altceva, iar problema s-a rezolvat.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2012-10-01 19:05:32

BabyG
New member
Inregistrat: 2011-12-29
Mesaje: 9

Re: anticonceptionale desorelle

Va multumesc pentru sfaturi, fetelor...
Azi mi a venit ciclul.. chestia maronie s-a transformat in menstruatie... si chiar nu stiu ce sa mai cred sad mi-a venit cu 5 zile mai devreme....

Offline

 

#26 2012-10-01 19:27:53

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: anticonceptionale desorelle

se mai intampla
vezi cum e si luna viitoare, si abia daca se repeta povestea gandeste-te sa le schimbi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.