homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O intrebare cat de simpla..


#1 2008-01-19 02:20:19

ericka
New member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 35

o intrebare cat de simpla..

este cineva de pe acest forum contra anticonceptionale?..sry de intrebare dar pana acuma numai bune si frumoase...totusi trebuie sa existe o balanta in kestia asta hormonala care totusi deviaza de la cursul normal...si as vrea sa stiu daka are cineva idei despre ce este in bratul negativ al balantei:)


sex is a drug! and i like it :>

Offline

 



#2 2008-01-19 03:21:58

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: o intrebare cat de simpla..

depinde ce vrei sa aflii "negativ" despre anti-bebe,ce te intereseaza? parerile sunt impartite,la fiecare lucru bun este si reversul,nu? si eu am fost o "victima" a lor dar nu sunt impotriva lor,fiecare cu alegerea lui...


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#3 2008-01-19 07:39:48

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: o intrebare cat de simpla..

au si parti bune si parti rele..e normal,insa daca stam sa vedem numai ce nu e bine..eu zic ca partea buna cantareste mai mult


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#4 2008-01-19 09:33:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: o intrebare cat de simpla..

subscriu, ankuzza. oricum, trebuie sa le alegem pe cele care ni se potrivesc. acelea sunt cele mai bune pt noi, si carora nu le putem "baga de vina" smile

Offline

 

#5 2008-01-19 09:37:04

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: o intrebare cat de simpla..

ca orice medicament au parti bune si mai putin bune.poti sa te alegi cu greturi,dureri de cap daca ai mastoza fibrochistica sanii devin si mai sensibili,sa ai spotting,sa nu iti vina in alea 7 zile )mai rar se intampla asta si dupa mult timp de utilizare),daca iei mai mult timp cand renunti la ele se poate sa redevi fertila mai greu dar sterila nu ramai,poate sa creasca prolactina pe durata utilizarii lor si sa ai o secretie la sani dar cu o pauza se rezolva,daca ai probleme de cuagulare si fumezi se paote sa faci tromboza daca suferi de anumite afectiuni nu poti sa iei.si cam ata imi vin in minte acum.oricum toate pastilele au efecte secundare inclusiv aspirina.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-01-19 09:51:52

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: o intrebare cat de simpla..

buna intrebare cred ca analiza asta ar trebui facuta obligatoriu inainte sa incepi sa iei...... oricum eu le fac la 6 luni analizele smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2008-01-21 11:49:05

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: o intrebare cat de simpla..

alexia a scris:

de ce niciun medic care recomanda AC nu ne trimite sa facem macar analiza de coagulare? neutral

pt ca atunci cand mergi la medic se presupune ca ti ai facut analizele anuale (sau o data la 6 luni) si sti ce ai si ce nu ai...pt ca medicul te intreaba...ai probleme cu x,y,z,etc?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#8 2008-01-21 15:21:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o intrebare cat de simpla..

alexia a scris:

de ce niciun medic care recomanda AC nu ne trimite sa facem macar analiza de coagulare? neutral

alexia, eu imi trimit toate pacientele sa faca analizele periodic, inclusiv pe asta! fireste, daca revin la consultatie...din pacate, revin cam 20% dintre ele, maxim
crys_ty_na, in analizele uzuale nu intra si timpii de coagulare....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2008-01-21 17:33:54

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: o intrebare cat de simpla..

adica vin doar pt.contraceptin=ve si apoi nu isi mai fac analizele alea din fiecare an.si nici nu mai vin la consultul acela de 6 luni?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#10 2008-01-21 22:22:03

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: o intrebare cat de simpla..

doctoressa a scris:

alexia a scris:

de ce niciun medic care recomanda AC nu ne trimite sa facem macar analiza de coagulare? neutral

alexia, eu imi trimit toate pacientele sa faca analizele periodic, inclusiv pe asta! fireste, daca revin la consultatie...din pacate, revin cam 20% dintre ele, maxim
crys_ty_na, in analizele uzuale nu intra si timpii de coagulare....

mie mi l facea tot timpul...nu ma intrebati dc...ca nu stiu sincer...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#11 2008-01-22 11:54:32

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o intrebare cat de simpla..

evilpink a scris:

adica vin doar pt.contraceptin=ve si apoi nu isi mai fac analizele alea din fiecare an.si nici nu mai vin la consultul acela de 6 luni?

exact


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.