homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri dese la ovare


#1 2013-03-13 13:54:33

rania2726
Membru
Inregistrat: 2013-03-13
Mesaje: 1

dureri dese la ovare

buna fetelor,as vrea sa va cer si eu parerea in legatura cu 2 probeme. 

  1 de ceva timp am o secretie transparenta in cantitate destul de mare incat o simnt cand se scurge + ca e la "pachet" cu niste dureri de ovare cumplite..cum ma misc putin am senzatia ca sunt desprinse din mine si ma dor tare alteori am impunsaturi sub burta jos de  tot.dar tin sa precizez ca secretia o am doar cand am si durerile de ovare deci nu tot timpul.mai exact din ce am observat e ca atunci cand stau putin dezbracata si ma ia cu frig  atunci incep durerile umate de aceasta secretie faza e ca se intampla foarte des,deci oare ce sa fie?.

si problema 2 e ca am  dureri si simnt un mare disconfort mai bn zis durere si usturime  in timpul actului sexual..adeevarul e ca de multe ori nici nu sunt excitata oare asta sa fie cauza?sau am ceva infectie?voi ce zice'ti?

Offline

 

#2 2013-03-13 16:56:15

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: dureri dese la ovare

scurgerea poate fi de la ovulatie ... in rest eu cred ca esti doar umeda si racesti repede .

durerile de ovare pot fi din cauza unei anexite si cel mai bine e sa mergi la doctor , f bine pot fi si de la chisturi dar cum zici tu ac le ai cand nu te imbraci adecvat eu zic ca e anexita.

usturimile si senzatia de uscat poate indica o infectie ...

deci mergi la doc


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#3 2013-03-13 17:23:38

CristinaCristinaC
New member
Inregistrat: 2011-11-19
Mesaje: 33

Re: dureri dese la ovare

posibil o raceala jos. cam astea sunt simptomele.

Offline

 

#4 2013-03-13 18:37:30

Alleexandra
New member
Inregistrat: 2010-09-20
Mesaje: 11

Re: dureri dese la ovare

buna fetelor. am si eu o problema, nu stiu exact ce ma doare, dar daca ma apas pe burta am impresia ca ii intarita si simt oarecum un discomfort si parca ovarul drept imi este umflat, defapt imi este ceva umflat in partea dreapta jos. M-am gandit ca daca sunt insarcinata dar nu am cum pt ca m-am protejat pana am luat anti, dar totusi..m-am speriat mi-am facut 4teste cam in 2 saptamani toate mi-au iesit negative si nu am nici o simptoma, inca nu mi-am terminat prima folie de anti deci cm inca nu o venit, dar ma gandesc ca nu sunt din moment ce toate testele mi-au iesit negative si am o scurgere urata, da nu in fiecare zi, imi curge ceva albicios si branzos...sunt cam speriata..aveti idee ce poate fi?

Offline

 

#5 2013-03-13 20:36:50

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: dureri dese la ovare

1. nu cumva ai probleme de constipatie? sau daca nu poate fi o anexita

2.secretia de cand o ai? poate fi secretia ta obisnuita sau poate fi o infectie , ptr asta tre sa consulti un medic. si daca tot de duci la el o sa afli si cauza durerii.


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-03-13 20:47:29

Alleexandra
New member
Inregistrat: 2010-09-20
Mesaje: 11

Re: dureri dese la ovare

nu am probleme de constipatie. secretia doar de 2zile am observat-o...maine mi-am facut o programare pentru ecografie abdominala
ma gandesc ca insarcinata nu am cum fi daca 4 teste mi-au iesit tot negative, nu?

Ultima oara a fost editat de Alleexandra (2013-03-13 20:59:19)

Offline

 

#7 2013-03-16 18:30:06

CristinaCristinaC
New member
Inregistrat: 2011-11-19
Mesaje: 33

Re: dureri dese la ovare

cum a fost la doctor?? Ce ai pana la urma?

Offline

 

#8 2013-03-28 20:27:28

DINicole
New member
Inregistrat: 2012-01-23
Mesaje: 91

Re: dureri dese la ovare

si eu am uneori dureri destul de mari in dreapta jos.cand eram virgina mi-am facut tot felu de ecografii si ba iesise un ovar inflamat ba era totul in regula si parea sa fie in vizor materiile fecale-deci constipatie.am urmat tratamente pentru ovarul respectiv dar degeaba durerea uneori apare si garantat e de la constipatie-exact in zona aia incepe intestinul gros.mentionez ca si secretiile sunt mai ciudatele urmeaza parca un ciclu evolutiv:dupa menstruatie sunt maronii apoi park dispar,apar cele transparente corespunzatoare ovulatiei si apoi galbui cu o consistenta mai bogata si iar vine menstruatia.la analiza secretiilor a iesit normal am facut tratamente cu ovule si degeaba.cam astea imi par a fi secretiile normale.

Ultima oara a fost editat de DINicole (2013-03-28 20:30:14)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.